Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

Federicol
Aday Memur
07 Mayıs 2016 15:42

Ayrıca bu da var ek bilgi ;

Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu

Madde 3 ? Kamu İktisadi Teşebbüslerinin Türkiye Büyük Millet Meclisince denetlenmesini sağlamak üzere,Türkiye Büyük Millet Meclisince seçilecek 35 milletvekilinden oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu kurulmuştur.

Kamu iktsadi teşebbüslerini TBMM denetler.

Federicol
Aday Memur
07 Mayıs 2016 16:35

Buna da bakınız;

İller Bankası- Kamusal Sermayeli Kalkınma ve Yatırım Bankasıdır.

Kalkınma bankaları mevduat kabul etmezler; öz kaynakları ile çeşitli yurt içi ve yurt dışı kaynaklardan sağladıkları uzun süreli fonları yeni kurulan veya tevsii yatırımları yapan işletmelerin duran varlık ve işletme sermayesi yatırımlarını finanslamak için kullanırlar.

YucukluSumurta
Aday Memur
07 Mayıs 2016 17:38

pelin beşiktaş olan değil, sıralıyordun semtleri onu soruyorum.

YucukluSumurta, 8 yıl önce

beşiktaş şişli kadıköylü bir soru vardı yanlış gibi geldi bana soru. ilk bölüme zaman yetmedi birde

swanchico
Kapalı
07 Mayıs 2016 17:41

Sınava girmedim, ama giren arkadaştan akdığım bilgilere göre GY kısmı geçen seneki sınavın aynısı. GK ise burdada paylaşıldığı gibi basit. Not: Sayıştay Kitleri denetler. Eskiden denetleyemezdi 6085 den sonra denetimi doğrudan Sayıştay'da. Diğer not. Epdk verilerine göre Doğalgaz ithalatında Katar ve Bulgaristan ikiside yok. (Rusya,Azerbaycan, İran,Cezayir ve Nijerya bu ülkelerden ithalat yapıyoruz doğalgazda. Enerji Bakanlığı sitesindede mevcut.)

swanchico
Kapalı
07 Mayıs 2016 17:57

Hangisi Türkiye'nin ekonomisini en az etkiler dediği de, Suriye değil Ermenistan. 10 milyar $ lık Türkiye ile hiçbir ticaretiolmayan ülke. Suriye'nin Türkiye Ekonomisini alt üst ettiği bir dönemde o soruya Suriye demek neyin kafası?

akseptar
Memur
07 Mayıs 2016 18:09

valla ermenistan dedim ben de ona suriye aklimdan gecmedi bile. kartal besiktas bakirkoy sisli kadikoydu o da bi yanlislik yoktur bence.

swanchico
Kapalı
07 Mayıs 2016 18:13

Arkadaştan aldığım bilgiye göre, Beşiktaş'ın ve Kadıköy'ün baş ve sonda olma bilgisinden direk çıkıyormuş o soruda.

ChefTali
Memur
07 Mayıs 2016 18:50

Katılan sayısını ve milletin sınavının baya iyi geçtiğini düşünürsek baraj bi' hayli yüksek olacak gibi :/ 6 soruyu salladığımı düşünürsem benim için macera burada sona erecek gibi :s

hizenberk
Aday Memur
07 Mayıs 2016 20:57

sınav süresi bitmeden soruları paylaşan arkadaşı tebrik ediyorum. pazartesi bu konu hakkında denizbank ik departmanı ile görüşeceğim.

fırsatmaliyetiii
Aday Memur
07 Mayıs 2016 21:15

Ne gibi bir çözüm bulabilirler ki? Belli ki sınavdan umudu olmayan bir arkadaş hepimizi trolledi.

hizenberk, 8 yıl önce

sınav süresi bitmeden soruları paylaşan arkadaşı tebrik ediyorum. pazartesi bu konu hakkında denizbank ik departmanı ile görüşeceğim.

hizenberk
Aday Memur
07 Mayıs 2016 21:47

Biz bildirelim de bir şey çıkmazsa bankanın kendi bileceği iş.

fırsatmaliyetiii, 8 yıl önce

Ne gibi bir çözüm bulabilirler ki? Belli ki sınavdan umudu olmayan bir arkadaş hepimizi trolledi.

sbf45mülkiye
Aday Memur
07 Mayıs 2016 21:53

Cevaplar? yazan arkada?a helal olsun. ik ya ?ikayet edecem diyenlerin de hepsi mal gündüz giremedim vaktim yoktu yoksa ben de payla?acakt?m cevaplar? eyvallah karde?

restless6
Aday Memur
07 Mayıs 2016 23:24

yalniz bu yorumu bir mulkiyeliye hic yakistiramadim

freddy310
Memur
07 Mayıs 2016 23:57

Soruları paylaşanlara söylüyorum, yarın bu tür konularda hakkınız yendiğinde fırsat eşitliğine karşı sitem edecek son kişi bile olamazsınız

fırsatmaliyetiii
Aday Memur
08 Mayıs 2016 00:01

Güzel okulumun inek kavramını öküz olmak olarak algılayan maalesef çok insan var. Arkadaşımız da onlardan biri şaşırmayın bence.

restless6, 8 yıl önce
yalniz bu yorumu bir mulkiyeliye hic yakistiramadim

tatlıpopates
Kapalı
08 Mayıs 2016 02:11

Arkadaşlar, Pazartesi günü arayıp bu sınav uygulamasında adaletsizlik olduğunu Denizbank'ı arayıp söyleyin. Soruların paylaşılması, geçen seneki sınavın yapılması gibi durumlar hoş karşılanacak şeyler değil.

Ayrıca burada başarı sıralaması söz konusu, her barajı geçeni çağırsalar soruların paylaşılması bi nebze sineye çekilebilir ama belirli sayıda insan çağırılacağı için adaletsizlikten başka bir şey getirmiyor.

Online sınav yenilikçi vs görünebilir ama bunu zaman aralığı verip herkese aynı soruları sormak çok ilginç. O da ayrı mesele...

sbf45mülkiye
Aday Memur
08 Mayıs 2016 15:08

kimi kime şikayet ediyosunuz Ar

sbf45mülkiye
Aday Memur
08 Mayıs 2016 15:09

kadaşlar online sınav yapıp esnek saat dilimi koyan denizbank geçen seneki soruları soran denizbank.

sbf45mülkiye
Aday Memur
08 Mayıs 2016 15:10

adalet diyen arkadaşlarda adalet meslek yül

sbf45mülkiye
Aday Memur
08 Mayıs 2016 15:12

ksek okullu galiba tr de adaletten söz ediyor

Toplam 430 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük