Editörler : Pangaea
«276277278279280281282283284285286287288

memursebo
Şef
22 Temmuz 2018 22:43

Hiç deneme çözmeden sınava girdim. Son 2 ayımı denemye ayırırım dedim olmadı. Hatta matematik bile adam alışlı çalışamadım ama iyiki de olmamış sınavda kendime çok güvendiğim sözel mantığı baya strese soktu zamanımı yedi matı çok yetiştiremedim. Genel kültürü hiç demiyorum o kadardeli dehşet ezber yaptık gelen tarih yorum bilgi karışık çalışmayan da akıl yürütüp yapardı. Günceller dalga geçer gibiydi. Nette bazı sayfalar bi de şu konudan kesin soru bekliyoruz bık bık diye şey yapıp insanı yanlış yönlendirdiler şimdi de anlattıkları konular için de soru bildik diyorlar zaten illaki sorulardan bir kısmı anlatımlarda geçer. Bari insanları uanlış yönlerdirmesinler. Sonuç olarak çalışmamış olsam 10 net daha az yapardım çok etkili olmadı1 senelik çalışma

mervendd
Aday Memur
22 Temmuz 2018 23:53

botox sorusunu ne yaptınız öznel yargı yoktur dedim ben yoksa tanım cümlesi mi yoktu çok merak ettim

memur olsam yeter
Daire Başkanı
22 Temmuz 2018 23:55

Tanım vardı sanki. Ben de öznel yargı yaptım.

mervendd, 6 yıl önce

botox sorusunu ne yaptınız öznel yargı yoktur dedim ben yoksa tanım cümlesi mi yoktu çok merak ettim

Hayatgüzelbe
Aday Memur
22 Temmuz 2018 23:58

Paragrafta ki son cümle öznel yargı içeriyordu. İlk cümle tanım gibi idi ama botoks nedir i tam karşılamıyordu bence . Bende tanım yoktur dedim .

memur olsam yeter, 6 yıl önce

Tanım vardı sanki. Ben de öznel yargı yaptım.

mervendd
Aday Memur
23 Temmuz 2018 00:02

çok zor bi soruydu ya son cümlede adamın haklı olduğunu söylüyodu o öznel yargı oluyor heralde :(

mervendd
Aday Memur
23 Temmuz 2018 00:05

bide hangi cümledde yazım yanlışı yoktur diyordu ya o 2. cümle mi 3. cümle mi

Ziraatci-can
Şube Müdürü
23 Temmuz 2018 00:06

Öznel yargı yoktu snki ya hep bilgi veriyor gbiydi son cümleyide hatırlamıyorumm ... Bu el yazısı ile ilgili soruyu naptnz

mervendd
Aday Memur
23 Temmuz 2018 00:08

hatırlayamadım hangi soru

Avktylmz
Aday Memur
23 Temmuz 2018 00:10

2. cümle sanırım 3te tamtakır ayrı yazılmıştı o yanlıştı
mervendd, 6 yıl önce

bide hangi cümledde yazım yanlışı yoktur diyordu ya o 2. cümle mi 3. cümle mi

Ziraatci-can
Şube Müdürü
23 Temmuz 2018 00:13

Zordu yaaa valla türkçesi bile zordu kolay diyorlar ama hep ikiliem hep skntı valla

Acarparmdk
Kapalı
23 Temmuz 2018 00:22

ayy evt o nolckti ya o da çok Kafaa karıştırdı kaç kez okudum :/
Ziraatci-can, 6 yıl önce

Öznel yargı yoktu snki ya hep bilgi veriyor gbiydi son cümleyide hatırlamıyorumm ... Bu el yazısı ile ilgili soruyu naptnz

Hayatgüzelbe
Aday Memur
23 Temmuz 2018 00:26

El yazısının zihinsel gelişime faydalarından bahseden cümle akılı bozuyordu. Çünkü konu okuma üzerin

memursebo
Şef
23 Temmuz 2018 00:27

Son soru direkt tanık gösterme olduğu için nesnel bir yargı oluyor kendi dğlüncesine destek değil paragrafta anlatılan verilere nesnel şeylere kanıt niteliğinde

Hayatgüzelbe, 6 yıl önce

Paragrafta ki son cümle öznel yargı içeriyordu. İlk cümle tanım gibi idi ama botoks nedir i tam karşılamıyordu bence . Bende tanım yoktur dedim .

Acarparmdk
Kapalı
23 Temmuz 2018 00:28

yani cvp son şıkmiydi? yerini hatrlayamiom paragrafta
Hayatgüzelbe, 6 yıl önce

El yazısının zihinsel gelişime faydalarından bahseden cümle akılı bozuyordu. Çünkü konu okuma üzerin

Hayatgüzelbe
Aday Memur
23 Temmuz 2018 00:33

Benim takıldığım soru şu idi Türkçe de , bgelecek öngörüsünden bahseden bir yazar vardı. İnsanların basit hesaplamaları yapamamasından . İki soru bağlantı idi buna .ilkinde emin olamadım , sonra tekrar dönüp işaretledim. Yazar neyden kaygılanıyor idi ilk soru ( buna benzer ya da)

İnsanların zihinsel becerilerini kaybetmesi

2. SoruDa da yazar neyi vurguluyor gibi idi soru sanırım

,kitabın öngörüsünün isabetli olması dedim .

plancıhanım
Kapalı
23 Temmuz 2018 00:35

Özbekistandi onun cevabı o Türkçe konuşan diller birliğinde kurucu üye değil
Ziraatci-can, 6 yıl önce

Bu özbekistan fln sorusunda hepsi var o soru iptal olur galiba.. Birde kanununi esasi sorusu vardı bütün tebayı kapsarmı acep

Hayatgüzelbe
Aday Memur
23 Temmuz 2018 00:35

Ortalarda , 3 ve ya 4. Emin olarak işaretledim ama kimbilir....

Acarparmdk, 6 yıl önce
yani cvp son şıkmiydi? yerini hatrlayamiom paragrafta

Hayatgüzelbe
Aday Memur
23 Temmuz 2018 00:41

Neredeyse gibi bir kelime vardı son cümlede . Öznellik içeren ifade . Ama paragrafları da karıştırmış olabilirim şu an da:)))

memursebo, 6 yıl önce

Son soru direkt tanık gösterme olduğu için nesnel bir yargı oluyor kendi dğlüncesine destek değil paragrafta anlatılan verilere nesnel şeylere kanıt niteliğinde

Ziraatci-can
Şube Müdürü
23 Temmuz 2018 00:43

O el yazısı sorusundan. Son cümleden bir önceki işaretledimm .. Şairin öngörüsü dediğiniz sorudada aynısını işaretledimm .... Modern sanaiyiden bahsttği soruyada E dedim..

2018kpsss
Şube Müdürü
23 Temmuz 2018 01:27

aynen hocam demiştim video izledim konu anlatımı alarak meb kitaplarını çalıştım faydasını da gördüm tavsiye etmiştim burdan arkadaşlara umarım faydalanmışlardır

memur olsam yeter, 6 yıl önce

Nickini net hatırlamıyorum 2018kpss diye bir arkadaş vardı burada. En iyisi MEB kitaplarından çalışmak demişti valla haklıymış. Süren olacak oturup her detayı okuyacaksın tarih kitaplarından.

Tarih kısmı ne pegeme benzedi ne de yediiklime. Benzeye benzeye yargıya benzedi :D

Toplam 5746 mesaj
«276277278279280281282283284285286287288

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi