Editörler : crops35

ozden85
Aday Memur
23 Şubat 2007 17:00

tamam fatih kardeş saol görüşmek üzere

fatelk
Kapalı
23 Şubat 2007 17:33

bişey degil görüşebildinmi hallettinmi kardeş

mustyneer
Kapalı
23 Şubat 2007 18:47

arkadaşlar ben bugün ilk mesaimi yaptım müdür 2 gün tatil verdi:) pazartesi başlıcam maaş bodurosu filan çıkarttılar. 900 ytl maaş 150 ytl arazi 250 de yangın tazminatı veriyolar. benim iş çok keyifti sabahtan akşama kadar gırgır şamata yaptık. pazartesi ağaç mühürllemeye gidecekmişiz. çağırdıkları zamanda kursa gidecez. askere gitmeyenlere silah yokmuş. heralde kurstan sonra. yeniceye gelecek elemanların haberi olsun 4 ümüz aynı lojmanda kalacaz.

eshember
Memur
23 Şubat 2007 18:56

silah olayında ciddi değilsindir .saf gibi soruyorum ama heralde şaka yapıyor olmalısın. neyse hayırlı olsun.

ben aradım kendi mudurluğumu aksi bi adamla karşılaştım. adama soruyorum kalacak yer ayarlayabilirmiyim bi kaç günlüğüne ,misafirhane falan varmı diyorum, adam bana sen gel bakarız diyor. bende dayanamadım taa burdan oraya senin insafına mı göre gidcem dedim sonra frekansı tutturdum adamla. anlaştık gel ayarlarız falan dedi. hadi hayırlısı bakalım.

colaka
Daire Başkanı
23 Şubat 2007 20:16

askerlik şartı yok kardeş.

kaçakçılığı kovalamaya gittiğinde sana sen askere gitmemişsin diye acıyıp ayırmazlar kendini nasıl savunacaksın. onun garantisini yazılı olarak verebiliyorlarsa silah almayım ben:)

colaka
Daire Başkanı
23 Şubat 2007 20:18

Tüm memurlar 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi. bu nedenle haftalık çalışma saatiniz 40 saattir. İşletme şefiniz size fazladan çalıştığın için haftanın belli günlerinde izin verecektir. Yanlız yangın mevsiminde ise aylık 50 saat fazla çalışacaksınız. Yoksa yangın ücretini alamazsınız. Ben sizin yerinizde olsam tüm arkadaşlarınız ne şekilde çalışıyorsa onlara uymanız yönündedir. Bizim meslekte arkadaşlar, işletme şefleri, Müdürünüz, muavininiz yani normal memurluk görevi dışındaki arkadaşlar haftanın 7 günü ve 24 saat çalışacak şekilde bir hoş görü ortamında çalışırlar. Sizlerede çoğunluğa uyun derim.

arkadaşlar ormanci.net e sorduğm soruma cevap böyle geldi:)

siz izin konusunu pek dert etmeyin işiniz olduğunda musamaha gösteriyorlar:) ben nasilsa koyde olacağım için izinlik bi işim olmayacak ne yazıkki ayda 1 2 gun ailemi gormeye gidebilirim belki

A.Buğra
Aday Memur
24 Şubat 2007 07:23

herkese hayırlı olsun.

eshember
Memur
24 Şubat 2007 10:11

herkese günaydın.

colaka kacakcılarla muacadelede bana silah vermezlerse kacakcılardan anlayıs beklemek en güzeli dediğin gibi. oda ollmadı ormanın heryeri taş kaya. silahlar zaten tutukluk yapıyor alırım yerden bir taş, attığım gibi kırarım kacakcının kaafasını :)

şaka bi yana bilgilerini paylaştığın için çok sağol kardeş. yakında ormancı neti sana bırakacaklar zaten :)

colaka
Daire Başkanı
24 Şubat 2007 11:25

yok eshember ya ben php den anlamıyom:)

silahlar tutukluk yapıysa yapmayını isteyin yada kendinize silah alın

beylik tabancası olarak kullanacağınız silahı vergisiz ve fabrika çıkış fiyatına alabilirsiniz

eshember
Memur
24 Şubat 2007 11:58

walla sarsılmaz fabrikasıda duzcede. ben bi tane alırım söle ucuz bişey :) artık bi kılınç 2000 alırrım izin varsa. ucuzda bişey :) yok yok taş atmak eniyisi ...

colaka
Daire Başkanı
24 Şubat 2007 19:31

arkadaşlar ısrarla soyluyorum. aday memurlarada silah veriliyor aralık atamasında giren rmancıda silah vardı. işletmedeki eski silahlardan vermişler bitane.

ha belki koyde kaldığı için vermişlerdir ona bişi diyemem ama sonuçta vemişler

bu arada eğitimler mart ayındaymış buyuk ihtimalle...aralıkta atananlarda eğitime gitmemişler hep beraber gideceğiz.:)

colaka
Daire Başkanı
24 Şubat 2007 19:40

arkadaslar sizde gördünüzmü ogm nin sayfası hack lenmiş:)

demekki siteyi personelden birileri yapıyor ve guvenliği yeterli değilmiş

system_kruger_44
Aday Memur
25 Şubat 2007 09:05

arkadaşlar günaydın.bişe soracam da.özellikle başlayan arkadaşlara.şimdi bende bolunun göynük ilçesine atandım.bolu merkezde de bölge müdürlüğü var.bu hafta gidip başlayacam.ama önce bölge müdürlüğüne mi gitmem lazım yoksa direk işletme şefliğine yani ilçeye gidişp başlayabilir miyim? bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

colaka
Daire Başkanı
25 Şubat 2007 10:59

günaydın

bölge müdürlüğüyle işin yok kardeş atandığın işletmeye gideceksin:)

system_kruger_44
Aday Memur
25 Şubat 2007 11:11

saol çolaka kardeş.inşallah herkes için hayırlı olur.

enginilhan
Memur
25 Şubat 2007 13:12

arkadaşlar uzun bir aradan sonra gene geldim.ben yarın işe başlıyorum dostlarım.topu topu 4 kişiyiz orda.şefimiz de ço iyi bir insan şükürler olsun.

colaka
Daire Başkanı
26 Şubat 2007 10:48

hayırlı olsun engin kardeş. biz hala bekliyoruz. köyümüz belli olmadığı için ourneys ile beni bekletiyolar

umarım fazla beklemeyiz

system_kruger_44
Aday Memur
26 Şubat 2007 11:48

hayırlı olsun engin kardeş.bizde inşallah bu hafta gidip başlıcaz.işletme şefliğimi aradım şef daha tebligatın gelmediğini geldikten sonra gelmem gerektiğini söyledi.anlamadım diğer yerlern tebligatı gelmiş galiba ama bizim şefliğe daha ulaşmamış sanırım.neyse şurda kaç ay bekledik bi kaç ay d aha bekleriz.

system_kruger_44
Aday Memur
26 Şubat 2007 11:51

pardon bi kaç diyecektim.Allah korusun ne ay'ı yaff :)

colaka
Daire Başkanı
26 Şubat 2007 12:58

arkadaşlar faks istemelerini soyleyin ozamn yolluyolarmış sanırım:)

bu arada silah konusunu teyid ettirdim işletmelerdeki eski silahlarda alacağız. istersek kendimizde paramızla alabiliyoruz

Toplam 190 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi