Editörler : crops35

Kapalı
21 Mayıs 2016 12:45

Eğitimden dolayı tayin

Üst öğrenimden dolayı tayin talebinde bulunan memurların talepleri red edildi, dava açılırsa kazanma ihtimali var mı ?

mesut demir 80
Aday Memur
21 Mayıs 2016 13:54

ne için red geldi. red nedeninde ne yazıodu ? bu sizin kanuni hakkınız. 2 yıllıklar bile gidio şimdi eğitim tayininden

encin21
Kapalı
21 Mayıs 2016 21:33

Red nedeni kurumda benden başka memur olmadığı

encin21
Kapalı
25 Mayıs 2016 09:56

Bilen yok mu

encin21
Kapalı
18 Temmuz 2016 16:32

Çok zor bi soru sanırım

my-14
Aday Memur
21 Temmuz 2016 09:08

memurların eğitim vb. bir sebeple tayin edilebilmesi için her şeyden önce kamu hizmetinin sekteye uğramaması lazım. Zira aslolan kamu menfaati olup, kamu hizmetinin devamlılığıdır. Siz tek memur olup, sizin gitmeniz halinde de kamu hizmeti aksayacaksa kamu yararı, sizin eğitim nedeni ile tayin istemekteki bireysel yararınızdan üstündür.

Kamu hizmeti aksamayacaksa sizin tayin isteminize onay verilmek zorunda. Anayasa da devletin temel amaç ve görevlerinden biri de "kişilerin maddi ve manevi varlığının gelişmesini sağlamak" olup, kişi eğitim seviyesini artırmak ve de eğitim hayatına devam etme arzu ile tayinde tayin edileceği yerde daha mutlu olacağı için mahkeme davanızı kabul eder.

ANCAK SİZİN GİTMENİZ HALİNDE KAMU HİZMETİ AKSAYACAKSA VE BU HUSUSTA SOMUT OLARAK ORTAYA KONULURSA TAYİNE İZİN VERİLMEYECEK OLUP, AÇILAN DAVA DA REDDEDİLECEKTİR.

encin21
Kapalı
21 Temmuz 2016 11:18

O zaman ömür boyu tayin istemek yok, sonuçta tek memurum

encin21
Kapalı
29 Temmuz 2016 09:36

Eğitim hakkı boş hikaye

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler