Editörler : Pangaea
12345678910111213»

qwea
Kapalı
28 Haziran 2016 01:15

Şimdiden kolay gelsin. Zor iş ben yoruldum valla . Bu sende olmazsa ozelden ise girece m 1 sene kalada kendimi kasmadan ders çalışırım bakalım hayirlisi.

pasta-canavarı
Kapalı
04 Temmuz 2016 23:30

Merhaba ben de katıldım aranıza.

ferdikismir
Kapalı
05 Temmuz 2016 01:10

instagramda kpssdoksanarti diye bir sayfa var kesinlikle takip etmenizi öneririm çok yararlı oluyo

pasta-canavarı
Kapalı
14 Temmuz 2016 10:34

Ben 2016 Genel Kültür-Yetenek ve Eğitim Bilimlerinden girdim sınava. Pek iç acıcı geçmedi. Bugün puanlar açıklanacak. Hakkımızda hayırlısı. HAK EDEN KAZANSIN inşAllah.

BirMemurAdayi
Aday Memur
18 Temmuz 2016 12:46

Arkadaşlar benim bir sorum var yardımcı olursanız memnun olurum. KPSS hakkında çok bir bilgim yok. Bu yola yeni düştüm.

KPSS Lisans GY_GK sınavı ve merkezi atama kaç yılda bir yapılıyor?

KPSS Lisans GY-GK sınavı yalnızca çift yıllarda (2016, 2018, 2020) mı yapılıyor yoksa her yıl var mı, önümüzdeki yıl 2017 Mayısta sınav yapılacak mı? Merkezi atamalar her yıl yapılıyor mu yoksa iki yılda bir mi?

Çevremdeki bazı arkadaşlar sınav 2 yılda 1 kez yapılıyor atamalar her yıl diyor bir başkası her yıl sınav yapılıyor ama merkezi atamalar 2 yılda 1 oluyor şeklinde açıklıyor durumu.

Arkadaşlar sınav ve merkezi atamalar konusunda durumu açıklayacak birisi yazarsa memnun olurum.

İletişim fakültesi gazetecilik mezunuyum.

seyay
Genel Müdür
18 Temmuz 2016 13:59

5 ayda olacak bir sınav değil ama 22 ay çalışıp da olacak sınav değil. Kpss bilgiyi ölçmeye yarayan bir sınav değil sadece genel bir sıralama oluşturan bir sınav , onun için bir bölüm 40-45 ile atanırken diğer bir bölüm 90 altında aldığında atanması hayal oluyor. 5 aylık veya 22 aylık bir sınav değil diyorum çünkü insan çalışıyor bir amaç için bir dersin tüm konularını bitiriyor diğer derse geçiyor onun konularını bitirip iki ders ile ilgili soru çözüyor derken 3. ders çok boşta kalıyor ona da çalışıyor bir bakmışsın ki ilk dersteki bazı konular unutulmuş veya bakmadığın yerler varmış ( değişik kaynaklar görünce bu sefer de sanki öabt gibi hazırlanmış oluyorsun ) sonra sınav yaklaştıkça daha da çorba ediyorsun . Bir de sınav zamanı olsun sorular olsun o an tam bir şans meselesi hani üniversitede 10 konudan sınav olursun sen 8 konuya çalışırsın hoca ağırlıklı olarak senin çalışmadığın 2 konudan sorar arkadaşın ise 3 konuya çalışmıştır 2'si hocanın ağırlıklı sorduğu yerlerdendir. Kpss de aynen böyle oluyor. Tamam o zaman hiç çalışmayalım demiyorum ama 6-7 ay gibi bir süre çalışıp 1-2 yayın evinden soru bankasından sonra herşeyi sınava bırakmak gerekiyor...

pasta-canavarı
Kapalı
20 Temmuz 2016 09:14

Selam, KPSS B grubunun sınavı iki yılda bir yapılıyor düz memuriyet için Bilgisayar İşletmeni sekreter vesaire

Avukat Maliye falan için KPSS A grubu her yıl yapılıyor

Öğretmenlikte her yıl yapılıyor

BirMemurAdayi, 8 yıl önce

Arkadaşlar benim bir sorum var yardımcı olursanız memnun olurum. KPSS hakkında çok bir bilgim yok. Bu yola yeni düştüm.

KPSS Lisans GY_GK sınavı ve merkezi atama kaç yılda bir yapılıyor?

KPSS Lisans GY-GK sınavı yalnızca çift yıllarda (2016, 2018, 2020) mı yapılıyor yoksa her yıl var mı, önümüzdeki yıl 2017 Mayısta sınav yapılacak mı? Merkezi atamalar her yıl yapılıyor mu yoksa iki yılda bir mi?

Çevremdeki bazı arkadaşlar sınav 2 yılda 1 kez yapılıyor atamalar her yıl diyor bir başkası her yıl sınav yapılıyor ama merkezi atamalar 2 yılda 1 oluyor şeklinde açıklıyor durumu.

Arkadaşlar sınav ve merkezi atamalar konusunda durumu açıklayacak birisi yazarsa memnun olurum.

İletişim fakültesi gazetecilik mezunuyum.

TONYUKUKBARKON
Kapalı
23 Eylül 2016 12:14

Gününüz hayırlı geçsin inşAllah arkadaşlar. Ben artık atanmak istemekteyim bu yüzden 2018 sınavına şimdiden başladım. İnşAllah 90 puan alırım da atanırım. Hayalim iyi bir iş sahibi olmak ve para biriktirip ev satın almak. Kiradır ve ev sahibidir inanın bıktım usandım. İnşAllah hakkımızda hayırlısı olur. Saygılar.

elifm03
Aday Memur
27 Ekim 2016 16:16

Selam arkadaşlar.

Bende kendime hedef belirledim 2018 yılı kpss de başarlı olmak zorundayım.

Kendi çabamla düzenli program yaparak çalışıcam herkese başarılar.

jenny*
Şef
28 Ekim 2016 20:51

.

çaykeyfi
Aday Memur
29 Ekim 2016 18:43

beni de yazın bende umutsuz vakayım

dnzgzmş
Aday Memur
31 Ekim 2016 19:07

arkadaslar beni de ekleyin araniza iki defa jatek be? defa pomem kaybeden biri olarak aranizdayim artik yastan dolayi bu sinavlara giremiyorum (28) o yüzden 2018 kpss çok iyi hazirlanmam gerek

kpss egitim
Yasaklı
31 Ekim 2016 20:05

sdax
Kapalı
01 Kasım 2016 13:33

Moral bozmak gibi olmasın ama 2018 de büyük ihtimalle merkezi atama diye birşey kalmayacak. Boştan yere yormayın kendinizi bence.

redlion999
Aday Memur
11 Aralık 2016 21:31

değerli kpss li arkadaşım tbmm e dilekçe komısyonuna 750 bin taşeron çalışana devlet kadrosu verilmesiyle ilgili çalışmanın iptali ve 5 milyon kpss linin mağdur edilmemesi ile ilgili dilekçe yollandı.tek yapmanız gereken tbmm e-dilekçe menüsünde kayıt olmak ve söz konusu dilekçeyi imzalamak.lütfen 5 dakıkamızı ayıralım arkadaşlar.dilekçeyi bulmak için tbmm e dilekçe ara kısmına ''taşeron çalişanlarin kadroya alinmasinin adalet açisindan zararlari ve 5 milyon kpss linin devlet kadrolarinda çalişma hakki''yazın.gönderilen dilekçe çıkyor zaten.su an imza sayımız 62.dilekçe milletvekillerinin imzasına açılacaktır arkadaşlar.geç kalmayalım.kadrolar 5-6 milyon kpss linin hakkıdır.

anarşist memurr
Aday Memur
11 Aralık 2016 22:50

2. Sayfadan bizde yerimizi alalim :)

krexx
Aday Memur
12 Aralık 2016 16:40

Merhaba arkadaşlar ben de 2018 kpss hedef seçtim. Çoğu kişi gibi benim de tek korkum 2018'de merkezden atama sisteminde bir değişiklik yapılması olasılığı. Umarım buraya da el atıp

umutlarımızı yıkmazlar. Neyse iyi düşünelim iyi olsun. Çok sıkı çalışmak lazım her sene alım sayısı düşüyor.

Latro
Kapalı
12 Aralık 2016 18:54

Ben de 2018 e hazırlanıyorum haydi hayırlısı...

Toplam 5746 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi