Editörler : Pangaea
«34567891011121314»

aleya3
Aday Memur
05 Temmuz 2016 13:49

peki sınavdaki mantık sorusunu yaptın mı bu sene?

memur2012eko, 8 yıl önce

stratejik dersler

türkçe, sözel mantık, matematik

bence 2018de zor sorular arasına bu kez vatandaşlık girebilir, sonraya bırakılmaması gerekn ders vatandaşlık bana göre, kurdu olmalıyız

memur2012eko
Müsteşar Yardımcısı
05 Temmuz 2016 14:08

hocam bu yıl içimden türkçe zor gelebilir diyordum ki öyle oldu ama türkçe çalışmama rağmen yine de kötüydü

dil bilgisine güvenirimdim ama sorular zordu yapamadım

şu deyimler var ya onalrda eksiğim vardı bol bol soru çözdüm oturdum konu anlatımını okudum ne demek istiyor sorularda mantığını çözeyim diye ama yine sınavda çözemedim çünkü bu sorular bana göreceli geliyor bir türlü yapamıyorum

türkçe bölümünün iyi bir yanı bu kez sözel mantıktı, emek vermiştim ve karşılığını aldım

aleya3, 8 yıl önce

aynı düşünüyoruz eko2012 aynen katılıyorum.sözel mantığı halletmende çok iyi 4 soru ya az değil. %90 ı yapmak çok iyi.vala işi şansa bırakmamk lazım.vatı kasarlarsa da ona göre çalışmalk lazım.

memur2012eko
Müsteşar Yardımcısı
05 Temmuz 2016 14:11

bu defa da vatandaşlıkta zorlayabilir gibi geliyor bana çünkü öncekinde tarihi zorladılar, millet tarihe yüklendi ama fos çıktı emekler bu sene kolaydı

bu sene coğrafya soruları da öyle kolay değildi yani

sıra vatandaşlığa geldi diye düşünüyorum, bu sene kolaydı millet belki fazla çalışmak istemeyebilir zaten genelde sona bırakılan ders

Sahra Çölü
Kapalı
05 Temmuz 2016 14:46

Bence tüm derslere ,sanki en zor o dersten gelecek gibi çalişin..

ÖSYM bu sağı solu belli olmaz..

memur2012eko, 8 yıl önce

bu defa da vatandaşlıkta zorlayabilir gibi geliyor bana çünkü öncekinde tarihi zorladılar, millet tarihe yüklendi ama fos çıktı emekler bu sene kolaydı

sıra vatandaşlığa geldi diye düşünüyorum, bu sene kolaydı millet belki fazla çalışmak istemeyebilir zaten genelde sona bırakılan ders

saross
Kapalı
05 Temmuz 2016 14:55

bence gk zorlaşacak çunku gk o kadar zor olmuyor diye düşünen çok olucak türkçe matematiğe ağırlık verenler ama tersi olacak

aleya3
Aday Memur
05 Temmuz 2016 22:06

anladım mantık sorusunu yaptın çok iyi.bütün dersleri kasabilirler diye düşünüp öle çalışılmalı bence derslere.

memur2012eko, 8 yıl önce

memur2012eko
Müsteşar Yardımcısı
06 Temmuz 2016 01:09

ya ben sanki sadece vatandaşlığa ağırlık verin diye bir şey söyledim sanki :)

ikidir bütün derslere yoğunlaşmalı diye yazılıyor :)

timesinfinity
Kapalı
06 Temmuz 2016 01:12

Vatandaşlıkta anayasa için " Dönüşüm kamu hukuku çıkmış sorular" kitabını tavsiye ederim.Çözümlü kurumlarda çıkmış sorular olduğundan ,çözümleri de okuyup geçtiğinde kafaya girio.Yalnız bence sözel derslere bu kadar erken başlamanın faydası olmaz.Bu yıl mat.türkçe ağırlıklı gidilip son yıl da sözellere geçilebilir die düşünüorum.Allah çalışmaya başlayanların yardımcısı olsun,kolay gelsin ve başarılar şimdiden.

tsubasa862659
Aday Memur
06 Temmuz 2016 12:45

slm arkadaşlar başlayanları görmek çok güzel bende başlıcam artık yavaştan bayramda bitiyor.2 yıl var deliriniz mi naptınız calısılır mı diyen dostlar herkes en iyi kendini bilir evet insan sıkılır bunalır ama başka çare kalmadı. çalışmak ve dersler hayat tarzı olmalı bu süreçte bizim için.geçen senelerdeki hüsranı yaşamak istemiyorum artık . bana güzel bir matematik kitabı tavsiye edecek biri varsa çok sevinirim .sayısal tabanım var ama mükemmel olması lazım matematiğin hedefsiz yol alınmaz önerilerinizi bekliyorum herkese iyi çalışmalar

aleya3
Aday Memur
06 Temmuz 2016 14:09

aynen subasa.

tsubasa862659, 8 yıl önce

slm arkadaşlar başlayanları görmek çok güzel bende başlıcam artık yavaştan bayramda bitiyor.2 yıl var deliriniz mi naptınız calısılır mı diyen dostlar herkes en iyi kendini bilir evet insan sıkılır bunalır ama başka çare kalmadı. çalışmak ve dersler hayat tarzı olmalı bu süreçte bizim için.geçen senelerdeki hüsranı yaşamak istemiyorum artık . bana güzel bir matematik kitabı tavsiye edecek biri varsa çok sevinirim .sayısal tabanım var ama mükemmel olması lazım matematiğin hedefsiz yol alınmaz önerilerinizi bekliyorum herkese iyi çalışmalar

aleya3
Aday Memur
06 Temmuz 2016 14:10

:) yanlış anlaşıldı yazdığın ondan.

memur2012eko, 8 yıl önce

ya ben sanki sadece vatandaşlığa ağırlık verin diye bir şey söyledim sanki :)

ikidir bütün derslere yoğunlaşmalı diye yazılıyor :)

memur2012eko
Müsteşar Yardımcısı
06 Temmuz 2016 22:09

:)

aleya3, 8 yıl önce

:) yanlış anlaşıldı yazdığın ondan.

yeniden90
Aday Memur
07 Temmuz 2016 10:53

Arkadaslar merhaba 2010 onlisans kpss den atanmis biri olarak tekrar katiliyorum foruma.. Hedef 2018 lisans ve farkli bi kurum calismaya basladim sayilmaz suan yaptigim halil inalcik ve ortayli nin tarih kitaplarini okuyarak tarihi pekistirmek ve kronolojik olarakta aklima yerlestirme niyetim var cunku tarih benim icin sorun olmustu 7. Kitaptayim suan faydasini gorecegime inaniyorum.. Ekimde de insallah evveliyat yayinlarindan calismaya baslayacagim..

Bu forumun bana buyuk katkisi olmustu motive acisindan dershaneye gitmeyi gereksiz gordugum icin burasi sahsen benim icin mobil dershane gibi tesvik acisindan..

Herkese kolayliklar diyorum..

gy-gk
Müsteşar Yardımcısı
07 Temmuz 2016 21:38

kimi arkadaşlar haklı olarak daha çok var bunalırsınız diyorlar kendilerine göre haklılar ama ne bileyim matı zayıf olan 1 senesini ona verir, sonra diğer dersleri geniş geniş çalışabilir. temeli olmayıp da 8 aya kendini sığdırıp stres olmaktansa 2 seneye yaymak daha mantıklı. sonuç olarak rakibimiz birbirimize. zaman, çalışma sistemi vs önemli.

allah izin verirse ben de başlayacağım. cümleten Allah kolaylık versin başarılar.

saross
Kapalı
07 Temmuz 2016 21:46

isem matematik güzel bence soru bankası

aleya3, 8 yıl önce

aynen subasa.

saross
Kapalı
07 Temmuz 2016 21:47

isem matematik soru bankası yanlış alıntı oldu

tsubasa862659, 8 yıl önce

aleya3
Aday Memur
07 Temmuz 2016 23:56

tşk saross.

saross, 8 yıl önce

isem matematik güzel bence soru bankası

aleya3
Aday Memur
07 Temmuz 2016 23:57

+++++

gy-gk, 8 yıl önce

kimi arkadaşlar haklı olarak daha çok var bunalırsınız diyorlar kendilerine göre haklılar ama ne bileyim matı zayıf olan 1 senesini ona verir, sonra diğer dersleri geniş geniş çalışabilir. temeli olmayıp da 8 aya kendini sığdırıp stres olmaktansa 2 seneye yaymak daha mantıklı. sonuç olarak rakibimiz birbirimize. zaman, çalışma sistemi vs önemli.

allah izin verirse ben de başlayacağım. cümleten Allah kolaylık versin başarılar.

aleya3
Aday Memur
08 Temmuz 2016 00:05

bazen düşünüyorum neden gereksizler her yerde ama gerekliler hiç bir yerde ????

08 Temmuz 2016 00:20

Erken değil mi
Toplam 355 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi