Editörler : crops35
26 Şubat 2016 19:26

Kararname geldiği zaman raporlu olanlar

Kararname geldiği zaman raporlu olanlar

Mutadis
Memur
26 Şubat 2016 19:40

Buyrun :)

okan-er
Aday Memur
26 Şubat 2016 19:45

?

Mutadis, 8 yıl önce

Buyrun :)

Mutadis
Memur
26 Şubat 2016 19:46

Raporluyumda o yüzden yazdım

okan-er
Aday Memur
26 Şubat 2016 19:47

bende hocam başlama süremiz nasıl işler

Mutadis, 8 yıl önce

Raporluyumda o yüzden yazdım

Mutadis
Memur
26 Şubat 2016 20:04

Hocam raporluyken kararnamenin tebliği, tebliğ kanununa göre engel değil. Bizlere rahatlıkla tebliğ edilebilir ama bu hususu birçok idareci bilmez. Ama ilişik kesmemiz için görev başında olmamız gerekiyor. Yani ancak rapor bitiminden itibaren ilişik kesebiliriz. Ayrıca eğer il dışına atanacak olursak ilişik kesme tarihimiz maaş konusunda önem kazanacak. Eğer 7-8 Mart öncesi ilişik kesip yeni yerimizde mehil müddedinden sonra işbaşı yaparsak maaşın Nisan ayına sarkma riski var. Eğer maaşımızı zamanında almak istersek yeni yerimizde en geç 6-7 Mart gibi başlamamız gerekiyor ya da eski yerimizde en iyi ilişik kesme tarihimiz 10 Mart gibi duruyor(eğer böyle olursa maaşımızı eski yerimizden alırız). Her halükarda en geç 18 Mart'ta yeni yerimizde başlamamız şart

okan-er
Aday Memur
26 Şubat 2016 20:07

il içi hemen 1 gün sonra biliyorsunuz raporda 6 martta bitiyor sizin ne zaman bitiyor rapor ?

Mutadis, 8 yıl önce

Hocam raporluyken kararnamenin tebliği, tebliğ kanununa göre engel değil. Bizlere rahatlıkla tebliğ edilebilir ama bu hususu birçok idareci bilmez. Ama ilişik kesmemiz için görev başında olmamız gerekiyor. Yani ancak rapor bitiminden itibaren ilişik kesebiliriz. Ayrıca eğer il dışına atanacak olursak ilişik kesme tarihimiz maaş konusunda önem kazanacak. Eğer 7-8 Mart öncesi ilişik kesip yeni yerimizde mehil müddedinden sonra işbaşı yaparsak maaşın Nisan ayına sarkma riski var. Eğer maaşımızı zamanında almak istersek yeni yerimizde en geç 6-7 Mart gibi başlamamız gerekiyor ya da eski yerimizde en iyi ilişik kesme tarihimiz 10 Mart gibi duruyor(eğer böyle olursa maaşımızı eski yerimizden alırız). Her halükarda en geç 18 Mart'ta yeni yerimizde başlamamız şart

Mutadis
Memur
26 Şubat 2016 20:12

Benimde 6 Mart'ta bitiyor . Eğer bem il içi olsaydım 3-4 mart gibi yeni yerimde başlardım. En azından maaşımı yeni ümvama göre almış olurdum

okan-er, 8 yıl önce

il içi hemen 1 gün sonra biliyorsunuz raporda 6 martta bitiyor sizin ne zaman bitiyor rapor ?

okan-er
Aday Memur
26 Şubat 2016 20:14

benim muhtemelen il içi olacak o zaman yapmam gereken kararname tebligatını almayacağım

Mutadis, 8 yıl önce

Benimde 6 Mart'ta bitiyor . Eğer bem il içi olsaydım 3-4 mart gibi yeni yerimde başlardım. En azından maaşımı yeni ümvama göre almış olurdum

Mutadis
Memur
26 Şubat 2016 20:32

Tebligatı almak bir sorun teşkil etmez ama eğer idareci mevzuatı tam bilmediğinden sıkıntı çıkaracaksa almayabilirsinizde. Eğer idareci mevzuatı biliyorsa; kararnamenin tebliği mail adresinize gelecek olursada tebliğ edilmiş sayılır. İlişil kesmede ise zaten klavuz bize 18 Mart'ta yeni yerimizde başlayacağımız şekilde bir süre tanımış durumda

okan-er
Aday Memur
26 Şubat 2016 20:36

anladım ne olursa olsun bir sıkıntı teşkil etmez inşallah

Mutadis, 8 yıl önce

Tebligatı almak bir sorun teşkil etmez ama eğer idareci mevzuatı tam bilmediğinden sıkıntı çıkaracaksa almayabilirsinizde. Eğer idareci mevzuatı biliyorsa; kararnamenin tebliği mail adresinize gelecek olursada tebliğ edilmiş sayılır. İlişil kesmede ise zaten klavuz bize 18 Mart'ta yeni yerimizde başlayacağımız şekilde bir süre tanımış durumda

iso3737
Memur
27 Şubat 2016 08:50

bende 7 gün izin aldım perşembe işbaşı yapacam yani ayın 3ünde aynı günde ilişik kesebilirmiyim aynı yere çıkıyor muhtemelen atamam

sahincimi
Şube Müdürü
27 Şubat 2016 09:01

İzin kullanırken başlayıp izine devam edebilir miyiz ki? Bende izinliyim cumaya kadar. Ama başlayıp izine devam etmeyi düşünüyorum..

Mutadis
Memur
27 Şubat 2016 09:50

İlişik keserken görev başında olmalısınız. Eğer rapor devam ediyorsa hastaneye gidip raporu kapattırabilirsiniz

iso3737, 8 yıl önce

bende 7 gün izin aldım perşembe işbaşı yapacam yani ayın 3ünde aynı günde ilişik kesebilirmiyim aynı yere çıkıyor muhtemelen atamam

iso3737
Memur
27 Şubat 2016 12:30

zaten perşembe iş başı yeni göreve başlama ilk tarihi yani

iso3737
Memur
27 Şubat 2016 12:31

okula giderim ilişik kesme işelmlerinden sonra ilçe mem e yallaaah

okan-er
Aday Memur
27 Şubat 2016 12:53

hocam benim raporumda 6 sın da bitiyor 7 sinde mi kararnamemin tebliğini alıp ilişkimi keseceğim

iso3737, 8 yıl önce

okula giderim ilişik kesme işelmlerinden sonra ilçe mem e yallaaah

okan-er
Aday Memur
27 Şubat 2016 12:56

izin bitmeden ilişki kesemezsiniz doğal olarak izniniz bittiği zaman yeni görev yerine başlarsınız diye biliyorum..

sahincimi, 8 yıl önce

İzin kullanırken başlayıp izine devam edebilir miyiz ki? Bende izinliyim cumaya kadar. Ama başlayıp izine devam etmeyi düşünüyorum..

M.YETİM
Aday Memur
27 Şubat 2016 21:25

raporlu iken ayrılış yapamazsınız

okan-er
Aday Memur
27 Şubat 2016 23:40

ne zaman ayrılış yapacağız rapor bittikten sonra mı

M.YETİM, 8 yıl önce

raporlu iken ayrılış yapamazsınız

KasparovunÇıragı
Aday Memur
28 Şubat 2016 11:51

Arkadaşım raporun varsa bile işe gittiğinde işbaşı yapıp raporu yok sayabilirsin. Sıkıntı yok rahat

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi