Editörler : supporters.

naciyetml
Aday Memur
11 Şubat 2016 22:40

tahmin edebilen arkadaşlar bir de puan tahmininiz nedir?

naciyetml
Aday Memur
11 Şubat 2016 22:41

yani malum diğer ilan da var. hangisi daha yüksek kapatır acaba

naciyetml, 8 yıl önce

tahmin edebilen arkadaşlar bir de puan tahmininiz nedir?

Tercihiniyaparmisin
Aday Memur
11 Şubat 2016 22:45

2 kişilik ilanda 83 ile kapamıştı. Ama o zaman bizim TERCİHİNİ YAP! grubunda ve burada pek ilgi görmemişti ilan

mkbf7r
Aday Memur
11 Şubat 2016 22:52

ben itkibe basvurdum ama tim daha mantikli geldi bugun pisman oldum itkibde muhendisler vs hepsi ayni kategoride degerlendiriliyor... sanki daha yuksek kapatcak gibi geliyor hayirlisi hakkimizda

black-steel
Memur
11 Şubat 2016 23:01

Arkadaşlar benim sorum farklı olacak biraz, bu tür kurumlarda askerlik tecil ediliyor mu? Tecilimin dolmasınına 6 ay kaldı. Tim olsun kalkınma ajanslarıolsun askerlik durumu sıkıntı yaratıyor mu?

Tercihiniyaparmisin
Aday Memur
12 Şubat 2016 00:31

tecil ettirmez. sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksektir

black-steel, 8 yıl önce

Arkadaşlar benim sorum farklı olacak biraz, bu tür kurumlarda askerlik tecil ediliyor mu? Tecilimin dolmasınına 6 ay kaldı. Tim olsun kalkınma ajanslarıolsun askerlik durumu sıkıntı yaratıyor mu?

exar
Aday Memur
22 Şubat 2016 10:02

tecil ettirmezler, ücretsiz izin alıp askere gidersin

memuradayı86
Aday Memur
03 Mart 2016 16:53

Arkadaşlar listeler bugün mu açıklanacak? Siteye baktım ama goremedim.

memuradayı86
Aday Memur
03 Mart 2016 18:00

Açıklandı.

sawetk
Aday Memur
06 Mart 2016 16:09

Sonuç olumluysa mülakattan ne kadar bir süre sonra işe alım yapıyorlar. Bilgisi olan var mı

Tercihiniyaparmisin
Aday Memur
06 Mart 2016 18:49

Hemen

sawetk, 8 yıl önce

Sonuç olumluysa mülakattan ne kadar bir süre sonra işe alım yapıyorlar. Bilgisi olan var mı

naciyetml
Aday Memur
08 Mart 2016 14:34

baska kurum sınavlarına girmeyi düşünüyor musunuz sorusuna ne demeli acaba. ben sahsen uzun vadede dusunuyorum ama su an olmayacagını biliyorum dedim ve içime bir kurt düştü. neyse nasip yalan söyleyecek değilim.. acaba ne zaman sonuclar acıklanır?

svnr1617
Aday Memur
08 Mart 2016 14:42

hocam ben de yarın giricem mülakat nasıl geçiyor sorular? sohbet şeklinde mi sizde de ?

naciyetml, 8 yıl önce

baska kurum sınavlarına girmeyi düşünüyor musunuz sorusuna ne demeli acaba. ben sahsen uzun vadede dusunuyorum ama su an olmayacagını biliyorum dedim ve içime bir kurt düştü. neyse nasip yalan söyleyecek değilim.. acaba ne zaman sonuclar acıklanır?

naciyetml
Aday Memur
08 Mart 2016 15:14

benimki şöyleydi ..giriş İngilizce kendinizi tanıtınız sonra ihracat neden düştü ingilizce. sonra kısa bir metin de ceviri vardı.. dıger sorular sizi neden alalım baska sınava girdiniz mi alsak burada nasıl bir pozisyonda çalışabilirsiniz gibi sorular bir de itkible ilgili sorular. çok sohbet havasında değildi zannımca. ben beklemiyordum ihracatın azalması ve itkibe devlet yardımı var mıdır gibi şeyleri.. o bahsedilen ne tarz müzik dinlersiniz gibi sorular yoktu :)

twilightismyrobe
Genel Müdür
09 Mart 2016 01:13

birliklerde daha önce çalışmış biri olarak tavsiyem, a grubu düşünen arkadaşların birlikler ya da tim için uğraşmamasıdır. a grubu değil, memurluk hiç değil, ne olduğu belli değil zaten, bu kurumların statüsü ve yapısı bir acaip (kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu falan deniliyor, sivil toplum kuruluşu diye ilan veren birlik de oldu misal).

2010 yılından sonra personel aleyhine bir dolu düzenleme yapıldı (yeni girenlerin maaşları düşürüldü, yıllık izinlerde cumartesileri de yarım gün diye sayıyorlar, önceden 6 tam ikramiye verilirdi, şimdi 2 tanesini performansa bağlayıp azalttılar, iş garantisi vardı üstü örtülü, onu kaldırdılar vs. vs.).

kurumsal olmayan özel sektör çalışanları, "hele cebim az para görsün kpss çalışıp başka kuruma giderimciler" için iyi olabilir, bunun haricinde pek mantıklı değil. servisi, yemeği vardır (ama arada servisleri kaldırmak için bir hamle yapar yönetim kurulları), maaşı da başlangıç için ortalamanın üzerindedir. maaş aydan aya baya oynar (vergi dilimi+sgk kesintileri). bildiğiniz her dil için tazminat alırsınız (tazminatları iyiydi, tam hatırlamıyorum rakamları). ama kafanız rahat olmaz, buralarda çalıştıklarınız da özel sektörde işe yaramaz, zira yapılan işler toplantı şu budur genelde.

twstr1907
Aday Memur
10 Mart 2016 18:12

Sonuclar ne zaman belli olur acaba bilen eden var mi ki

Spyspringer
Aday Memur
10 Mart 2016 19:22

acaba haftaya mı kalır yoksa yarın haber gelir mi? bir fikri olan ya da bilgisi olan var mı?

Kemalkılıcdaroglu
Aday Memur
11 Mart 2016 11:31

Ne zaman açıklanacak bilen var mı

twstr1907
Aday Memur
11 Mart 2016 11:34

Herkes ayni soruyu soruyor cevap yok :)

Spyspringer
Aday Memur
11 Mart 2016 11:53

birisi arayıp sorabilir mi acaba? bugün gün içinde mi yoksa haftaya mı kaldı diye

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi