Editörler : smtvs
11 Şubat 2016 22:40

naciyetml
Aday Memur

tahmin edebilen arkadaşlar bir de puan tahmininiz nedir?

11 Şubat 2016 22:41

naciyetml
Aday Memur

tahmin edebilen arkadaşlar bir de puan tahmininiz nedir?

naciyetml, 4 yıl önce - Alıntıya git

yani malum diğer ilan da var. hangisi daha yüksek kapatır acaba

11 Şubat 2016 22:45

Tercihiniyaparmisin
Aday Memur

2 kişilik ilanda 83 ile kapamıştı. Ama o zaman bizim TERCİHİNİ YAP! grubunda ve burada pek ilgi görmemişti ilan

11 Şubat 2016 22:52

mkbf7r
Aday Memur
ben itkibe basvurdum ama tim daha mantikli geldi bugun pisman oldum itkibde muhendisler vs hepsi ayni kategoride degerlendiriliyor... sanki daha yuksek kapatcak gibi geliyor hayirlisi hakkimizda
11 Şubat 2016 23:01

black-steel
Memur

Arkadaşlar benim sorum farklı olacak biraz, bu tür kurumlarda askerlik tecil ediliyor mu? Tecilimin dolmasınına 6 ay kaldı. Tim olsun kalkınma ajanslarıolsun askerlik durumu sıkıntı yaratıyor mu?

12 Şubat 2016 00:31

Tercihiniyaparmisin
Aday Memur

Arkadaşlar benim sorum farklı olacak biraz, bu tür kurumlarda askerlik tecil ediliyor mu? Tecilimin dolmasınına 6 ay kaldı. Tim olsun kalkınma ajanslarıolsun askerlik durumu sıkıntı yaratıyor mu?

black-steel, 4 yıl önce - Alıntıya git

tecil ettirmez. sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksektir

22 Şubat 2016 10:02

exar
Aday Memur

tecil ettirmezler, ücretsiz izin alıp askere gidersin

03 Mart 2016 16:53

memuradayı86
Aday Memur

Arkadaşlar listeler bugün mu açıklanacak? Siteye baktım ama goremedim.

03 Mart 2016 18:00

memuradayı86
Aday Memur

Açıklandı.

06 Mart 2016 16:09

sawetk
Aday Memur

Sonuç olumluysa mülakattan ne kadar bir süre sonra işe alım yapıyorlar. Bilgisi olan var mı

06 Mart 2016 18:49

Tercihiniyaparmisin
Aday Memur

Sonuç olumluysa mülakattan ne kadar bir süre sonra işe alım yapıyorlar. Bilgisi olan var mı

sawetk, 3 yıl önce - Alıntıya git

Hemen

08 Mart 2016 14:34

naciyetml
Aday Memur

baska kurum sınavlarına girmeyi düşünüyor musunuz sorusuna ne demeli acaba. ben sahsen uzun vadede dusunuyorum ama su an olmayacagını biliyorum dedim ve içime bir kurt düştü. neyse nasip yalan söyleyecek değilim.. acaba ne zaman sonuclar acıklanır?

08 Mart 2016 14:42

svnr1617
Aday Memur

baska kurum sınavlarına girmeyi düşünüyor musunuz sorusuna ne demeli acaba. ben sahsen uzun vadede dusunuyorum ama su an olmayacagını biliyorum dedim ve içime bir kurt düştü. neyse nasip yalan söyleyecek değilim.. acaba ne zaman sonuclar acıklanır?

naciyetml, 3 yıl önce - Alıntıya git

hocam ben de yarın giricem mülakat nasıl geçiyor sorular? sohbet şeklinde mi sizde de ?

08 Mart 2016 15:14

naciyetml
Aday Memur

benimki şöyleydi ..giriş İngilizce kendinizi tanıtınız sonra ihracat neden düştü ingilizce. sonra kısa bir metin de ceviri vardı.. dıger sorular sizi neden alalım baska sınava girdiniz mi alsak burada nasıl bir pozisyonda çalışabilirsiniz gibi sorular bir de itkible ilgili sorular. çok sohbet havasında değildi zannımca. ben beklemiyordum ihracatın azalması ve itkibe devlet yardımı var mıdır gibi şeyleri.. o bahsedilen ne tarz müzik dinlersiniz gibi sorular yoktu :)

09 Mart 2016 01:13

twilightismyrobe
Genel Müdür

birliklerde daha önce çalışmış biri olarak tavsiyem, a grubu düşünen arkadaşların birlikler ya da tim için uğraşmamasıdır. a grubu değil, memurluk hiç değil, ne olduğu belli değil zaten, bu kurumların statüsü ve yapısı bir acaip (kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu falan deniliyor, sivil toplum kuruluşu diye ilan veren birlik de oldu misal).

2010 yılından sonra personel aleyhine bir dolu düzenleme yapıldı (yeni girenlerin maaşları düşürüldü, yıllık izinlerde cumartesileri de yarım gün diye sayıyorlar, önceden 6 tam ikramiye verilirdi, şimdi 2 tanesini performansa bağlayıp azalttılar, iş garantisi vardı üstü örtülü, onu kaldırdılar vs. vs.).

kurumsal olmayan özel sektör çalışanları, "hele cebim az para görsün kpss çalışıp başka kuruma giderimciler" için iyi olabilir, bunun haricinde pek mantıklı değil. servisi, yemeği vardır (ama arada servisleri kaldırmak için bir hamle yapar yönetim kurulları), maaşı da başlangıç için ortalamanın üzerindedir. maaş aydan aya baya oynar (vergi dilimi+sgk kesintileri). bildiğiniz her dil için tazminat alırsınız (tazminatları iyiydi, tam hatırlamıyorum rakamları). ama kafanız rahat olmaz, buralarda çalıştıklarınız da özel sektörde işe yaramaz, zira yapılan işler toplantı şu budur genelde.

10 Mart 2016 18:12

twstr1907
Aday Memur
Sonuclar ne zaman belli olur acaba bilen eden var mi ki
10 Mart 2016 19:22

Spyspringer
Aday Memur

acaba haftaya mı kalır yoksa yarın haber gelir mi? bir fikri olan ya da bilgisi olan var mı?

11 Mart 2016 11:31

Kemalkılıcdaroglu
Aday Memur

Ne zaman açıklanacak bilen var mı

11 Mart 2016 11:34

twstr1907
Aday Memur
Herkes ayni soruyu soruyor cevap yok :)
11 Mart 2016 11:53

Spyspringer
Aday Memur

birisi arayıp sorabilir mi acaba? bugün gün içinde mi yoksa haftaya mı kaldı diye

Toplam 57 mesaj

ANKET
Hükümet, memurlara zam teklifini revize etti... 2020 için 4+4, 2021 için de 3+3 zam teklifi yaptı. Bu teklifi nasıl buluyorsunuz?