Editörler : gubaz
28 Mart 2016 11:19   

Memurum ve siyasi partiye üyeliğim çıktı!

Arkadaşlar bugün İnternet de dolaşıyordum bir haber okudum,siyasi partiye üyeliğinizi kontrol edin diye, dedim bende kontrol edeyim bir baktım 2012-/2. dönem akp aktif üye çıktı, işin kötüsü memurum şuan ve bu üyelikten hiç haberim yok yeni öğrendim, acaba diyorum annem kadın kollarında aktif üye zamanında atanmadan bizi de mi haberimiz olmadan üye yaptılar, ama merak ettiğim memurun bildiğiniz gibi siyasi parti üyeliği yasak, sizce ceza alır mıyım veya bunu haberim olmadığına inandırabilir miyim ?

28 Mart 2016 12:18

muratgun922
Genel Müdür

Üye olduğunuz parti AKP olduğundan bişi olacağını sanmıyorum. Sizin de dediğiniz gibi anneniz aktif parti çalışanı olduğundan muhtemelen o üye yapmıştır ve yaparken de bir yerlere sizin İMZANIZI ATMIŞTIR MUTLAKA

sizin yapacağınız benim böyle bir üyeliğim yok, talebimde yok, birisi imzamı taklit ederek üyelik yapmış deyip istifa edeceksiniz ve yapmayacağınızı bildiğim halde yine de normal bir vatandaşın yapması gereken CUMHURİYET SAVCILIĞINA ÖZEL- RESMİ BELGEDE SAHTECİLİKTEN suç duyurusunda bulunacaksınız, celp edilen üyelik formundaki imza ile sizin imzalarınız kriminal inceleme yapılacak imza size ait ise ne ala değil ise muhtemelen annenize yada başka bir yakınınıza ihale kalacak ve onların da imza yazı örnekleri incelecek.

Başka bir parti üyeliğiniz çıksaydı çoktan kapının önüne koyarlardı. söz konusu ayakkabı kutusu partisi pardon Adalet ve Kalkınma Partisiymiydi o olunca iş değişiyor malesef evrensel hukuktan git gide uzaklaşan ülkede adalet bu.

bu durumdan haberin olmadığına yukarıda dediğim kriminal incelemeleri yaptırarak inandırabilirsin. tabi muhtemelen valide hanımın sahtecilikten yargılanacağını da gözönüne alarak (şikayete tabi bir suç değildir)

03 Nisan 2016 16:55

karamurat323232
Şube Müdürü

nasıl memur oldun sanıyorsun :D

30 Nisan 2016 14:55

kaptan4602
Daire Başkanı

saçma sapan yorumlar yapmaya gerek yok. bir dılekçe i,le olayı üye olduğunuz parti merkezine bildirin. bilginiz olmadan üye yapılmış olabıleceginizi ve devlet memuru olmanız sebebiyle üyelık kaydınızın silinmesini isteyın. silmezlerse mülkü amire şikayet dilekçesi ile başvurabılırsınız. yine de silmezlerse mahkemeye başvurursunuz. bu itirazları yapmazsanız ilerde başınız agrıyabılır.

01 Mayıs 2016 07:26

muratgun922
Genel Müdür

saçma sapan yorumlar yapmaya gerek yok. bir dılekçe i,le olayı üye olduğunuz parti merkezine bildirin. bilginiz olmadan üye yapılmış olabıleceginizi ve devlet memuru olmanız sebebiyle üyelık kaydınızın silinmesini isteyın. silmezlerse mülkü amire şikayet dilekçesi ile başvurabılırsınız. yine de silmezlerse mahkemeye başvurursunuz. bu itirazları yapmazsanız ilerde başınız agrıyabılır.

kaptan4602, 4 yıl önce - Alıntıya git

hee sen çok mantıklı yorum yaptın şimdi

01 Mayıs 2016 09:10

kaptan4602
Daire Başkanı

hee sen çok mantıklı yorum yaptın şimdi

muratgun922, 4 yıl önce - Alıntıya git

sen niye üzerine alındın dostum. ben senın yorumunu kasdetmedim.. bir arkadaş "nasıl memur oldun sanıyorsun" yazmış. onu kasdetmiştim. akp ye üye olursan daha kolay memur olursun manasına getirmiş. bence saçma bir yorum. ayrıca benım yazdığım yol en mantıklı yol. evrakta sahtecılık falan diye uzun yollara girmeye gerek yok. aynı şey benım yegenımın başına geldi. parti merkezine dilekçe yazdı. önce silemiyoruz, güncellemeler seçim dönemlerine yapılıyor, ancak o zaman başvurursanız sileriz demişler. yegenım ısrar etti. silmediğiniz takdirde suç duyurusunda bulunacağım diye dilekçe yazdı. 1 ay sonra silmişler...partiler üye kaydı silmemek için direniyorlar önce ama ısrar etmek gerekiyor..

01 Mayıs 2016 09:42

muratgun922
Genel Müdür

o da yalan söylememiş üç aşağı beş yukarı onun tespiti de doğru olaydı mhp ye chp ye çoktan kapının önüne koyarlardı ayakkabı olunca iş değişmiş.

03 Mayıs 2016 09:01

Soziologe-D
Kapalı

arkadaşım, yazılan diğer yorumlara çokta itibar etmene gerek yok. yapacağınız çok basit.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı?nın 25.04.2013 tarih ve 2013/1 sayılı genelgesi uyarınca bulunduğunuz yer ilçe seçim kurulu başkanlığına gideceksiniz orada; "istediğim dışında kayıtlı bulunduğum partiden" (dilekçe var, onlar verir) istifa etmek isitiyorum diyeceksiniz. dilekçenizi onlar Yargıtay' a gönderecektir. 2-3 hafta içinde silinecektir. Bir problem teşkil etmez.

03 Mayıs 2016 10:48

kabadai
Aday Memur

AQP üyeliği, memur olmak için artı bir puandır. Şanslıymışsınız.

03 Mayıs 2016 14:32

hukuk umudu
Şef

arkadaşım, yazılan diğer yorumlara çokta itibar etmene gerek yok. yapacağınız çok basit.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı?nın 25.04.2013 tarih ve 2013/1 sayılı genelgesi uyarınca bulunduğunuz yer ilçe seçim kurulu başkanlığına gideceksiniz orada; "istediğim dışında kayıtlı bulunduğum partiden" (dilekçe var, onlar verir) istifa etmek isitiyorum diyeceksiniz. dilekçenizi onlar Yargıtay' a gönderecektir. 2-3 hafta içinde silinecektir. Bir problem teşkil etmez.

Soziologe-D, 4 yıl önce - Alıntıya git

Gayet güzel açıklamışsın. Bende katkı olarak ilgili Genelgenin linkini vereyim;

http://www.ysk.gov.tr/ysk/content/conn/YSKUCM/path/Contribution%20Folders/Genelgeler/2013-1.pdf

04 Mayıs 2016 07:40

Baylarbay45
Yasaklı

Ölüler bile üye yapıldı. Bereket versin ki başlık sahibi sağ?

09 Mayıs 2016 15:17

zildo
Aday Memur
Daha once basimiza geldi. partiye dilekce vermiyorsunuz. savciliga dilekce veriyorsunuz benim onayim olmadan partiye uyeligim yapilmis diye. uyelik iptalini talep edeceksiniz. eger direk partiye dilekce verirseniz sanki uye olmusta sonradan cikmak istiyor gibi algi olusmasin. (kusura bakmayin editorler telefonda turkce dil sorununa cozum bulamadigi icin bu sekilde yazdim)
13 Mayıs 2016 16:55

kaptan4602
Daire Başkanı
Daha once basimiza geldi. partiye dilekce vermiyorsunuz. savciliga dilekce veriyorsunuz benim onayim olmadan partiye uyeligim yapilmis diye. uyelik iptalini talep edeceksiniz. eger direk partiye dilekce verirseniz sanki uye olmusta sonradan cikmak istiyor gibi algi olusmasin. (kusura bakmayin editorler telefonda turkce dil sorununa cozum bulamadigi icin bu sekilde yazdim)
zildo, 4 yıl önce - Alıntıya git

benim yeğen direk parti genel merkezine yazdı. 1 hafta sonra çıkardılar. demekki bir kaç tane yol var. hangisi sonuşlandırırsa ona kadar gitmek gerek

25 Mayıs 2016 09:53

ilhan2308
Kapalı

arkadaşlar memur olduktan sonra partiye üye olmak ile memurluktan önce üye olmak arasında bi fark var memur olunca hiç bi partiye olamazsın ama önce olmuş isen dilekçe yazarak devlet memuru olduğumdan dolayı üyeliğimin iptali diye dilekçe vereceksin bu dilekçenin bi nüshası sizde dursun ilerde bi sıkıntı olursa dilekçeniz delildir ve memurluktan önce olduğu için pek sıkıntı olmuyo ben memurluktan önce üye olmuştum memur olunca dilekçe vererek çıktım bu kadar basit.

25 Mayıs 2016 19:53

muratgun922
Genel Müdür

arkadaşın durumu bazı partilerin sahte sahte üye yaptığını gösteriyor :) sahtecilik çok ayıp

09 Kasım 2017 12:55

kersarı
Kapalı

Arkadaşlar bende bugün tesadüf eseri 2012 de parti üyesi yapıldığımı öğrendim. Notere gidip istifa dilekçesi vereceğim ama ilerde sıkıntı yaşamamak adına bilgim dışında haberim olmadan üye edildiğimi dilekçeye yazmam gerekli mi?

Yargıtayın sayfasında siyasi partiden istifa dilekçe formu var, orda bilgim dışında olduğunu yazabileceğim bir yer yok..

17 Şubat 2020 19:57

Askik
Aday Memur

Aynı durum başıma geldi ve ne yapacağımı bilmiyorum, 2019 yılında memurken ve hiçbir haberim olmadan bir siyasi partiye üye yapılmışım, nasıl bir üyelik sildirme süreci yapmam gerekiyor, bilenler yardımcı olursa sevinirim

18 Şubat 2020 16:11

Askik
Aday Memur

Arkadaşlar dün sorunumu yazmıştım, konuyla ilgili olarak, haberim olmadan üyesi yapıldığım siyasi partiden istifa etmek için notere gittim, noterde beklerken cübbesini çantasına koymaya çalışan birisini gördüm :) aklıma durumu anlatmak geldi ve yanına gidip başıma gelenleri anlattım, kendisi sağolsun bana yardımcı olacağını söyledi konuyla ilgili haberim olmadan üyesi yapıldığım partinin genel merkezi, bağlı gözüktüğüm ilçe teşkilatı ve Yargıtay başsavcılığına sunulmak üzere üyelikten istifa ve silinmesi başlıklı bir ihbarname gönderdim. İçeriğinde sehven yani yanlışlıkla üye yapılmış olabileceğimi benim böyle bir talebim olmadığını zira devlet memuru olduğumu belirttim. Gelişmeleri yine burada paylaşacağım çünkü yaşadığım stresi kimsenin yaşamasını istemiyorum, inşallah bir sorun olmaz.

18 Şubat 2020 23:38

national
Memur

e-devletten parti üyeliği başvurusu yapılabiliyor ya da üyelik sonlandırılabiliyor.

Toplam 18 mesaj

ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?