Editörler : cihan27E.Kayı Han
«46474849505152535455565758
02 Kasım 2023 16:55

Avrupa Birliği haftalık çalışma günlerini dörde düşürecek

Tekniker48
Aday Memur
02 Kasım 2023 20:39

imkansız değil ben 1 yıldır yarı zamanlı çalışıyorum
tegmen-kayzer, 6 ay önce

Türkiyede imkansız

Yzcplt
Aday Memur
04 Kasım 2023 14:43

Merhaba size mesaj atamıyorım, banamesaj atıp döner misiniz lütfen dava ile alakalı bilgi almak istiyorum
eylul89, 1 yıl önce

Dava açmak isteyenlere kısaca özet bilgi geçeyim;

- Öncelikle bu hakkı kullanmak istediğinize dair kuruma dilekçe veriyorsunuz. Dilekçenin tarih sayısını not alın 1ay içerisinde cevap dönmezse direk ret sayıp dava açma hakkınız var

- Kurum size henüz yönetmelik çıkmadığını gerekçe göstererek ret dönecektir ya da yuvarlak cevap verecektir fark etmez 2durumda da direk dava yoluna gidebilirsiniz.

-Eğer sendikalıysanız sendika size avukat tahsis eder bu konuyla alakalı ben bu şekilde yaptım eğer avukat tahsis etmeseydi de kendim açacaktım davayı

- Davayı yürütme durdurmalı açın

-Ben mart ayında açtım haziranda yürütme durdurma kabul edildi temmuzda kullanmaya başladım. Hemen de kullanmaya başlayabilirsiniz.

-Daha fazla ayrıntılı bilgi isteyen olursa emsal göstermek için vs özelden yazarsanız karar numarasını falan atabilirim. Yönetmelik çıkmasını beklemeyin derim zira 6yıldır çıkmadı . Kanuni hakkınız yönetmeliğin çıkmaması kanundaki hakkınızı kullanmaya engel değil.

apaydinaysenur
Aday Memur
20 Kasım 2023 16:20

süreci anlatabilir misiniz? dava açtınız mı ve hangi kurumda çalışıyorsunuz ? cvp verirseniz çok sevinirim.. özelden msj ya da burdan cvp farketmez

Tekniker48, 6 ay önce

Hacergul34
Aday Memur
27 Şubat 2024 01:11

Merhaba bende davayı başlattım bilgi almak istedim yari maaş alıyoruz iki yılda bir sigortan ve kıdemi ilerliyor acaba senelik izin süresinde hakkin olan 30 günü 15 düşürüyorlar mi yada rapor durumlarında nasıl oluyor bilginiz var mı teşekkürler

Tekniker48, 6 ay önce

Salihkerem
Aday Memur
21 Nisan 2024 01:22

Hacer hanım dava süreciniz tamamlandımi acaba

Hacergul34, 2 ay önce

Merhaba bende davayı başlattım bilgi almak istedim yari maaş alıyoruz iki yılda bir sigortan ve kıdemi ilerliyor acaba senelik izin süresinde hakkin olan 30 günü 15 düşürüyorlar mi yada rapor durumlarında nasıl oluyor bilginiz var mı teşekkürler

Toplam 1146 mesaj
«46474849505152535455565758

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi