Editörler : AJANS
13 Ocak 2016 01:30   


Anne için yarım gün çalışma

Arkadaşlar çocuk zorunlu okula başlayana yani 6 yaşına kadar kadın memur yarım gun çalışıp yarım maaş alabilecek dendi ve sayısız kez haber yapildi. Bu yasa icin Ocak 2016 da yürürlüğe girecek deniliyordu ama hala başlamamış. Üstelik bu yasadan, yasa çıktıktan sonra dogum yapanlar faydalanacak diye de okudum.

Suan doğum sonrası ücretsiz izin kullaniyorum mecburen, çünkü bakacak kimsem yok ve bebegim çok zayıf ama işe başlamadan evvel bu yasa çıksa dahi ben faydalanamıyorum. Üstelik bebeğim bu şanslı bebeklerden sadece belki 1-1,5 yaş büyük olacak.

Sizin benim bilmediğim birşeyler bildiğinizi umarak bir umut ile bu konuyu açtım. Eğer durum benimbildiğim gibiyse de ben bunun haksızlık olacagini düşünüyorum. Tüm 6 yaşından küçük çocuklar için olmalı. Sonuçta yarım maaşa kimse mecbur olmasa tamam demez değil mi?

Evlat sahibi insanlar bilir çocuk bakmak çoğu zaman işe gitmekten daha zor. Ne yapıyorsak gelecek nesil için. Daha sağlıklı olsunlar diye. Hem fiziksel hem ruhsal...

26 Ocak 2016 14:27

bekir52
Aday Memur

Maalesef böyle bir durum söz konusu değil, keşke olsa. Şuan için gündemde sadece ilk çocuk için 2 ikinci çocukta 4, 3. çocukta 6 ay yarım gün çalışıp tam maaş alma sözkonusu .

15 Şubat 2016 13:31

recevier
Yasaklı
28 Şubat 2016 15:57

pc19
Aday Memur

Bu yasa 10 şubat2016 tarihli resmi gazete ilanında çıktı. madde 10" doğum sonrası yarı zamanı çalışma. Jemima,ben de aynı durumdayım ucretsız ızındeyım bakalım bizim için bu yasa da bişeyler çıkacak mı takip edıyorum.bununla ilgili yönetmelik falan çıkarsa bızım durumumuz da netleşir

12 Haziran 2016 10:58

blacckswan
Aday Memur

resmi gazetede yayınlandı bu kanun.benim doğum iznim bitti işe döndüğümde 2 ay yarım gun çalışabilecekmiyim şimdi?

31 Mayıs 2017 16:35

güneşinkızı
Aday Memur

Çok az kaldı Haziran ayında imzadan çıkacakmış bende bekliyorum.

18 Aralık 2017 16:58

temizyazar

henüz bir gelişme yok değil mi arkadaşlar

21 Şubat 2018 13:55

afutku
Şef

henüz bir gelişme yok değil mi arkadaşlar


temizyazar, 1 yıl önce - Alıntıya git

Yok bildigim kadarıyla farklı bir durum varsa paylaşın lütfen

26 Şubat 2018 14:14

enamel2505
Aday Memur

Yarım gün çalışma yönetmeliği en son başbakanlığa gitmişti hala yayımlanmadı Memurlarnet lütfen yine bunu gündeme getirebilir misiniz Kanun çıkalı yıllar oldu yönetmelik çıkmadığı için memur anneler bu haktan faydalanamıyor bu süre içerisinde taşerona kadro bile çıktı bir yönetmelik hala yayımlanmadı..Memurlar.net siz gündeme getirirseniz hızlanacağını düşünüyoruz

01 Mart 2018 18:08

kalkersan
Yasaklı

.

02 Mart 2018 18:03

kalkersan
Yasaklı

.

03 Mart 2018 23:13

kalkersan
Yasaklı

.

09 Mart 2018 14:32

enamel2505
Aday Memur

Çocuğu için yarım gün çalışmak isteyen başka kimse yok mu lütfen bu konuyu gündeme getirelim arkadaşlar

09 Mart 2018 23:59

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı

güzel. bekar çocuklu beyler içinde olursa daha adil olur.

25 Mayıs 2018 00:45

enamel2505
Aday Memur
En son mart ayında dile getirmişim hala bir ilerleme yok? Neden bu yönetmeliği çıkartmak istemiyorlar acaba??!!
30 Temmuz 2018 08:41

enamel2505
Aday Memur
Başkanlık sistemine geçtik hala yarı zamanlı çalışma yönetmeliği çıkmadı yönetmeliği nerdeyse 3 yıldır bekliyoruz kanun çıktığında hamileydim şimdi işe başlamak zorundayım bu hakkı kullanmak istiyorum yeni bakanımız umudumuz memurlar.net lütfen gündeme getir yine
09 Ağustos 2018 13:02

hm2000
Aday Memur
Başkanlık sistemine geçtik hala yarı zamanlı çalışma yönetmeliği çıkmadı yönetmeliği nerdeyse 3 yıldır bekliyoruz kanun çıktığında hamileydim şimdi işe başlamak zorundayım bu hakkı kullanmak istiyorum yeni bakanımız umudumuz memurlar.net lütfen gündeme getir yine
enamel2505, 8 ay önce - Alıntıya git
bu yasa 4/B li anneleri kapsayacak mi biz de anneyiz
Toplam 16 mesaj
 
ANKET
ABD tehditleri artıyor. Döviz de yükselebilir. Sizce Türkiye, Rusya'dan S-400 almalı mı?