Editörler : Pangaea
04 Nisan 2016 23:45

Ramazan Yetgin ve ekibi kandırmacası

ders videosu yukluyoruz diyerek kendilerini hayir babasi ilan edip bir yil icinde onlarca kitap cikararak bizi sömürüye acik hale getirdiler . 3 gun once yeni aldigim kitabin simdi degisik versiyonunun cikmasi ise acayip bir olay . son 1 ay kala ogrencilere yapilacak i? midir bu ? hala onlarin ticaret odakli olduklarini anlamayanlara koca bir pes. baska sozum yok PES.

rmzn0509
Şef
05 Nisan 2016 00:06

hocam kimse kimseye zorla kitap aldirmiyor.ramazan hocadan Allah razi olsun benm gbi sayisalci tarih bilmez sevmez kac kisiye tarih ö?retti.keske istanbulda olsaydi calstgi dershaneye de giderdim.bunda anlasilmiycak bisey yok adam tarih ö?retti sevdirdi.vefa borcu olarak ise yaramasa da tum kitaplarini alirim sahsen he sen buna enayilik diyceksende bu senin bilecegin bisey.iyi calismalar kolay gelsin

murat5320
Şube Müdürü
05 Nisan 2016 02:14

Ramazan hoca videoları Ağustos gibi çekti sanırım ve o videolarda da Enderun reklamı yapılıyor. Enderun kitabı basılı halde Ramazan hocanın elinde ama gelin görün ki yaklaşık 6 ay sonra piyasaya sürüldü. Bunun tek nedeni var Aynı yayınevine ait olan evveliyatın satışlarını etkilememesi, evveliyat doyuma ulaşınca isem hemen enderunu devreye soktu ve yine piyasanın hakimi oldu . Şimdide yeni bir kitap çıkaracaklarmis aykırı sorular diye fakat artık öğrencilerden çok tepki gelince kitap çıkarma işini askıya almışlar.

Yaklaşık 1 senedir deli gibi isem yayınları satılıyor. Yıllardır piyasada bulunan İhtiyaç pegem yargı Yediiklim gibi birçok yayınevini geride bırakarak haddinden fazla satış yapması bence tamamen reklamdan kaynaklı. Evveliyat soru bankası var bende ama aşırı detay sorular var. Oabt soruları yanında halt yemiş, Detay yada zor soru sormak kitabın kalitesini göstermiyor çünkü. Evveliyat denemesine bakıyorsun keza aynı şekilde . Hiç bir sınavda bu kadar detay ve zor sorular bir arada gelmez arkadaş şunu bir anlayın artık . Ösym 3 5 tane zor soru seçici soru sorar. En az 20 tane soru soru detay olamayacaktır. 2014 sınavina da girdim bu arada. 2014 soruları görmemişsin demeyin

Bazı arkadaşlar da Ramazan hocan bu işi karşılıksız hayır duası almak için bu işi yapıyor diyerek hemen hocayı savunmaya geçiyor. Be arkadaş o zaman tv de izlediğiniz dizilerde karşılıksız hayır duası almak için çekiliyor. Çünkü dizileri izlemekte bedava

engineermus
Yasaklı
05 Nisan 2016 07:29

Almayin olum zorla mi..hatta izlemeyin size ne? Biz memnunuz

mhazirci
Aday Memur
05 Nisan 2016 09:07

Çaktırmadan güzel reklam yapıyor Ramazan HOCA işi biliyor. Tam bir pazarlamacı

naneci
Aday Memur
05 Nisan 2016 10:11

Yahuuu adam bu millete tarih dersini sevdirdi hemde bedavaya karalama kampanyasina baslayin bakalim meyve veren agaci taslarlar misali ne diyim siz ve sizin gibi insalar hic bir seyi hak etmiyorsunuz anca gidip dershanelere tonlarca para vereceksiniz sizi o paklar! haa belkide Ramazan hocayi cekemeyen bir dershaneci de olabilirsiniz kim bilir :D

TriaThlon
Daire Başkanı
05 Nisan 2016 10:58

ramazan hocayı yedirmeyiz boşuna uğraşmayın. bırakın bu laf salatasını. hergün başka biri yeni bir konu açıyor. kendinizce iyi organize olmuşsunuz.

bazidov
Şef
05 Nisan 2016 11:02

Bence yalnızca kpss değil IQ testi de yapılmalı sınavdan önce.. Hasta mısınız arkadaşım?

Neymiş adam kitap yazmışmış ta para kazanıyormuş.. tabiki kazanacak siz neden bir taraflarınızı yırtıp sınava hazırlanıyorsunuz? Çiçek toplamak için mi..

Ramazan' ı sonra coğrafyacı Eray' ı tanımam etmem, ama adamların verdikleri emek için sonsuz teşekkürler. Evveliyat serisini sırf o adamların emeklerine destek olmak için aldım, maddi dururmum yeterli olsa hiç açmasam dahi tüm yazdıkları kitapları soru bankalarını alırım..

ADAMLARIN VİDEOLARINI 3 MİLYON DAN FAZLA İZLENMİŞ.. HAYATI BOYUNCA BİRİNE SU VERMEYENLER GELMİŞ ADAMI KARALIYOR...

Utanın la biraz..

denizlevent
Daire Başkanı
05 Nisan 2016 11:20

Valla ben zamanında tüm videolarını izledim 1-2 katabınıda aldım ben bir zararını görmedim hatta faydası bile oldu şimdi bu tip başlıkları görünce yazmayı boynumun borcu biliyorum.

mykerem
Şef
05 Nisan 2016 12:02

Ramazan hoca gayet iyi anlatıyor ''Kandırmaca'' derken biri seni zorla tutup bu adamın videosunu izle veya kitabını almı diyor? (Başlığı açan kişiye sorum) Diğer konuya gelirsek Youtube,kamp ve kitap geliri adamın emeğinin karşılığı.Pazarlama yapıyor ancak kötü birşey yok ortada sana zorla al diyende yok ister alırsın ister almazsın.

peynircix
Kapalı
05 Nisan 2016 13:13

adama b.k atmaya kalkanlar; kardeş adam videosunu çekmiş atmış bazı sitelere izleyip izlememek sana kalmış, isem yayıncılığının kitabını alırsın ya da almazsın o da sana kalmış peki şimdi sormak lazım sen hangi yayıncılığın yalakalığını yapıyorsun paşam

BirVatandaşş
Aday Memur
05 Nisan 2016 13:51

adam hayrına yapmıyordur muhakkak ama zorla da kitap satamaz dersini dinle çekil kenara

mr.aya
Aday Memur
05 Nisan 2016 15:10

velev ki reklam yapıyor, ticari odaklı çalışıyor. hiçbir şey farketmez, adamın tarih bilgisi gayet iyi ve birçoğumuza tarihi sevdirdi. çıkardığı kitaplar da bilgi odaklı, ösym mantığına göre yazılmış kitaplar. gelip burda "büyük resmi görün artık adsfasdf" diye ağlamaya gerek yok. kimse zorla almıyor kitapları.

o çıkarımını da al ve git buradan.

drali_
Şef
05 Nisan 2016 15:44

eğer madem kitap satmak o kadar kolay aynısını sen de yap senin de kitabını alalım

qapesese
Daire Başkanı
05 Nisan 2016 16:52

Ulan ben İhtiyaç akademiye yazıldım ve 1,700 TL vermeme rağmen youtubedeki İSEM YAYINCILIK videolarında aldığım verimin çeyreğini alamadım. 4 aydır dershaneye gitmiyorum ve üstelik para veriyorum. Neden ? Çünkü İSEM YAYCINLIĞIN videoları dershanedeki ortamdan daha kaliteli daha daha verimli. Öncelikle burada herkes bi çenesini kapasın.

Gelelim Ramazan Yetgin hocaya, 2015 kpss tarihte 3 net yapmış biri olarak şu an girdiğim denemelerden 18 in altına düşmüyorsam bu ramazan hocanın sayesindedir. Ve haliyle önerdiği kitapların hepsini aldım. Bu reklamcılık falan değildir. Bu sadece emeğin karşılığıdır. Ki kaldı ki video izleyerek tarih öğrenilmez, öğrenirsin ama yarısını öğrenirsin. Geriye kalan yarım dilimlik kısmı ise soru çözmektir. İyi oldu adam emek versin soru bankası çıkarsın, bastırsın size beleşe versin ister misiniz? Ulan ne cins adamlarsınız ya.

Valla kardeşim ben bir emek veriyorsam karşılığını da isterim. Paramı da alırım. Bu insanın en doğal hakkıdır. Zaten kimse kimseye zorla bir şey satmıyor, gider kitapçıda incelersin, beğenirsen alırsın. Beğenmezsen almazsın. Ulan dershanenin verdiği bütün İHTİYAÇ SORU BANKALARININ bir tanesine bile dokunmadım. Neden çünkü sorularının hepsi yoruma dayalı. 1 tane bilgi yok. KPSS tarih soruları bilgidir. Ramazan hocya sallayan çarpılır benden söylemesi. Herkes akıllı olsun.

qapesese
Daire Başkanı
05 Nisan 2016 16:54

Ayrıca kim İSEM YAYINCILIĞIN videlarının hepsini izleyip, evveliyat sorularını çözüp, hala daha onlara sallıyorsa umarım sınavda başarılı olamazlar.

frk 70
Aday Memur
05 Nisan 2016 17:03

s?radan bir tarih kitab?n? bile okusan 3 net den çok daha fazlas?n? yapars?n dostum kendi kendini kand?r?yorsun.

mylakhrion
Memur
05 Nisan 2016 17:04

dont feed the troll

frk 70
Aday Memur
05 Nisan 2016 17:06

tabiki salluycam arkadas?m aldigimiz herseyi her kitabi oldugu gibi kabul mu edelim ayr?ca izlemeden okumadan nas?l yorum yapab?l?r?zk? sence de sacma deg?lm?

engineermus
Yasaklı
05 Nisan 2016 17:17

La ne tartisiyonuz izleyen izler kitabi alan alir almayan almaz neyin kafasi bu

murat5320
Şube Müdürü
05 Nisan 2016 17:52

Ramazan hocayı sevenler olduğu kadar sevmeyenler de olacaktır bundan daha doğal ne olabilir. İnsanlar eleştirilere neden gelemiyor anlamıyorum. Şurada bir konu açılmış bende kendi görüşümü dile getirdim ama cevaplara bakıyorsunuz yok hakaret etmeler yok iq testinden bahsedenler lanlı lunlu konuşmalar. Nasıl bir toplum olduk gerçekten anlamıyorum. En ufak bir eleştiriye gelemiyoruz kaldıki bu eleştiri sizin şahsiyetinize olmamasına rağmen.

Ayrıca evet bende evveliyat kitabını aldım ve videoyu izledim. Ama beğenmediğim için kitabını çözmüyorum ve videoları yarıda bıraktım ve bu konuda da görüşümü dile getirdim.

Hoca bazı şeyleri elbette para için yapacaktır bu konuda da sıkıntı yok ama videolarda ben bu işi para için yapmıyorum diye üstüne basa basa söylemesi, bence öğrenciyi kandırmaya çalışmaktır. Buda bana itici geliyor. Ayrıca enderun kitabı hazır basılı halde olmasına rağmen İsem in piyasaya sürmek için Mart ayını beklemesi öğrenciyi bir gram düşünmediğini de göstermektedir.

Bunlar benim kendi görüşüm hocayı seven arkadaşlar buyurun sizde neden sevdiğinizi belirtin ama kimse kimseye hakaret etmeye çalışmasın.

Herkese başarılar.

Toplam 180 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi