Editörler : hopaliSafak Vaktii
14 Kasım 2017 18:17

Pdr Aktifleşmelidir
Memur

Hâla bir düzenleme yok anlaşılan.. Branşçı idareciye de kaldırsalar ya o vakit bu çifte standartı

14 Kasım 2017 20:29

dikab_06
Memur

girmeli diyorsun, iyi diyor hoş diyorsunuzda; İdareci sınıf içerisinden mi idare işini yütütecek aceba

Öyle ise: öğretmen neden öğretmen; idareci neden yönetici_neden aceba_sayın hocam. ?

Pdr Aktifleşmelidir, 1 yıl önce - Alıntıya git

Ağır il yapıyorsunuz sanki

14 Kasım 2017 20:33

dikab_06
Memur

Güzel bir konu olmuş. Teşekkürler.

İdarecilerin derse girmesi demek, bir dersin yok yere heba edilmesi demektir.

Aynı şekilde normal şartlarda o derse girecek olan branş öğretmenlerinin dersinin çalınması demektir. Yine, ilgili branşa ait normun da altını üstüne getirmek demektir. Eee bu olayın neresi mantıklı? Herkes kendi işini yapsın, başka ihsan istemezük!

bilimbilim, 1 yıl önce - Alıntıya git

İşininiz gücünüz yatış olmuş.siz zaten derse girmemek için idareci olmuş tiplersiniz.paralı ders olduğu zaman dyk gibi kimseye bırakmıyorsunuz dersleri ona zamanınız oluyor.dürüst değilsiniz..

14 Kasım 2017 20:39

dikab_06
Memur

2 Saate düşürüldü hocam genel itibariyle Fakat, aslında o da kaldırılmalıdır. Kesinlikle Katılıyorum

Alıntı: GazeteKamu.com

"Sendikalar ve hükümet arasında imzalanan ?eğitim hizmet koluna ilişkin toplu sözleşme? kararı ile okul müdür ve müdür başyardımcılarının 6 saat derse girme zorunluluğunu kaldırdığı için eğitim kurumlarının yönetilmesinde ciddi anlamda bir rahatlama sağlamış oldu. Ancak.....

Ağustos ayında hükümet ile sendikalar arasında toplu sözleşme imzalanmıştı. Sendikalar ve hükümet arasında imzalanan ?eğitim hizmet koluna ilişkin toplu sözleşme? metninin ?Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür ve müdür başyardımcılarının aylık karşılığı ders görevi? başlıklı 11. Maddesinde ? 5/3/1964 tarihli ve 439 sayılı Kanunun 6 ncı maddesinin ikinci fıkrası ile 2006/11350 sayılı Kararın 5 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan ?6 saat? ibaresi; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında müdür ve müdür başyardımcısı olarak görev yapanlar için ?2 saatten az olmamak üzere 6 saate kadar? şeklinde uygulanır.?şeklin karar alınmıştır. Bu karar ile okul müdür ve müdür başyardımcılarının 6 saat derse girme zorunluluğunu kaldırdığı için eğitim kurumlarının yönetilmesinde ciddi anlamda bir rahatlama sağlamış oldu. Ancak sitemize gelen bazı maillerden anlaşılmaktadır ki bu maddenin hükmünün yürürlük tarihi ile ilgili kafa karışıklığı olduğu görülmektedir.

Söz konusu sözleşmenin bu hükmü 01.01.2014-31.12.2015 tarihleri arası için geçerli olduğundan okul müdürleri ders programlarını hazırlarken bu hükmün yürürlük tarihini dikkate almalıdırlar. Okul Müdür ve müdür başyardımcıları haftada 2 saat ders girmelerindeki esneme 1 Ocak 2014 tarihinde başlayacaktır.

Yine bu yöneticiler 6 saate kadar girdikleri derslerin ücretini alamazlar. Ancak 6 saatten daha fazla girdikleri her bir dersin ücretini alabilirler."

xbamtelix, 2 yıl önce - Alıntıya git

Çok ağır işiniz varmış gibi öğretmenlikten bu kadar fazla soyutlamayın kendinizi.dyk ya idareci girmesin denildiğinde yüreğiniz hopluyor hepinizin.efendim neymiş dyk ya girmek bizim de hakkımızmış.o Zaman işinize engel yok tabi.eğer idareci girdiği ders başı 25 tl ücret alsın hepiniz günde 6 saat derse girmeye kalkarsınız.demogoji bırakın..

15 Kasım 2017 23:08

yorguntarihçi
Memur

Çok ağır işiniz varmış gibi öğretmenlikten bu kadar fazla soyutlamayın kendinizi.dyk ya idareci girmesin denildiğinde yüreğiniz hopluyor hepinizin.efendim neymiş dyk ya girmek bizim de hakkımızmış.o Zaman işinize engel yok tabi.eğer idareci girdiği ders başı 25 tl ücret alsın hepiniz günde 6 saat derse girmeye kalkarsınız.demogoji bırakın..

dikab_06, 1 hafta önce - Alıntıya git

Hocam iyi akşamlar. ilk önce sormak istediğim şey sizin gibi öğremen olan ve işini yapmaya çalışan idarecilere neden bu kadar hınçlısınız? Meseleye gelirsek evet hocam işimiz ağır. neden mi?1- Koordinatör müdür yardımcısı olarak meslek liselerinde sgk girişlerinden devlet desteklemelerine kadar hatayı affetmeyen işler yapıyoruz. 2- Gelen velilerle öğretmenimiz yüz göz olmasın diye perde oluyoruz 3- Derste baş edemediğiniz ve her seferinde idareye yolladığınız her türlü öğrenciyi düzene uydurmaya çalışıyoruz 4- Bir saat ders ücreti için öğretmen arkadaşlar ile uğraşıyoruz 5- Rapor veya izin alındığında boş geçen dersi nasl dordururuz da düzen aksamaz diye uğraşıyoruz 6- Milli eğitimden gelen onca yazı talimat gereğince işlem yapıyoruz. Haa o dediğiniz fakat branşınız itibari ile öğrenci tarafından seçilmeyen ve sizin giremediğiniz dyk kursları sizin olsun. biz hafta içi dyk koyduk ve denetimden kuruş almıyoruz ve kurs veren öğretmeninimizi desi bitene kadar efendice bekliyoruz.. saygılarımla.

16 Kasım 2017 09:39

ugur22222
Şef

idareci derse de girecek elbette asıl mesleğni unutmamalı soğumamalı bir arada yürütemeyn bıraksın

16 Kasım 2017 17:13

dikab_06
Memur

Hocam iyi akşamlar. ilk önce sormak istediğim şey sizin gibi öğremen olan ve işini yapmaya çalışan idarecilere neden bu kadar hınçlısınız? Meseleye gelirsek evet hocam işimiz ağır. neden mi?1- Koordinatör müdür yardımcısı olarak meslek liselerinde sgk girişlerinden devlet desteklemelerine kadar hatayı affetmeyen işler yapıyoruz. 2- Gelen velilerle öğretmenimiz yüz göz olmasın diye perde oluyoruz 3- Derste baş edemediğiniz ve her seferinde idareye yolladığınız her türlü öğrenciyi düzene uydurmaya çalışıyoruz 4- Bir saat ders ücreti için öğretmen arkadaşlar ile uğraşıyoruz 5- Rapor veya izin alındığında boş geçen dersi nasl dordururuz da düzen aksamaz diye uğraşıyoruz 6- Milli eğitimden gelen onca yazı talimat gereğince işlem yapıyoruz. Haa o dediğiniz fakat branşınız itibari ile öğrenci tarafından seçilmeyen ve sizin giremediğiniz dyk kursları sizin olsun. biz hafta içi dyk koyduk ve denetimden kuruş almıyoruz ve kurs veren öğretmeninimizi desi bitene kadar efendice bekliyoruz.. saygılarımla.

yorguntarihçi, 1 hafta önce - Alıntıya git

Saygıdeğer hocam size de iyi akşamlar.Bir idareci profili de ben çizeyim.1-çoğu kere mesai saatlerindenden önce okulu terkeder

2-haftalık girmesi gereken 2 saat dersi kendi branşı olmamasına rağmen beden eğitimi dersiyle doldurur( beden hocaları var)

3-işi gücü siyaset sendika mesai saatleri içerisinde okul okul gezer ziyaret yaptık diye bir de sosyal medyada paylaşır(amaç destek aramak

4-dyk nın hepsi benim olsun der branşlarından sakınır.

5-beceriksiz ve bütün işleri müd yardımcılarına yaptırır.( kaçanlar oldu)

6-hafta sonu dyk olduğu saatlerde bir de meb sınav görevi alır(dyk ya girmediği halde ücretini alır.

Bu da idareci sayın hocam sizin gibi iş yükü fazla koordinatör müd yardımcıları belki ama malesef çoğunlukta olan böyle müdürler 2 saatin lafını edyorsa yazıklar olsun derim.saygılar

16 Kasım 2017 21:30

yorguntarihçi
Memur

Saygıdeğer hocam size de iyi akşamlar.Bir idareci profili de ben çizeyim.1-çoğu kere mesai saatlerindenden önce okulu terkeder

2-haftalık girmesi gereken 2 saat dersi kendi branşı olmamasına rağmen beden eğitimi dersiyle doldurur( beden hocaları var)

3-işi gücü siyaset sendika mesai saatleri içerisinde okul okul gezer ziyaret yaptık diye bir de sosyal medyada paylaşır(amaç destek aramak

4-dyk nın hepsi benim olsun der branşlarından sakınır.

5-beceriksiz ve bütün işleri müd yardımcılarına yaptırır.( kaçanlar oldu)

6-hafta sonu dyk olduğu saatlerde bir de meb sınav görevi alır(dyk ya girmediği halde ücretini alır.

Bu da idareci sayın hocam sizin gibi iş yükü fazla koordinatör müd yardımcıları belki ama malesef çoğunlukta olan böyle müdürler 2 saatin lafını edyorsa yazıklar olsun derim.saygılar

dikab_06, 1 hafta önce - Alıntıya git

Sayın hocam lütfen genelleme yapmayalım. elbette haklı olduğunuz noktalar var ama çoğunluğumuz gerçekten işimizi yapıyoruz. Meslek lisesinde çalışan birisi olarak diyebilirim ki günahımızı alıyorsunuz:)

Bir de ikisini yürütemeyen yapmasın diyen bir arkadaş vardı. Hocam kazn ayağı öyle değil Nakil giden/ gelen öğrenciler sigorta primleri sigorta giriş çıkışları aldıkları raporların e vizite den kontrolü derken tamam bir saatlik dersime gideyim derken akran zorbalığından tutanak ve ağlayan öğrenci önümde sizce ne yapmalıydım?

17 Kasım 2017 20:11

ozan4050
Şube Müdürü

Ne DYK ne egzersiz ne de ders hiçbiri olmamalı adı üzerinde idareci; kendi işini en iyi şekilde yapmaya çalışacak. İdarecilik kaçış yeri değildir.

17 Kasım 2017 21:39

kallera
Şube Müdürü

Adamlar zaten torpille kul hakkı yiyerek o koltukları işgal etmekte. Göbekten sendikaya ve Mebdeki koltuk verenlerine bağlılar. Kariyer ve liyakat çoktan imha edildi. Öğretmenlikten aciz tipler okullara idareci yapıldı. Eğitim ve öğretim yerlere düşmüşken 2 saat ekdersin bu tipler tarafından konuşulması gayet doğal. Eğitim, artık gemisini kurtaran kaptan parolasıyla yürütülüyor. Allah sonumuzu hayıretsin.

18 Kasım 2017 16:16

yorguntarihçi
Memur

Adamlar zaten torpille kul hakkı yiyerek o koltukları işgal etmekte. Göbekten sendikaya ve Mebdeki koltuk verenlerine bağlılar. Kariyer ve liyakat çoktan imha edildi. Öğretmenlikten aciz tipler okullara idareci yapıldı. Eğitim ve öğretim yerlere düşmüşken 2 saat ekdersin bu tipler tarafından konuşulması gayet doğal. Eğitim, artık gemisini kurtaran kaptan parolasıyla yürütülüyor. Allah sonumuzu hayıretsin.

kallera, 6 gün önce - Alıntıya git

Ciğer mundar diyorsun yani hocam!

20 Kasım 2017 23:34

*Leyla*
Şef

ilkokullarda iş yükü ortaokul ve liselerin yarısından daha az hatta üçte bir diyebilirim buna rağmen derse girme zorunluluğu yok. Ortaokul ve lise idarecileri ise derse girmek zorunda Müdür iki saat olduğu için seçmeli ders alıp girmeyebiliyor hatta dersi bölüyor öğrencilerin ve öğretmenlerin haberi bile olmuyor böyle bir ders olduğundan fakat müdür yardımcısı altı saat girmek zorunda. Derse girdiğinde verimli olsa yine neyse fakat her ders en az iki defa ya da daha fazla bölünüyor öğrenci için de verimli olmuyor

Bu yüzden ortaokul ve liselerde de derse girme zorunluluğu olmamalıdır. Öğretmenliğin unutulacağını düşünenler ise merak etmesinler. Öğretmenlik unutulmaz.

Toplam 32 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?