Editörler : Pangaea

mustafa-bursa
Aday Memur
08 Şubat 2016 19:30

Hocam, siz de anlamak istemiyorsunuz galiba:

Şubat 2016

Dikab: %284

% 559

Bu Eylül'le kıyaslama da nedir hocam.

Eylül ayında başvuru yapan aynı puanlı kişiler yine aynı branşımı seçti. Şartlar aynı mı?

Eylül ayında da yığılma İHL'ye oldu, Şubat ayında da yığılma İHL'ye oldu. Eylül yığılması biraz daha yoğundu İHL'de o kadar.

Lüten hocam, ben polemiğe girmek istemiyorum.

İnşallah istediğiniz yere atanırsınız.

Selamlar.

ilahiyat2625, 8 yıl önce

Hocam yanlış bir şey yoktu ve yok. Bilerek mi böyle yapıyorsunuz? Değerlendirmelerim ortada. Diğer başlıklarda da bakabilirsiniz. Yönlendirmem de yok. Başvurular bitince zaten son durumu da yazdım. Orada da net görebilirsiniz. Sayısal olarak Dikap'a yığılmanın olduğu net. Ayrıca yüzdesel olarakta Eylül le kıyaslandığında yine Dikap'a yığılma olmuş. Anlamak istemiyorsunuz ya da işinize gelmiyor. Benim tek kıyasım Eylül başvuruları.

dengeteorisi
Memur
08 Şubat 2016 20:26

arkadaşlar sayısal yığılma yanıltabilir. şöyle ki, 50-60 arası arası en az 6000 kişi var. bunların nereye yöneldiğinin ne önemi var?

evet eylüle göre sayısal kayma dikab'a var. mustafa hocanın demek istediği oranların fazla değişmediği. ilahiytçı hocamız ise direk sayılardan sonuca varıyor. ancak önemli olan 60 ve özeri puanlarda kayma olup olmadığı. maalesef bunu kestirmek zor. asıl belirleyici olanlar dikab'a ilk 7300'e girenlerin ne yaptığı. şayet sağlam oynayıp dikab'ı seçtilerse ihl düşecek. yok eğer riske girip 62-64 ihl puanıyla başvurdularsa o halde dikab düşer. sonuç olarak belirleyici olan dikab ilk 7300'e girenlerin ne yaptığıdır arkadaşlar. herhangi bir alana bu yüksek puanlılardan fazla kayma olduysa bir alanın puanı 60'ın altına da düşmesini normal karşılamak gerek. bu durum sürpriz olmaz

Rüşda
Aday Memur
08 Şubat 2016 20:58

İlahiyatçı 55 lütfen isminizi değiştirin Ciddi anlamda sizin karakter ve ahlak Eğitimine ihtiyacınız var "ilahiyat "ile uzaktan yakından ilginiz yok Size yorum yapan herkese hakaret etmeyi karakter edinmişsiniz geçmiş yazılarınızı okuyup diğer Arkadaşlara Verdiğiniz Cevapları okuyanlar sizi çok güzel tanıyorlar O sebeble biraz daha seviyeli yorumlar yazmayı deneyin.

muhammed.47
Aday Memur
08 Şubat 2016 22:16

Bende başvuruların bitmesini bekledim yönlendirmek istemedim arkadaşlarımı. Evt bitti herkes kendi puanına göre gelme ihtimali olacak bölümü seçti ve tercihlerini yaptı. Benim puan aralığım 63-64 ve kendi Aralığımdaki kişi sayısını bildiğim için ona göre yorum yapıp tahminde bulunacam. Ortalama 600 kişi var 63-64 arası puan aralığında puan yükseldikçe azalıyor kişi sayısı 2800 kontenjan verildi. 1900 kayma olmuştu dikabtan ben bu 1900 den bin kişi 41 açtı atandı diyelim geriye kalan kontenjan sayısı 1800. (Kalan 900 kişi son sınıf 41 açmayanlar formasyon olmayanlar vs ). Bir ihtimal daha var eylül ayında ilahiyat saçipte şubat atamasında dikab seçenlerde olacaktır. Şimdi siz düşünün Nasıl ne şekilde olacağını. Kısmetimiz de varsa hayırlısı ise olsun inşallah hepimiz için arkadaşlar. Her daim dua ile...

meb04
Aday Memur
09 Şubat 2016 08:19

dikab 64 puanda kalacak gibi. herkese hayırlı olsun

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi