Editörler : swat3410
17 Nisan 2016 13:45

Eminevim gerçeği

eminevimden ev alan bu sisteme giren memnun kalan yada kalmayan ayrıca bu sistemin ne kadar güvenilir olup olmadığı konusunda bilgi verebilecek arkadaşlar yorumlarını yazarlarsa sevinirim.Banka kredileri bir hayli yüksek ve eminevimde polislere özel organizasyon ücretinde nisan ayına özel %18 kdv indirimi sözkonusu.Ne dersiniz sisteme dahil olmak mantıklı mı?

muammer1230
Memur
17 Nisan 2016 16:59

Devrem ben girdim gayet memnunum 2 yıl oldu herşey yolunda güvenilir bankaya hiç bulaşma

by carizma
Daire Başkanı
17 Nisan 2016 18:25

ya bende yıllardır takip ediyorum ama yinede teredütlüyüm

muammer1230, 8 yıl önce
Devrem ben girdim gayet memnunum 2 yıl oldu herşey yolunda güvenilir bankaya hiç bulaşma

evo41
Memur
17 Nisan 2016 18:48

Ben yaklaşık 3 sene önce 100.000 tl için girdim. O zaman 100.000 tl ye Gebze de ev alabiliyordum. Şuan evler 160.000 den başlıyor. Yani parayi yarın verseler yıne ev alamam. Maddi açıdan bakarsanız zarardayım. Ama ben Allahin haram kıldığı faize bulasmamak için bu yolu seçtim. Bu nedenle kardayim.

brs34
Aday Memur
17 Nisan 2016 20:19

Arkadaşlar faiz konusunda kendinizi kandırmayın lütfen Eminevim i bende araştırmıştım , 1. Cisi 5 6 bin giriş aidatı alıyorlardı haybiyeden para ikincisi de 100bin alıyorsun ama totalde ödediğin para 150 bin i buluyor , o 50bin i de senden sonra ev alanlara kira yardımı yapıyorsun diye kandırılıyorsun resmen ,50 bin fazla ödedikten sonra o faiz olmuyor mu ? katılım bankalarında da aynı zihniyet var sözde sizin adınıza evi alıp size satıyorlar , sözde ticaret ama o evi yine kredili aldığın para kadar fazlasını üzerine koyup satıyorlar . Kendinizi kandırmayın yok faize girmiyorum haram para yemiyorum diye , he şu da var mutlaka bi yatırım işine girin nerden Nasıl yaptığınız hiç önemli değil ama şu cahil kafaları bir yerlere bırakın lütfen .

evo41
Memur
18 Nisan 2016 03:26

Eminevim bir sirket hatırlatırım birsürü adam çalıştırıyor bu parayı nereden verecek herhalde bunun bir bedeli olacak bunu da adamlar % 5+KDV dir.

Demişsin ki 100 000 e 150.000 ödüyorsun.

Bir kere herkes aynı rakama ev almış olmuyor erken çıkan fazla para ödüyor. Neden çünkü biz evini alamayanlara yardım etmiş oluyor. Bunun adı imece usulüdür. Biz kandirilmiyoruz kardes sen istediğin yolu seç.

Sen çok akillisin ya biz cahiliz. Sözlerine biraz dikkat et istersen.

brs34, 8 yıl önce
Arkadaşlar faiz konusunda kendinizi kandırmayın lütfen Eminevim i bende araştırmıştım , 1. Cisi 5 6 bin giriş aidatı alıyorlardı haybiyeden para ikincisi de 100bin alıyorsun ama totalde ödediğin para 150 bin i buluyor , o 50bin i de senden sonra ev alanlara kira yardımı yapıyorsun diye kandırılıyorsun resmen ,50 bin fazla ödedikten sonra o faiz olmuyor mu ? katılım bankalarında da aynı zihniyet var sözde sizin adınıza evi alıp size satıyorlar , sözde ticaret ama o evi yine kredili aldığın para kadar fazlasını üzerine koyup satıyorlar . Kendinizi kandırmayın yok faize girmiyorum haram para yemiyorum diye , he şu da var mutlaka bi yatırım işine girin nerden Nasıl yaptığınız hiç önemli değil ama şu cahil kafaları bir yerlere bırakın lütfen .

evo41
Memur
18 Nisan 2016 03:35

Eminevim babamın şirketi değil onu belirteyim tekrar.

Bir müslümanın bu ulke de ev almasının iki yolu var biri para biriktirerek ev almak ki bu en sağlam ve en zor yoldur.

Diğeri de imece usulü yardimlasarak olur. Şu an için Türkiyede ki tek sirket eminevim bildiğim kadarıyla.

Isteyende yok yaa bu da faiz bla bla deyip gider kredi çeker bedelini de ahirette oder. Ayetler açık ve net.

erhannn34
Şube Müdürü
18 Nisan 2016 05:58

Valla B'nde girdim iki yıl oldu temmuzda evi alacağım 150000 tl ödeyeceğim fazla para beşbin artı sekiz bin organizasyon banka ise 55000 faiz istemişti

Dayıdağı
Aday Memur
18 Nisan 2016 11:05

Gaziantepte 2015 nisanda yazıldık para yatırılması için şirket çalışanıyla

Dayıdağı
Aday Memur
18 Nisan 2016 11:19

Gaziantepte 2015 nisanında yazıldık.Bankaya 25000 Tl nin yatırılması için şirket çalışanıyla birlikte gittik. Çalışan kendi hesabına 4000 tl geçirmiş ama haberimiz yok.6 ay sonra eminevim çağırdı hesapları kontrol edelim dedi senin 4000 tl eksik dediler ben dekontu getirdim .çalışanın ekonomik duırumu iyi böyle yapmaz dediler ve R.A Y isimli çalışan bizden ayrıldı. Peşinde sizin R.A.Y ile ekonomik ilişkiniz var mı diye sordular biz polisiz ne ilişikimiz olabailir dedik. Sizler mağdur olmazsınız dediler. Müfettişler gelip gittikten şirket görevlileri ve hukuk büroları bizi değil dolandırıcıyı kolladılar.ayrılalım dediğimizde de 15000 alırız diyorlar yani elimizi verdik kolumuzu alamıyoruz. 3 defa mail üzerinde defalarca da hukuk bürosunu aradık.Sonunda üzerine su içmemiz önerildi.Bu çalışan bu süre zarfında sgk lı olarak yanuınızda çalışıyordu bizim gibi insanları küçük meblağlada olsa dolandırmış ama herkese bulamoyoruz diyorlar o zaman şahsa neden tazminatlarını ödediniz. Arkarkadaşlar büyük bir hesap ile girin. asla söylenen hiç bir şeye güvenmeyin.

by carizma, 8 yıl önce

ya bende yıllardır takip ediyorum ama yinede teredütlüyüm

Dayıdağı
Aday Memur
18 Nisan 2016 11:47

Ama Gaziantep te 4000 lira dolandırıldık.

evo41, 8 yıl önce

Eminevim babamın şirketi değil onu belirteyim tekrar.

Bir müslümanın bu ulke de ev almasının iki yolu var biri para biriktirerek ev almak ki bu en sağlam ve en zor yoldur.

Diğeri de imece usulü yardimlasarak olur. Şu an için Türkiyede ki tek sirket eminevim bildiğim kadarıyla.

Isteyende yok yaa bu da faiz bla bla deyip gider kredi çeker bedelini de ahirette oder. Ayetler açık ve net.

evo41
Memur
18 Nisan 2016 18:21

Devrem senin adına üzüldüm. Böyle insanlar tüm kurumlarda var maalesef. Nasıl bir dolandırıcıyı ise alabiliyorlar çok merak ediyorum. Böyle olunca kurumda zan altında kalıyor.

Dayıdağı, 8 yıl önce

Ama Gaziantep te 4000 lira dolandırıldık.

örgün İİBFLİ
Şube Müdürü
19 Nisan 2016 10:41

evo41 bu kadar güvenme isterseniz madem adamın dolandırıcı olduğu anlamışlar büyük şirketler telafi etmeye çalışması gerekmez mi adamın zararını karşılasın o zaman ,

dayıdağı para bankaya yattığını yazmışsınız dekonta baksaydınız ya keşke geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun.

Dayıdağı
Aday Memur
19 Nisan 2016 12:59

Baktık ama işin prosedürü böyle zannettik. Hesaptan şirket hesabına aktarılacak zannettik.

örgün İİBFLİ, 8 yıl önce

evo41 bu kadar güvenme isterseniz madem adamın dolandırıcı olduğu anlamışlar büyük şirketler telafi etmeye çalışması gerekmez mi adamın zararını karşılasın o zaman ,

dayıdağı para bankaya yattığını yazmışsınız dekonta baksaydınız ya keşke geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun.

MuesTie
Aday Memur
19 Nisan 2016 13:06

2012 de araba almıştım hiç bir sorun yaşamadım çok da karlı olmuştu. Para söz verilen günden 20 gün önce yatmıştı. Ev olayını bilmiyorum ama bi yakınım bi ev bi arabadan sonra ikünci ev için başvurmuştu.

evo41
Memur
19 Nisan 2016 18:59

Kardeşim benim çevremde 1 kişi ev 2 kişi araba aldı hiçbir problem yasamadjlar. Ben kendi taksitlerimi v.s kontrol ediyorum problem yok. Seneye Mart ayında alacağım inşaallah. Şunu da söyleyeyim tam 12 erteleme yaptım ben. Yoksa geçen ay alacaktım parayi. Banka kredisi olsaydı adama acır mi bankalar? Ama ben birsürü maddi manevi sıkıntı yaşadım ve taksit erteledim. Genel manada memnunum çünkü alternatifim yok.

örgün İİBFLİ, 8 yıl önce

şopel
Aday Memur
20 Nisan 2016 02:56

Banka faizlerine göre daha hesaplı gibi. Ancak bazı illerde konut fiyatları beklenenden daha hızlı artıyor. Bundan dolayı üye olduğun tarihte düşündüğün evi, konutu satın alma zamanı geldiğinde değeri aşırı arttığı için alamayarak hayal kırıklığı yaşayabilirsin. Kira öderken birde onun taksitlerini ödemek sorun olabilir. Gerçi kira yardımı adı altında taksitlerde indirim yapılıyor. Bu indirim ödediğin kira tutarı düşükse faydalı.

Bu sistemin faydalı olup olmayacağı, alacağın evin fiyatı, taksit sayısı, konut teslim zamanı, kira giderin gibi değişkenlere bağlı. Temsilcileri ile görüşmeni tavsiye ederim(yapışkanlık yaparak sizi sıkmazlar)

Ödeme gününü geçirirsen konut teslim zamanı da o kadar öteleniyor.

Olur da üye olur, bir müddet sonra üyelikten ayrılmak istersen yatırdığın parayı iade ediyorlar. Organizasyon bedelinin -haklı bir sebebin varsa- yarısını iade ediyorlar. Üyelikten ayrılmak istediğinde 6 ay içinde iade edecekleri sözleşmede yazıyor, bu süreyi neredeyse sonuna kadar kullanıyorlar ve sözle beyan ettikleri(ayrılma dilekçesi verdiğinizde telefonla dönüş yapıyorlar, bununla ilgili yazılı belge vermiyorlar) tarihte hesabınıza parayı yatırıyorlar.

Umarım faydalı olur.

20 Nisan 2016 10:45

Mantık hep aynı arkadaşlar. Katılım bankaları ve bunun gibi şirketler güya işi kılıfına uyduruyor. Özellikle de dini duyguları istismar ederek. Neymiş efendim gider bankadan çekersen adı faiz. Ben de banka kadar geçiririm ama adı ticaret, kitapta bile yeri var. Ben araba alacaktım normal bankalara gittim tek tek ödeyeceğim rakamı çıkarttırdım aşağı yukarı aynıydı, dindar, temiz yüzlü katılımcılara gittim aynı ödemeler çıktı bir kuruş bile aşağı değildi. Oranlar aynı. Neymiş ben senin yerine alıyorum, faiz olmuyo diyo. Aleni faizle iş yapan kafirse, diğerleri münafıktır ben böyle düşünüorum. Kafir olanın hiç değilse niyeti net. Diğeri seni geçtim Allah'ı kandırmaya çalışıyo o daha tehlikeli.

sükuttt150
Memur
20 Nisan 2016 12:48

20 y?ld?r is yap?yor lar kimsenin can? yanmamis. ben ald?m ewimi...

ÖzelHarekat_61
Kapalı
20 Nisan 2016 12:51

Ben araba aldim sorun yasamadim simdi eve girdim hersey yolunda bosa bankaya bir ton para bayilmayin bankaya gitseydim 80 milyar faiz verecektim emin evimde sadece 8.500 tl organizasyon verdim cok cok karli sadece biraz bekleyeceksiniz ki bu bence daha iyi evi aldiginizda borcunuzun yarisi bitmis oluyor

Dayıdağı
Aday Memur
20 Nisan 2016 14:03

Ben ekonomik olması veya olmamasını tartışmıyorum. Gaziantep şubesi tarafından dolandırıldığımı söylüyorum. Yalan ise çıkar R.A Y şirketimizde çalışmadı ve dekonta yazılı para ile dolandırılmadınız der. Bu kadar olumlu görüş içinde bu mesaj aykırı gereken cevap bana verilir diye yazıyor. İnanıyorum ki şirket bu mesajları görüyor ve bu yolla reklam yapıyor.

ÖzelHarekat_61, 8 yıl önce
Ben araba aldim sorun yasamadim simdi eve girdim hersey yolunda bosa bankaya bir ton para bayilmayin bankaya gitseydim 80 milyar faiz verecektim emin evimde sadece 8.500 tl organizasyon verdim cok cok karli sadece biraz bekleyeceksiniz ki bu bence daha iyi evi aldiginizda borcunuzun yarisi bitmis oluyor
Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi