Editörler : crops35
«101112131415161718192021»

vurgun42
Aday Memur
12 Temmuz 2016 13:43

Hocam aynı fikirdeyiz. ama maalesef sendikaların bu yönde baskı yaptığını düşünmüyorum. Hazır bakan değişmişken bakan beyden sözünü alsalar mutlaka yapılır ama halen görevde yükselme sınavı derdinde ler galiba.

bilogrt46, 8 yıl önce
Bilgi icin tesekkurler hocam. Fakat Meb is takviminde 2016 yilinda bu sinav gorunmektedir. Bilmiyorum sendikanin bir girisimi var mi ama keske ongormeme degilde is takviminde var bastiralim yaptiralim girisiminde olsalar...

mknight
Memur
19 Temmuz 2016 12:46

güncel...

osman1991
Aday Memur
20 Temmuz 2016 13:07

arkadaşlar şimdi devletin işi çok çünkü bir darbe atlattı ama devletin yanıdayız.

ilaydakn
Aday Memur
21 Temmuz 2016 09:51

3 ay daha ses çıkmaz sınavdan herhalde sağlık olsun :(

iboekirci
Memur
21 Temmuz 2016 10:26

evet bu yıl yapılmaz sanırım şansıma tükürmek istiyorum

ultrihsan
Aday Memur
22 Temmuz 2016 10:00

Arkadaşlar ben haziran 2017 de Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olacağım. Sizce o tarihe kadar ertelenir mi? Yorumlarınızı bekliyorum..

eshsn
Aday Memur
22 Temmuz 2016 10:14

Rahat ol Baya ertelenir :)

ultrihsan, 8 yıl önce

Arkadaşlar ben haziran 2017 de Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olacağım. Sizce o tarihe kadar ertelenir mi? Yorumlarınızı bekliyorum..

ultrihsan
Aday Memur
22 Temmuz 2016 13:14

bakalım kısmet inşallah :)

eshsn, 8 yıl önce

Rahat ol Baya ertelenir :)

mknight
Memur
27 Temmuz 2016 16:37

arkadaşlar TBMM Dilekçe komisyonuna dilekçe yazdım isterseniz sizde imzalayın belki bir umut sınav tarihi netleşir:) aşağıki link tıklayın :)

https://edilekce.tbmm.gov.tr/DilekceKom/DilekceImzala.aspx

mknight
Memur
27 Temmuz 2016 16:38

şayet linkten ulaşamazsanız konu ya: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI yazın çıkar.

meb memur bey
Daire Başkanı
28 Temmuz 2016 12:05

Yorumların bir çoğu çok ilginç arkadaşlar. TH talep eden biri maaşım artar mı diye sorar mı. Ufak bir araştırmayla zaten öğrenir ki bilmesi gerekmez mi. KPSS hazırlanırken, tercih yaparken bu teknikerlik nedir, programcılık nedir, diye bakmadınız mı.

Bir de bakanlığı sıkıştıralım diyenler var :) Bakanlığı sıkıştırmak nedir arkadaş, sen yan büronda çalışan arkadışı sıkıştırsan işleyişi yine değiştiremezsin. Birisi seni sıkıştırınca mı iş yapıyorsun ki bakanlığı sıkıştırınca iş yapsın. Bakanlığı ancak sendikalar ikna edebilir, o da gerçekten isterlerse.

Bir de unvan değişikliği sınavı yaparken, daha sonra bu sınava ihtiyacı olacak insanları da düşünmek lazım. Öyle ek puan verip kadroları doldurmakla bu işi uzun süre baştan savmak olmamalı.

Bir de neye ihtiyaç varsa kadrolar belirtilmeli bence, düşünsenize bir ilde diyelim 5 tane teknikerlik kadrosu var ve hepsine makine teknikeri atandı :) Veya hepsine jeoloji mühendisi atandı :) Olacak iş midir. Görev tanımları yapılmalı, ihtiyaçlar belirlenmeli ve ihtiyaca göre kadro açılmalıdır. Memurun gönlü olsun diye değil.

Bir de bu şehir tercihleri kaldırılsın madem, çünkü kendi istediği yere puanı yetmeyen adam başka şehirdeki kadroya atanıyor, 1-2 ay sonra kadroyu da alıp kendi şehrine gidebiliyor. O zaman şehir tercihinin ne anlamı kaldı. Adamın teki burdan kadroyu aldı gitti, bir tane boş kadromuz vardı onu da götürdü. Hak yiyenin nasıl hak yediğini de iyice öğrenmiş olduk. Muhtemelen açığa da alınmışlardır...

MazharK
Aday Memur
01 Ağustos 2016 13:06

Bumu senin dilekçen? Ne içtin arkadaşım sen?

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı iş takvimi daha önce yayınlanmış olup, iş takviminde Unvan değişikliği sınav tarihi 4 Ocak-31 Aralık olarak geçmektedir. Milli Eğitim Bakalığı personeli olarak Unvan Değişikliği sınavının tarihinin netleştirilmesi hususunu; Gereğini arz ederim.

mknight, 8 yıl önce

şayet linkten ulaşamazsanız konu ya: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI yazın çıkar.

MazharK
Aday Memur
01 Ağustos 2016 13:12

Sen ne diyorsun arkadaşım. Neyin yorumunu yapıyorsun? Sen bu yazdıklarını neye dayanarak söylüyorsun ? Benim bulunduğum ilçede ortaokul mezunu olan ve memurluk yapan arkadaşlarım var. Sadece bu da değil kimisi sürekli işçi kimisi ise kadrosu okullarda olan memur ve vhki personeli bunlar hem okul kadrosunu hem ilçe kadrosunu dolduruyor.. Bu böylede bitmiyor şimdi diğer kurumlarda çalışan arkadaşlar sorsunlar bağlı bulundukları ilçe müdürlüklerine ihtiyaç sayısı kaçken ilçeniz bakanlığa kaç kişi vermiş yada bakanlık ilçedeki kadro ihtiyaçlarını ne kadar vermiş. Ve bağlı bulunduğum ilçede bu saydığım kişilerin toplamı 12 yani bu 3-5 değil.. Şimdi bana orda bakanlık kadrosunu full doldurmasınmış bilmem ne?? Senin tuzun kuru belli yorumundan.. O yüzden fazla birşey yazma bence.

meb memur bey, 8 yıl önce

Yorumların bir çoğu çok ilginç arkadaşlar. TH talep eden biri maaşım artar mı diye sorar mı. Ufak bir araştırmayla zaten öğrenir ki bilmesi gerekmez mi. KPSS hazırlanırken, tercih yaparken bu teknikerlik nedir, programcılık nedir, diye bakmadınız mı.

Bir de bakanlığı sıkıştıralım diyenler var :) Bakanlığı sıkıştırmak nedir arkadaş, sen yan büronda çalışan arkadışı sıkıştırsan işleyişi yine değiştiremezsin. Birisi seni sıkıştırınca mı iş yapıyorsun ki bakanlığı sıkıştırınca iş yapsın. Bakanlığı ancak sendikalar ikna edebilir, o da gerçekten isterlerse.

Bir de unvan değişikliği sınavı yaparken, daha sonra bu sınava ihtiyacı olacak insanları da düşünmek lazım. Öyle ek puan verip kadroları doldurmakla bu işi uzun süre baştan savmak olmamalı.

Bir de neye ihtiyaç varsa kadrolar belirtilmeli bence, düşünsenize bir ilde diyelim 5 tane teknikerlik kadrosu var ve hepsine makine teknikeri atandı :) Veya hepsine jeoloji mühendisi atandı :) Olacak iş midir. Görev tanımları yapılmalı, ihtiyaçlar belirlenmeli ve ihtiyaca göre kadro açılmalıdır. Memurun gönlü olsun diye değil.

Bir de bu şehir tercihleri kaldırılsın madem, çünkü kendi istediği yere puanı yetmeyen adam başka şehirdeki kadroya atanıyor, 1-2 ay sonra kadroyu da alıp kendi şehrine gidebiliyor. O zaman şehir tercihinin ne anlamı kaldı. Adamın teki burdan kadroyu aldı gitti, bir tane boş kadromuz vardı onu da götürdü. Hak yiyenin nasıl hak yediğini de iyice öğrenmiş olduk. Muhtemelen açığa da alınmışlardır...

mknight
Memur
02 Ağustos 2016 11:15

MazharK, 8 yıl önce

Sen ne diyorsun arkadaşım. Neyin yorumunu yapıyorsun? Sen bu yazdıklarını neye dayanarak söylüyorsun ? Benim bulunduğum ilçede ortaokul mezunu olan ve memurluk yapan arkadaşlarım var. Sadece bu da değil kimisi sürekli işçi kimisi ise kadrosu okullarda olan memur ve vhki personeli bunlar hem okul kadrosunu hem ilçe kadrosunu dolduruyor.. Bu böylede bitmiyor şimdi diğer kurumlarda çalışan arkadaşlar sorsunlar bağlı bulundukları ilçe müdürlüklerine ihtiyaç sayısı kaçken ilçeniz bakanlığa kaç kişi vermiş yada bakanlık ilçedeki kadro ihtiyaçlarını ne kadar vermiş. Ve bağlı bulunduğum ilçede bu saydığım kişilerin toplamı 12 yani bu 3-5 değil.. Şimdi bana orda bakanlık kadrosunu full doldurmasınmış bilmem ne?? Senin tuzun kuru belli yorumundan.. O yüzden fazla birşey yazma bence.

mknight
Memur
02 Ağustos 2016 11:48

Arkadaşlar herkes Ünvan Değişikliği Sınavı istiyor ama herkes yerinde oturup sınav olsun diyor öyle armut piş ağzıma düş olmuyor ya. herkes bi zahmet alttaki linke bi tıklayıp dilekçeye bi imza atsın.

https://edilekce.tbmm.gov.tr/

Üstteki linkte tıkladıktan sonra tbmm dilekçeye üye oluyorsun

imzalayabileceğim dilekçelere tıklayıp sağ üst tarafta

''MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI ''

yazıp dilkeç karşına çıkar imzalarsın.. 2 dakikanızı almaz ya biraz aktif olalım.

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
03 Ağustos 2016 16:10

ben imzaladım. toplam imza sayısı benle birlikte 2 oldu. evet arkadaşlar imzalamak isteyenler sıra sizde

header66
Memur
04 Ağustos 2016 09:20

8

mknight
Memur
09 Ağustos 2016 10:02

arkadaşlar hiç bakanlık birimlerine bakan oluyormu ölçme değerlendirme ve sınav hizmetleri, destek hizmetleri yada insan kaynakları birimine burularda ''MEB 2016 SINAV UYGULAMA TAKVİMİ '' var ve unvan değişikliği yok o takvimde isterseniz sizde bir göz atın ama büyük ihtimalle 2016 yılında sınav olmayacak ne yazıkki

kemo36
Aday Memur
09 Ağustos 2016 11:53

BÜYÜK İHTİMALE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI ŞUBAT 2017 DE OLABİLİR DÜŞÜNCEM

bilogrt46
Memur
12 Ağustos 2016 16:51

Bu süreçte biraz zor gibi gorunuyor ama inşallah dediğin gibi Şubat 2017 de yapılır hocam

Toplam 607 mesaj
«101112131415161718192021»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi