Editörler : muhtesem32ulsgkc
10 Nisan 2016 19:35

Raduyev Efendi
Yasaklı

insan için memleket, annenin bulunduğu yer kesinlikle

23 Nisan 2016 17:54

Raduyev Efendi
Yasaklı

vakit hicret vakti, herşey hazır, tek anam üzülmesin herşey hallolur.

09 Aralık 2019 21:37

Raduyev Efendi
Yasaklı

televizyonda bilgi yarışması, şık giyimli berkay müzik sorusunu bilemediği için eleniyor, kenan bey sıradaki yarışmacıyı çağırıyor sağlık olsun diyerek, annem tüh diyor kaybetti, babamın çok da umurunda değil doğrusu, dışarıda yağmur yeni durmuş yerler ıslak, kombiyi üç kademe daha arttırdım babam üşümesin diye, aidatın zamanı gelmiş yönetici evde yoktu çıktım kapısını iki ayrı zaman ikişer defa çaldım, halbuki ışıkları yanıyordu, sanırım eşi var ve açmadı kapıyı, muhafazakar memleketlerde böyle durumlar olabiliyor, akşam haber bültenlerinin de katkısı yadsınamaz, korku pompalayarak milleti birbirinden ürker hale getirdiler, asansörde karşılaşıyorum bazen komşu kadınlarla, ikircikli kalıyorum acaba selam versem mi diye, belki de kimisi ne kadar yobaz adam diyorlardır benim için, ne yapayım selam verip havada kalması durumu da var veya yanlış anlaşılma olasılığı, büyük şehirlerde yaşamak bir işkence doğrusu, eski kirada oturduğum dairedeki yan komşum köylüydü benim gibi, her akşam yemek gönderirdi kendisi ne pişirmişse, kimi zaman "enişten bahçeden erik toplamış al sen de ye" diye ikram ederdi, Allah selamet versin çok iyi bir aileydi, iyilikten insan ne kaybeder ki, kötülük yaparak ne kazanabilir ki?

09 Aralık 2019 21:47

Raduyev Efendi
Yasaklı

geçen haftalarda spor salonuna yeni hoca geldi iki tane, birisi özel kuvvetlerde subaydım ama şehit bedenini teröristlere çaldırdık diye beni ihraç ettiler ordudan dedi, inanmadım buna ama belli de etmedim, diğer hoca daha dürüst davrandı ve gençlik sporda eğitmenken fetöden ihraç edildiğini söyledi, önce bir nefret mi etmeliyim diye çekinceli kaldım bir kaç gün, daha sonra bana ney ki diye düşündüm, iktidar mücadelesinde kaybeden tarafın ezileceği malum ben tarafsız bir devletçiyim, ismi lazım değil bir takım ensesi kalınlar fetö ile sarmaş dolaş oldukları halde en tepelerde hala durmalarının yanında bu gariban ailesi için rızık derdine düşmüş, buna gelene kadar niceleri hırpalanmalıydı. Hocalar da biraz çekingen duruyorlar bu süreç içerisinde toplum nezdinde örselenmişler, yeni yeni toplum içine karışmaya çalışıyorlar diye tahmine ettim, ne olursa olsun en şiddetli darbeyi hep garibanlar yiyiyorlar bu bir gerçek

09 Aralık 2019 21:58

Raduyev Efendi
Yasaklı

abimin çocuğu olmuş, bir kız çocuğu, çok sevindik. Çocuğun anaannesi annemi aramış çok sevinçliymiş sesine yansımışmış, ilk torunu onun benim annem daha tecrübeli oldu tabi daha sakin, bebeğin ayak parmakları bitişik doğmuş dediler, saç derisi de eksikmiş, sağlık yönünden o kadar fazla önemli olmasa da üzülüyor insan tabii, abim de eşi de biraz yediklerine içtiklerine dikkat etmeyen tipler, hamburgerdi cipsti kolaydı sağlıksız besinlere zaafları mevcut, kimseye söyleyemedim ama abim gençliğinden beri seküler yaşayan, çapkın bir insandı acaba diye düşündüm onun da etkisi olabilir mi, evlendikten sonra değişti namaza başladı kuran okuyor gençliği ile tamamen zıt bir hayata başladı Allah daim ettirsin. Gelin ise din namına hiçbir şey öğretilmemiş, açık giyinen ve normal gören birisi, köye gelirken tembihliyorlar aman ha "babam için" eski adamdır kızar biraz daha üsturuplu giyin, Allah var kız çok birisi sevecen ilk gün sevdirdi kendini hepimize, kültürümüze uymasa da benimsedik, ablamdan filan imrenip dua öğrenirmiş

Toplam 25 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;