Editörler : Pangaea
03 Şubat 2016 23:20

gelenkes yönlendirme turları

arkadaşlar, ağustosta bir tane bayan (allah onu bildiği gibi yapsın) sürekli bu sitede yorumlar yapıp milletin puanını hesaplayıp sitenin demirbaşı gibi davranıp dikab'a başvuranların yüksek puanlılar olduğunu, ihl ye başvuranların büyük çoğunluğunun 50-60 puan arası kişiler olduğunu söylüyordu. sonuç? dikab ta yerleşebilecekken ihl ye başvurduğu için yerleşemeyen binlerce kişi açıkta kaldı. biz ne kadar herkes akıl sahibi hesap kitap yapıyor desek de demek ki bu tür yönlendirmelerden etkilenen var. görüyorum ki bu tür tek kendisini zeki sanan köylü kurnazları tekrar piyasaya çıkmış. nik vermeden genel her iki bölüm için de konuşuyorum. bırakın artık bir bölümün puanı düşecek iddialarını. bunu bir sefer söylersiniz yorumdur der anlarım ama sürekli söyleyince de kusura bakmayın ama kütü niyetli olduğunuzdan başka bişi akla gelmiyor. sıralamalar belli kontenjanlar belli. söylediğiniz iddiadan başka bişi değil. ilahiyatçıymış peehhh

u_mutsuz
Aday Memur
03 Şubat 2016 23:56

hcm evet maalesef doğru söylüyorsunuz. biri de tercih yaparken nasıl bir yol izlemeli böyle şeyler s

ilahiyat2625
Aday Memur
04 Şubat 2016 01:31

Arkadaşlar tek gerçek var kontenjanlar düşecek Dikap veya İHL başvuru sayısının önemi yok. İsterse dikap 7000 olsun. İsterse İHL 4000 olsun bir şey farketmez. Puanı yüksek olan arkadaşlar heyecan yapmayın atanacaksınız. Sadece siz iyi tercih yapmaya bakın ve istediğiniz yere atanın. Sürekli burada bir bedirhanvan 'dan alıntı paylaşımı yapılıyor. Burada hata o arkadaşın 4 puan fark olmasına rağmen düşük puan aldığı alanı tercih etmiş. Başkasını suçlamasına gerek yok. Zaten bu atamada da rahatlıkla atanacaktır. Başkasına bakmayın arkadaşlar hangisi yüksekse onu yazın. Bende İHL'ye başvuranların genelde düşük puanlı olduğunu düşünüyorum. Ama diğer bir tarafta atanacak 537 kişi var ve emin olun atanacakların puanı yüksek olacaktır. Yani çoğunluğun düşük puan olmasının hiç bir önemi yok.

Önemli olan atanacakların puanı. 50 civarında olan 1500 kişi olsa ne yazar ki hiç birinin önemi yok. Burada kimse 60 altına düşmesini beklemesin. Hatta 61-62'ye düşmesi bile çok çok zor. Aynı durum dikapta da olacaktır. Oranın biraz (1-2 puan) daha yüksek kapatacağını düşünsem bile 64-65 aralığında kalacağını düşünyorum. Düşük bir ihtimal 63'e düşebilir. 60 civarı veya altında puana sahip olanların malesef atanma şansı yoktur. Ama yine de şansınızı deneyin mutlaka.

Saçma saçma hala puan yükselecek diye yazıp insanları korkutmayın. Puan belli sıralama belli

mustafa-bursa
Aday Memur
04 Şubat 2016 19:11

Hocam, bedirhanvan dikab puanı yüksek olduğu halde ihl'den tercih yapmış.

Buradaki yönlendirenlerin yorumuna güvenerek yapmış bunu. İHL'ye başvuranların aralığı 50-60 aralığında denmiş.

Haklısınız; "Başkasına bakmayın arkadaşlar hangisi yüksekse onu yazın" uyarınızda.

Selamlar.

Mümine41
Aday Memur
04 Şubat 2016 22:09

Arkadaşlar ben hala yapmadım ihl 59 dikap 62 ne yapayım sizce

forumali2525
Aday Memur
04 Şubat 2016 22:28

zor bir karar olsa gerek terazinin tam ortasındasın hayırlısı olsun

Mümine41
Aday Memur
04 Şubat 2016 22:36

İhl yapıcam galiba dikap 62 olurmu olmazmı gerci ihl de 59 a kafar inmezki hayırlısı artık napalım

forumali2525
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:02

bak ben olsam dikab yaparım ama sen yine ihl den yapabilirsin

Mümine41
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:05

62 ye kadar inermi sizce bi ihtimalde olsa

forumali2525
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:06

nedenmi içimdeki dikab sevgisi ama sen bilirsin yanlış anlama

forumali2525
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:09

zor gibi ihl de zor gibi hatta bana göre ihl daha yüksek puanla kapatacak

forumali2525
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:11

benim düşüncem bu şekilde nasıl olacak görecez

Mümine41
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:14

Peki teşekkürler

forumali2525
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:19

çünkü ihl ye başvuru sayısıda fazla dikab% 138 ihl %260

forumali2525
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:23

inş. atanırsın istediğin yerden

dengeteorisi
Memur
04 Şubat 2016 23:35

matematiksel olarak hangi alanda atanma olasılığınız yüksekse ona yönelin. burada size şu alan bu puana kadar iner demek yanlıştır. olabilrki diğer alan atanacağınız bir puana iner. bu durumda atanacakken atanamamış olursunuz ve bunu diyen vebal altına girmiş olur. burada kimse kimseyi tanımıyor. herkes atanmanın derdinde. millet atanmak için babası bile rakip olsa yanlış yönlendirebilir maalesef. siz şuan bir meslektaş olmanızdan ünce bir RAKİPSİNİZ. benim tercih edeceğim alanı tercih edersen belki ben atanamayacam. bu durumda size neden gerçeği söyleyeyim.

izahatı bu tür soruları soran arkadaşların durumu kavraması için yapıyorum. kişisel anlamayın lütfen. selametle

Mümine41, 8 yıl önce

Arkadaşlar ben hala yapmadım ihl 59 dikap 62 ne yapayım sizce

Mümine41
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:39

Evet doğru . Nasipten öte yol yok ne diyrlim herkesin hakkında hayırlı olan olsun allah herkese nasip etsin

forumali2525
Aday Memur
04 Şubat 2016 23:41

inş. herkes dilediği yere atanır

dengeteorisi
Memur
04 Şubat 2016 23:45

dediğiniz gibi kısmet. atanamazsanız da ünümüzdeki sınava çalışırsınız artık. dünyanın sonu değil. Allah aciliyeti olana yardım etsin. atanmayı nasip etsin

Mümine41, 8 yıl önce

Evet doğru . Nasipten öte yol yok ne diyrlim herkesin hakkında hayırlı olan olsun allah herkese nasip etsin

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi