Editörler : crops35

MEC6625
Aday Memur
19 Eylül 2018 01:04

Kamu çalışanları ücretsiz izin alarak avuaklık stajını yapabiliyorlar. 5 yılllık bir memur 1 yıl üzr

MEC6625
Aday Memur
19 Eylül 2018 01:05

Kamu çalışanları ücretsiz izin alarak avuaklık stajını yapabiliyorlar. 5 yılllık bir memur 1 yıl üzretsiz izin alabiliyor ancak avukatlık stajı bu sürede bitmeyebiliyor. istifaya kadar uzanan bir süreçle karşılaşılıyor.

Eşim hamile çocuk bekliyoruz, okulu bitirmeme 2 yıl var. 2 ay doğum sonrası izin ile 1 yıllık ücretsiz izni işe hiç başlamadan birleştirebilir miyim ?

bu şekilde 14 ay izinli olucam ve rahat rahat satjımı yapabilecem.

MEC6625, 6 yıl önce

Kamu çalışanları ücretsiz izin alarak avuaklık stajını yapabiliyorlar. 5 yılllık bir memur 1 yıl üzr

namuslunamussuz
Kapalı
19 Eylül 2018 17:47

arkadaslar benimde ağustos 2019 da 5 yillik surem bitecek. 1 yil ucretsiz sizin yetisir mi acaba

trust.111
Kapalı
20 Eylül 2018 09:06

Belli; sen varsın.

ufukatbas
Aday Memur
20 Eylül 2018 10:55

Dostum benimde aynı sorunum var şuan ücretsiz izindeyim 1 gün uzayacak benim. Baroyla konuştuğum da kurumun o uzama günleri için seni müstafi saydığını (buarada kurumun sigortanı yapıcaktır o süreçte işe gelmesen dahi), hizmet dökümünü verirken de kurumunun "atıyorum 01.08.2018 tarihinde başlaması gerekirken izinsiz işe gelmedi ve 05.08.2018 tarihinde işe başladı demesi gerekiyormuş. Orada bir sigorta çakışması sorunu olcak onuda kurumunun senin bilerek isteyerek işe başlamadığını ve bu konuda müstafi sayıldığını belirten yazısıyla aştığını belirttiler ama henüz emin değilim tam da garanti konuşmuyorlar. buarada 1-2 gün arası aylıktan kesme, 3-9 arası kademe ilerlemesinin durdurulması cezası var hemen işten çekilmiş sayılamazsın.

dbbaris, 6 yıl önce

Sayın fecisi,

öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. Yazınızda 2 gün uzamadan bahsetmişsiniz. Bu durumu nasıl çözümlediniz? Baro ve adalet bakanlığı açısından nasıl bir yol izlediniz, açıklar mısınız?

Benim aylıksız iznim 5/8/2018 de bitiyor ve ertesi gün göreve başlamam lazım. Stajım ise 9/8/2018 de bitiyor. 3-4 günlük bir uzama söz konusu.

Umarım bu yazıyı okur ve cevap verirsiniz.

Teşekkür ediyorum.

31 Mayıs 2019 04:13

Ufukatbas konu ile ilgili nasıl bir sonuç aldınız?

TUBA094
Şube Müdürü
01 Ekim 2019 20:42

Arkadaşlar ben öğretmenim. 3 Ekim?de ücretsiz izne ayrılıyorum 108/E Kapsamında staj yapmak için.İzin için onay aldım yalnız 15 Eylül?de maaş yattı.3 Ekim?den 15 Ekim?e kadar olan farkı yatırıcam ancak alacağım SGK dökümünde emekli keseneği görülecekmiş.Bu durum ruhsat sürecinde sıkıntı yaratır mı?Baroylagörüştüm bir sıkıntı olmaz dedi ancak içim rahat değil bakanlık sıkıntı çıkarabilir mi bir fikriniz var mı?

KanaMe
Aday Memur
02 Ekim 2019 09:16

Memurken 1 yıllık ücretsiz izne ayrılıp stajımı tamamladım ve şimdi ruhsatımı bekliyorum. Baro ve adliye komisyonuyla koordine bir şekilde gitmeme rağmen 2 gün kayma oldu maalesef. Bitmeden kurum insan kaynakları ile görüştüm ve stajın bitmemesi nedeniyle başlayamadığımdan iki günlük gecikme için dilekçe yazdım Barodan verilen staj bitim belgesini ve adliye komisyonundan aldığım yazıyı ekledim. soruşturma açılmayacak dediler ama Ankara'dan sorabilirlermiş, bu noktada il müdürü zaten mazereti kabul ettiğinden sıkıntı olmazmış. Burada kritik nokta, işe başladığınız tarihin kesinlikle staj bitiminin ertesi günü olması gerekiyor. iki üç günlük bir gecikme için sizi kimse zaten memurluktan çıkarmaz en fazla mazeretiniz kabul edilmez ve disiplin cezası alırsınız. Zaten ona da ayrıca itiraz hakkınız olur yani endişe edecek bir nokta yok.

Burada yazılanların bana çok faydası oldu o nedenle ben de paylaşmak istedim. Umarım işiniz rast gider. Her şey gönlünüzce olsun. Kazasız belasız ruhsatlarımıza ve kadrolarımıza kavuşmak dileyiğle =)

TUBA094
Şube Müdürü
02 Ekim 2019 14:13

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.Çalışırken ruhsat talep edebiliyor muyuz?

KanaMe, 5 yıl önce

Memurken 1 yıllık ücretsiz izne ayrılıp stajımı tamamladım ve şimdi ruhsatımı bekliyorum. Baro ve adliye komisyonuyla koordine bir şekilde gitmeme rağmen 2 gün kayma oldu maalesef. Bitmeden kurum insan kaynakları ile görüştüm ve stajın bitmemesi nedeniyle başlayamadığımdan iki günlük gecikme için dilekçe yazdım Barodan verilen staj bitim belgesini ve adliye komisyonundan aldığım yazıyı ekledim. soruşturma açılmayacak dediler ama Ankara'dan sorabilirlermiş, bu noktada il müdürü zaten mazereti kabul ettiğinden sıkıntı olmazmış. Burada kritik nokta, işe başladığınız tarihin kesinlikle staj bitiminin ertesi günü olması gerekiyor. iki üç günlük bir gecikme için sizi kimse zaten memurluktan çıkarmaz en fazla mazeretiniz kabul edilmez ve disiplin cezası alırsınız. Zaten ona da ayrıca itiraz hakkınız olur yani endişe edecek bir nokta yok.

Burada yazılanların bana çok faydası oldu o nedenle ben de paylaşmak istedim. Umarım işiniz rast gider. Her şey gönlünüzce olsun. Kazasız belasız ruhsatlarımıza ve kadrolarımıza kavuşmak dileyiğle =)

KanaMe
Aday Memur
02 Ekim 2019 16:12

Çalışırken ruhsat almak için Ruhsat başvurusu yaparken dilekçenizde "Baro levhasına kayıt talebim yoktur" şeklinde beyanda bulunmanız gerekiyor. Bu şekilde baro kartınız ve levhanız olmaksızın ruhsatınızı alabiliyorsunuz. kurumunuzda atamanız yapılınca baro kart için ayrıca başvuruda bulunabilliyorsunuz.

TUBA094, 5 yıl önce

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.Çalışırken ruhsat talep edebiliyor muyuz?

Adler1234
Aday Memur
12 Ekim 2019 10:30

Ben henüz beş yıllık memuriyetini tamamlamadım. Istifa edip avukatlık stajını bitirip sonra tekrardan eski memuriyetine dönebilir miyim

blaiz
Şef
12 Ekim 2019 12:17

Aday memursanız ancak kendi kurumunuzda, asil memur iseniz herhangi bir kurumda memuriyete dönebilirsiniz. Ancak idarenin bu durumda takdir hakkı var, dönüş talebiniz ilgili idarece kabul görmesi lazım.

Adler1234, 5 yıl önce

Ben henüz beş yıllık memuriyetini tamamlamadım. Istifa edip avukatlık stajını bitirip sonra tekrardan eski memuriyetine dönebilir miyim

Adler1234
Aday Memur
12 Ekim 2019 14:51

Teşekkür ederim.

blaiz, 5 yıl önce

Aday memursanız ancak kendi kurumunuzda, asil memur iseniz herhangi bir kurumda memuriyete dönebilirsiniz. Ancak idarenin bu durumda takdir hakkı var, dönüş talebiniz ilgili idarece kabul görmesi lazım.

mat0636
Aday Memur
15 Mart 2020 00:38

Memur olup da bir yıllık ücretsiz izinde müstafi duruma düşmeden kurumuna dönüş yapan ve ruhsatını teslim alan oldu mu acaba? Bilgi verebilecek kimse var mı acaba?

KanaMe, 5 yıl önce

mat0636
Aday Memur
15 Mart 2020 20:07

Yardımcı olacak kimse yok mu?

beklenmeyenhal
Aday Memur
15 Mart 2020 20:36

staja başvururken 15 gün askı süresi var. İznin çok iyi ayarlanması lazım. 1 yıl + 15 gün gibi

mat0636
Aday Memur
15 Mart 2020 20:47

Hocam askı süresinde ücretsiz izinde olmaya gerek yok diye yazmışlar konu başlığındaki yorumlarda. Bu durumda olup da ruhsat aşamasında sorun yaşayan oldumu onu merak ediyorum. Nasip olursa stajı başlatacağım o yüzden tecrübeli arkadaşlardan bilgi almam gerek.

mat0636
Aday Memur
16 Mart 2020 13:26

Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi