Editörler : uzmantarik
«37383940414243444546474849
03 Ekim 2018 00:31

suzunselvi
Aday Memur

bana gelen cvp da bu sanki bizden gorus alsin kurumunuz hallederiz diyor gibi ama ne demek istiyor hermznaki gibi tam anlasilmaisn diye yazilmis bir cevapgibi...

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI (30.05.2018 14:53)

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek 14 üncü maddesinde "Bu kanunun uygulanması ile ilgili konularda kurumlar, bağlı veya ilgili oldukları Bakanlık eliyle Devlet Personel Başkanlığına bu dairenin bağlı bulunduğu Devlet Bakanlığı kanalıyla başvururlar. Bu başvurmalarla ilgili işlemlerin yürütülme usul ve esasları Bakanlar Kurulunca tespit edilir." hükmü, 12.01.1983 tarih ve 17926 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkında Yönetmeliğin 11 inci maddesinde; "Devlet memurları kurumları ile ilgili resmi ve şahsi işlemlerden dolayı müracaat hakkına sahiptirler " ve 12 nci maddesinin birinci fıkrasında; "Müracaatlar hakkında karar verme yetkisi, kurumların çalışma usul ve esaslarını belirleyen Kanun, Tüzük ve Yönetmelikler ile müracaat konusunu çözümlemeye yetkili kılınan mercilere aittir." hükmü yer almaktadır. Bu itibarla, konuya ilişkin talebinizin anılan Yönetmelik hükümleri çerçevesinde çalışmakta olduğunuz kuruma intikal ettirilmesi gerekmekte olup, talebinizin adı geçen Kurumca karşılanamaması ve anılan Ek 14 üncü maddesinde belirtilen prosedüre uygun olarak Başkanlığımıza intikal ettirilmesi halinde gerekli inceleme yapılarak görüş tesis edilmesi mümkün olabilecektir. Bilgilerinizi rica ederim. Devlet Personel başkanlığı Bilgi Edinme Birimi

03 Ekim 2018 00:44

suzunselvi
Aday Memur

toplu mesaj olarak sosyal medya ve bakanlik maillerine sabilt bir metin belirleyip onu atalim. matbu birsey paylasabilir mi ehil olan bir arkadas. hepimiz her yere atalim bahsettiğiniz toplantıdan once.ozellikle toplantiya katilacaklar kimlerse onlara atalim

03 Ekim 2018 08:59

Alan1453
Aday Memur

Toplantıya katılacaklar bakan, bakan yardımcıları, memursene başkanı Ali Yalçın, büro memursen başkanı Vecdi yanmaz, ben Julide sarıeroğluna da yazıyorum

05 Ekim 2018 15:35

Burcekk
Aday Memur

Pöfff ! 2016 da başlığa ilk yorumumu yazmıştım. Bimer, Cimer, Kurum, Twitter, mail kullanmadığım iletişim aracı kalmadı. Ümidim de kalmadı. Malesef! Şimdi Konuştuk, Bu hafta konuştuk, Konu görüşülüyor. palavra palavra palavra. Ben kullanamadım. Bari bizim çocuklar Allah sağlıklı ömür versin ilerde kullanırlar diye artık çabam.

08 Ekim 2018 12:13

büşra.tkn
Aday Memur

Merhaba ben de bu yasanın uygulanmasını beklerken çocukları büyüyenlerdendim. konuyla ilgili görüştüğüm milletvekilinin danışmanı çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına sorulduğunu, yılbaşına kadar uygulamanın memura esnek çalışma saatleri uygulamasıyla birlikte hayata geçirileceğini söylediklerini iletti

Toplam 965 mesaj
«37383940414243444546474849

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?