Editörler : F16 Gökçen
04 Nisan 2016 23:55

+30 ile başlayan numarayla arandıysanız dikkat!

Arkadaşlar günümüzde pek çok insana çağrı atan +30 ile başlayan numaralara çok dikkat edin.Benim telefonuma da bu türden bir arama geldi.Şüphelenip geri dönüş yapmadım ve biraz araştırdım.Genel olarak kontör çalmak ve para koparmak için kullanılıyormuş.Bu durumdan habersiz olanlar varsa tavsiyem dikkat etmeleridir ve kesinlikle geri dönüş yapmamalarıdır.

KARSLI_3436
Daire Başkanı
05 Nisan 2016 00:00

Son Zamanlarda sıklıklıkla karşımıza çıkan telefon kodlarından birinin daha hangi ülkeye ait olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz.

+30 ülke kodu ile başlamakta olan telefon numaraları Yunanistan'a aittir.

694 kodu ile başlayan numaranın Erimanthia, Halandritsa, Issoma Patras, Kalamos şehirlerine ait olduğunu göstermektedir

+30 Telefon Kodu ile başlayan numaralardan gelen telefonlara geri dönmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü dolandırıcılık amaçlı olarak kullananlar bulunabilmektedir.

http://30-694-nerenin-kodu.kisacanedirvikipedi.com/

05 Ocak 2018 17:53

Güncel

Nargiel
Aday Memur
08 Şubat 2018 16:40

Az önce aradılar, açmadım.

cemal DELİ
Kapalı
08 Şubat 2018 17:22

Beni de aradılar oldu bi 10 günden fazla yunan kodlu engelledim

KARSLI_3436
Daire Başkanı
09 Mart 2018 08:41

Aynı şekilde ülkemizde de benzer durumlar mevcut.Önce kelime oyunlarıyla kafanızı karıştırıp, sonrasında da önemli bilgilerinizi öğrenmeye çalışıp banka hesaplarınıza ulaşmaya çalışıyorlar.Örneğin bankadan aradıklarını söyleyip güvenlik amaçlı dört haneli banka şifrenizin 1. ve 3. rakamlarını sorarlar, sonrasında sesinizi alamadıklarını ifade edip 2. ve 4. rakamı sorduklarını ve söylemenizi isterler.Bir şekilde dalgınlığınıza gelirde söylerseniz 4 haneli şifrenizin tamamını öğrenmiş olurlar.

Kıymık13
Aday Memur
09 Mart 2018 11:02

karslı ile yılan denize düşmüş..

yılan : ''kurtarın beni'' diye bağırmış.

KARSLI_3436
Daire Başkanı
12 Mart 2018 11:09

Haklısınız , Bizim Zararlı Haşerelere Karşı Oldum Olası Alerjimiz Vardır.Bizi Gördüklerinde Kaçacak Yer Ararlar.Bu Da Kötü Bir Durum Değil İnsanlığın Hayrına :)))

Kıymık13, 6 yıl önce

karslı ile yılan denize düşmüş..

yılan : ''kurtarın beni'' diye bağırmış.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi