Editörler : cihan27E.Kayı Han
17 Şubat 2016 14:13

Yarı zamanlı çalışma artık uygulansın!

Arkadaşlar merhaba,

yarı zamanlı çalışma hakkından yararlanmak isteyen arkadaşlar burada toplanırsa, uygulamadan daha çabuk haberdar olur ve uygulamada çıkacak aksaklıklara anında ve topluca müdahele edebiliriz.

Ben kendi kurumuma (İçişleri Bak.) sordum, henüz uygulamaya başlamadıklarını belirttiler.

Başka bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun oluruz...

Selamlar...

humtum
Şef
10 Mart 2016 00:29

Aynen bende çok merak ediyorum

2014 eylül ayında doğum yaptım şu an ücretsiz izindeyim acaba yararlanabilir miyim?

suleymank
Memur
11 Mart 2016 12:02

yararlanırsınız da ...bakanlar kurulu kararı bekleniyor..Uygulama için...

humtum
Şef
12 Mart 2016 00:33

TBMM den geçen karar kaç ay sonra onaylanıyordu ? Ya da neyi bekliyorlar onaylamak için

suleymank
Memur
18 Mart 2016 08:44

Keyiflerinin gelmesini...

suleymank
Memur
18 Mart 2016 08:47

Kanun yürürlükte ama uygulayan yok...Bakanlar kurulunun uygulama için bir kararname çıkarmasını bekliyor kurumlar..

Çalışma bakanlığını aradım...bürokrasi geç ilerlerler siz dilekçenizi verin, bize gelir o dilekçeler bakarız diyorlar...

dilsad0404
Aday Memur
19 Mart 2016 00:26

Arkadaşlar yarı zamanli izni bende bekliyorum.ne zaman toplanacak bakanlar kurulu bu idare gec mi .hangi meslekleri men ederler sizce.ucretsiz izindeyim bize gecerli mi bu sorular cevabı için o kadar merak ediyorum ki napmaliyiz bizler

dilsad0404
Aday Memur
23 Mart 2016 23:50

Arkadaşlar okul donemine kadar yarim gun izin konusunda bakanlar kurulunca belirlenecektir deniyor.bu bakanlar kurulu ne zaman toplanır bunun bir süresi yok mu.lütfen cevaplarmisiniz

suleymank
Memur
24 Mart 2016 15:13

Ben sürekli kendi bakanlığımın personel müdürlüğünü arayıp soruyorum.

Başbakanlık,Çalışma bakanlığı ve Aile bakanlığına dilekçe verdim.

İdareye de dilekçe verip , uygulama için görüş istedim.

Ama ilgili bakanlığın pek ilgilendiği yok.

suleymank
Memur
24 Mart 2016 15:24

İç işleri bakanlığı da görüş istemiş.Cevap gelmezse ona göre belki kendimiz hareket edeceğiz diyorlar.

sizlerde dilekçe ile müracaat edip bu haktan yararlanmak istediğinizi resmiyete dökün bence...

freezone30
Aday Memur
29 Mart 2016 19:07

arkadaslar ne zaman ba?lar bi bilginiz var m?

herican
Aday Memur
30 Mart 2016 21:01

Arkadaşlar http://sorucevap.memurlar.net/soru/3081/ bu soru/cevap bölümünde de belirtiği üzere malesef hala Bakanlar Kurulunun keyfini beklemekten başka çare yok. Ne zaman keyifleri yerine gelirse o zaman bu haktan yararlanmanın detaylarına ulaşabileceğiz. yoksa boş kanun hiç bir işe yaramıyor, her zamanki yaptıkları gibi göz boyamaktan başka bişey değil...BEKLEMEYE DEVAM...

herican
Aday Memur
06 Nisan 2016 09:50

Bu nasıl bir devlet mantığıdır anlamış değilim.tam 2 ay önce çıkmış kanunun detayları belli olmadığı için, bakanlar kurulu kararı olmadığı için kimse uygulayamıyor. dile kolay 2 ay geçti ve mağdur olan binlerce aile belkide onbinlerce anne var... sabırla takibe devam, bakalım 10 şubatta resmi gazetede yayınlanan kanun zavazingosu gerçekte ne zaman yürürlüğe girecek...

kübrakübraa
Aday Memur
12 Nisan 2016 14:19

son durum nedir acaba bu haktan yararlanan var mı

16meryem25
Aday Memur
15 Nisan 2016 09:13

13 nisanda bir tebliğ yayınlandı.o tebliğe göre uygulama yapılacak herhalde.benim çalıştığım kurumda yeni başlayacak bir arkadaşımız var.

dilsad0404
Aday Memur
21 Nisan 2016 23:31

Yarı zamanli izin bakanlar kurulunun toplanmasını herkes bekliyor ama umudum kalmadı bunların toplanacağı yok. Bimere yazdım ama oda bos

suleymank
Memur
24 Nisan 2016 07:56

Arkadaşlar DPB, tüm kurumlardan 1 mayısa kadar görüş istiyor.

Ben kendi amirime sundugum görüşümü size de aktarıyorum.

Siz de kendi kurumunuzdan bu şekilde görüş göndertebilirseniz , belki bir baskı oluşur:

657 Sayılı Kanuna eklenen "Ek Madde-43"te esas amaç ; Çocuğu olan ailelere kolaylık getirmek olduğu için, uygulamanın da mümkün olan en esnek şekilde ve kolaylaştırıcı yönde olması gerekmektedir.

Zaten yarı maaş almayı kabul ederek büyük bir fedakarlıkta bulunan ebeveynlere, daha fazla yük getirmemek için ön görülen yarı zamanlı esnek çalışma hakkının , kanunda belirtilen "haftalık çalışma saatlerinin yarısı olarak uygulanır. " hükmüne uygun olarak:

1-Çalışma saatlerinin; -Haftalık 20 saati tamamlayacak sekilde- Talebe göre yarım gün veya yarim hafta (2,5 gün) olarak esnek şekilde uygulanması ve

2-Yıllık izin haklarının da buna uygun şekilde haftada 2,5 gün olarak kullanılmasına imkan verilmesi uygun olacaktır.

Siz de buradan ek görüşlerinizi bildirin lütfen

dyglsn
Aday Memur
25 Nisan 2016 09:20

bir şekilde sesimizi duyurmamız lazım şuan bir gün bile o kadar önemli ki benim için...lütfen arkadaşlar ufacık bir bilgisi olan paylaşsın...bizim personel bir ay sürmez çıkar diyor ama bu sadece tahmin..bu konunun manşete taşınması lazım..

kübrakübraa
Aday Memur
25 Nisan 2016 09:43

Kaç ay geçti hala kurumlardan ses yok bir tek tarım bakanlığı açıkladı ne zaman uygulanacak

kübrakübraa
Aday Memur
29 Nisan 2016 11:03

Bakanlar Kurulu Kararı bekleniyormuş...

izmit2013
Aday Memur
29 Nisan 2016 11:14

Doğum yaptıktan ve yasal izni bittikten hemen sonra başlayan lar icin geçerli diye biliyorum bende ücretsiz aldım yararlanamiyorum ki zaten süre de çok az iki ay ne ki

Toplam 1145 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi