Editörler : cihan27
03 Mayıs 2016 23:21   


tsk personeli konaklama ücreti ödenmemesi

Aydın ilinden Çanakkale iline 8 günlük geçici görev ile trafik timi olarak görevlendirildik. Çanakkale il j.k.lığınca trafik timlerinde görevli personelin konaklaması amacıyla Çanakkale Özel eğitim Merkezinde ayrılan yerlerde ücretli olarak konakladık.Görev dönüşünde il j.k.lığı maliye şubeye geçici görev yolluğu bildirimi, görevlendirme emri, ayrılış ve katılış yazısı ve otel faturası ile müracaat ettik. Ancak mutemet görev emrinde j.trf.timlerinin kıt'a olarak görevlendirildiğinden konaklama giderlerinin ödenemeyeceğini belirtmiştir. Bizimle aynı durumda olan motosikletli asayiş timlerine er eğitim koğuşlarında ücretsiz yatacak yer gösterildi. Ancak trafik timleri için özel eğitim merkezi gösterildi.

Konuyla ilgili bilgi, belge ve görüşlerinizi bekliyorum iyi günler diliyorum.

05 Mayıs 2016 12:13

cihan27
Editor

Harcırah Kanununun 15. maddesinde Kıta halinde yapılan askeri hareketlerde yol masrafı ve yevmiyenin ödenmeyeceği belirtilmiştir; ancak konaklama ücretinin ödenmeyeceğine dair bir ibare bulunmamaktadır.

Bu doğrultuda konaklama ücretine dair belge ve mezkur kanun maddesi ile kurumunuza başvurarak ücretinizi talep edebilirsiniz...

***

ASKERİ BİRLİKLERDE HAREKATTA HARCIRAH:

Madde 15 - Kıta halinde ve bir kumanda altında hareket eden askeri birliklere mensup subay ve askeri memurlarla astsubaylara ve sivil memur ve hizmetlilere yol masrafı ve yevmiye verilmez.

Ancak bu hareket, kıtanın daimi yer değiştirmesi veya diğer kuruluşa girmesi için olursa bunlara aile ve yer değiştirme masrafı verilir.

Subay, askeri memur ve astsubaylardan bir kıtayı bir yerden diğer muayyen bir yere götürmeye memur edilip bu vazifenin hitamında asıl birlikleri mahalline dönenlere yalnız dönüşleri için ve teslim ve tesellüm için birkaç erle başka mahalle gönderilenlere gidiş, dönüşleri için yol masrafı ve yevmiye verilir.

Celp ve terhis eratını sevke memur edilen subay ve askeri memur ve astsubaylara gidişlerinde yalnız yevmiye ve dönüşlerinde yol masrafı ve yevmiye verilir.

07 Mayıs 2016 21:35

fatihler2000
Şef

Sayın Editör inşallah dediğiniz gibi olur, teşekkür ederim cevap için

10 Mayıs 2016 22:20

aksu_46
Aday Memur

bununla ilgili benm kurumumundada aynı sorun oldu fakat 15. md. konaklama ödenmez ibaresi mevcut.

10 Mayıs 2016 22:22

aksu_46
Aday Memur

eğer görevlendirmeniz trafik timi olarak değilde kişi olarak görevlendirilseydi konaklama ücreti

10 Mayıs 2016 22:23

aksu_46
Aday Memur

alırdınız. kısaca toplu seyahet yolluk bildirimi yapıldığı içinde alınamıyor dedi kurumumuz

14 Aralık 2018 00:43

fatihler2000
Şef

alırdınız. kısaca toplu seyahet yolluk bildirimi yapıldığı içinde alınamıyor dedi kurumumuz


aksu_46, 3 yıl önce - Alıntıya git

Aynen. Maalesef böyle.... yav arkadaş trafik timi zaten 2 kişiden oluşuyor. ... Kişi olarak görevlendirilsekte tim olarak görevlendirilsekte icra edilen görev aynı değilmi ? bu nasıl bir mantık...

Jandarma Genel Komutanlığı ve Maliye Bakanlığına yazdığım dilekçelerede maalesef Kıt'ta olarak yapılan geçici görevlendirmelerde konaklama ücreti ödenmeyeceği hüküm altına alınıyor. Ancak kimse sormuyorki bu adamlar yer olmaması durumunda nerede yatacak nasıl yatacak , parasını kim ödeyecek.

Yani 12 gün rezil olduk onamı yanarsın... yoksa paramızı vermediler onamı yanarsın.. Hakkım Haram olsun başkada bir sözüm yok.

Toplam 6 mesaj
 
ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;