Editörler : E.Kayı Han
19 Haziran 2016 08:56

Kedim balkondan dustu:(( gunahım nedir cok acı çekiyorum

yavru kedim aldm.sokaga birakacaklardi. Hamile oldugumu ogrenince kedilerden gecebilecek parazitten dolayi korktum. Kumunu butun odalara tasiyordu.Sokaga birakamazdim. Kumunu balkona koydum. Sahiplendirecektim.buldum birilerini ama goremedi:((Koruma vardi. Bir hafta gozlemledim bi sikinti yoktu ama birgun dusmus. Nasi oldu anlamadim. Benim yuzumden oldu 3 gundur agliyorum. Bir canlinin olumune sebep oldum.hic aklimdan cikmiyor. Hala biryerden cikacak saniyorum. Sesini duyuyorum.keske hic almasaydim ya da sokaga biraksaydim belki yasardi. Ama yuva bulmaya calistim. Kahroluyorum ben sebep oldum. Öldugu gun esim oyuncak almisti oynayacaklardi. Mamasi suyu battaniyesine bakamiyorum. Gomerken yasadigim aciyi anlatamam. Allahim beni affetsin kedicim sen de.bunun gunahi nedir vicdanim kaniyor:(

dermess
Şube Müdürü
19 Haziran 2016 10:15

bilerek yapmadın evet düşünemedin ama bilerek olmadı

yani insanoğlu acımasızdır isteseydin sen balkondan aşağa atardın

atmadın

bakmak ve sahiplenmek istemişsin

bence burada yazdıkların tövbe niteliğinde olabilir, yani üzülüyorsun ama bundan sonra sahipsiz sokak kedilere mama filan alabilirsin

ira acar
Aday Memur
19 Haziran 2016 10:26

5 aylık mamasini almistim oylece duruyor. Aglamadan duramiyorum. Sebep olduguma uzuluyorum. Kumuna bakip agliyorumm o kaskati hali gitmiyor gozumun onunden hic birsey icimi rahatlatmiyor:( surekli gelir kucagima otururdu. Pesimden ayrilmazdi.kizdigim zamanlar oldu keske kizmasaydim.

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
19 Haziran 2016 10:53

Yeni bir yavru kedi alın. Kumunuda Tuvalete koyun.Ben çok besledim. Hasta falanda olmadım. Bizim tam 11 adet kedimiz var. Ama tabiki apartman dairesinde oturmuyoruz. Bizdede yola çıkıyorlar ve eziliyorlar! Ama ne çare?

ira acar
Aday Memur
19 Haziran 2016 11:54

Evde hastaliktan ölseydi yine uzulurdum tabiki ama düsmesinden kendimi sorumlu tutuyorum yasama hakkini elinden aldim gibi hissediyorum. Gözümü her kapattigimda onu görüyorum. Esim artik aglama diyor ama dayanamiyorum. Bilmiyorum nasil atlatacagim.

antipop
Aday Memur
19 Haziran 2016 12:29

düşen kedin için çok üzülmemelisin,isteğin dışında gerçekleşen bir olay ki bu olay kedi besleyen çoğu kişinin başına gelen bişeydir,Benimde kedim 2 kez balkondan ve camdan atlamıştı.Onlardan sağ kurtuldu fakat sonrasında yaşatmaya uğraşsakta hastalıktan öldü maalesef,kedilerin insanlara göre yaşam süreleri çok kısa,keşke hiç ölmeseler diyoruz ama ölümsüz yok ki,Daha çok kedi,köpek,balık,kuş vb canlı beslemeye vaktin olacak

kalan yemi sokak ya da yakında barınak varsa orada ki hayvanlar için kullanabilirsin

özetle herşeyde hayır vardır.Allah beterinden korusun.

selam ve saygılar

Üye adınız.
Kapalı
19 Haziran 2016 13:49

günah kasti şuurlu yapılan şeyler içindir.zaten aklımız ve irademiz le yaptığımız şuurlu tercihler yüzüden mükafat veya mücazat var.

içinizden şu kediden kurtulamadım gitti balkona koyayım da belki düşer demediğiniz sürece -ki demiş olamazsınız bunu örnek olsun diye söylüyorum- sizin her hangi bir kusurunuz yoktur.günah da söz konusu olamaz.balkondan düşecek yerleri açıkça gördüğünüz halde önlem almamakta bir kusurdur.yani görevi ihmale girer:)

bunun ötesinde hayvanları ne kadar da seversek sevelim onları insan gibi çocuğumuz gibi yatağımıza soframıza alıp iç içe yaşayamayız

belli hastalıklar hayvanlardan geçer.kaldı ki sokak hayvanlarında bu risk fazladır. o yüzden belli bir mesafe ile onları korumak sevmek beslemek gerekir.

neticei kelam şefkat hasasiyet güzel bir şey.kusurunuz olsa bile bu pişmanlık ve üzüntü tevbe yerine geçer aff edilirsiniz.

akcanhanoglu
Yasaklı
19 Haziran 2016 14:09

Koskoca kız, o kediyi nasıl balkondan düşürdü?

Üye adınız.
Kapalı
19 Haziran 2016 14:21

yahu oğuzçağ şu mübarek ramazan günü kedi zaten gitmiş, balkondan bir kişinin daha atlamasını mı istersin:)

zaten suçluluk hissediyor.sende tuz biber ekme.

kaldı ki kasıt ve kusur yok.kusur kasıttan daha az cezai sebebdir.söylendiğine göre ikiside yok.

kaldı ki olsa bile üzüntü ağlama tövbe yerine geçer. affedilir.

CEHCAH
Yasaklı
19 Haziran 2016 14:55

Hay Çeri! daha önce kedi beslemiş olmana rağmen, bu yaşında kedinin n.ş.a. balkondan düşeceğine inanabiliyorsun ha, hayret ¡

yeniceri53, 8 yıl önce

Yeni bir yavru kedi alın. Kumunuda Tuvalete koyun.Ben çok besledim. Hasta falanda olmadım. Bizim tam 11 adet kedimiz var. Ama tabiki apartman dairesinde oturmuyoruz. Bizdede yola çıkıyorlar ve eziliyorlar! Ama ne çare?

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
19 Haziran 2016 15:26

Öyle deme yavru kediler düşüyorlar .Çok duydum bunu.Hanımım düşürmüş!Ama ben düşürmedim:)

CEHCAH, 8 yıl önce

Hay Çeri! daha önce kedi beslemiş olmana rağmen, bu yaşında kedinin n.ş.a. balkondan düşeceğine inanabiliyorsun ha, hayret ¡

cvlstudnt.1
Müsteşar Yardımcısı
19 Haziran 2016 15:54

kediler balkona konmazlar. balkona konan kedi birinci gün kendini aşağı atmazsa ikinci gün garanti atar.

bu hayvanlarda tuhaf bir iç güdü var. yüksek bir yer görünce atlama dürtüleri tetikleniyor.

bu yüzden eğer illa ki balkonda uyuması isteniyorsa balkon tümüyle tel ile kaplanmak zorunda.

ayrıca, bu kadar ağlamaya falan da gerek yok. bu kadar aşırı tepki verip ağlamanın sebebi hamile olmandan kaynaklanan hormon değişimi.

olan olmuş, cahilliğin yüzünden bir kazadır gerçekleşmiş. kendini suçlu hissetme. tabiatta her gün milyonlarca hayvan ölüyor/öldürülüyor milyonlarcası tekrar doğuyor.

ira acar
Aday Memur
19 Haziran 2016 16:05

cevaplarınız için teşekkurler. içimi rahatlamaya çalışıyorum . ama başaramıyorum kumu koymasaydım düşmezdi diyorum daha çok küçüktü ölürken çok acı çekti mi diyorum. bazen her odaya sokmazdım çok yaramazdı keşke izin verseydim diyorum keşke keşke diyorum hep bilmiyorum çok etkilendim. ilk hayvanımdı. çok zormuş çok. ahirette benden hakkını alacak mı diye düşnüyorum.ihmalim yüzünden düştü

antipop, 8 yıl önce

düşen kedin için çok üzülmemelisin,isteğin dışında gerçekleşen bir olay ki bu olay kedi besleyen çoğu kişinin başına gelen bişeydir,Benimde kedim 2 kez balkondan ve camdan atlamıştı.Onlardan sağ kurtuldu fakat sonrasında yaşatmaya uğraşsakta hastalıktan öldü maalesef,kedilerin insanlara göre yaşam süreleri çok kısa,keşke hiç ölmeseler diyoruz ama ölümsüz yok ki,Daha çok kedi,köpek,balık,kuş vb canlı beslemeye vaktin olacak

kalan yemi sokak ya da yakında barınak varsa orada ki hayvanlar için kullanabilirsin

özetle herşeyde hayır vardır.Allah beterinden korusun.

selam ve saygılar

ira acar
Aday Memur
19 Haziran 2016 16:10

ya zaten kendimi suçluyorum neden böyle konuşuyorsunuz . gebeyim toksoplazma olmaktan korktum .sokagamı atsaydım. bir haftadır kumu balkonda cıkmazdı hiç kapalı nasıl atladı bilmiyorum ben bilerek duşurmedim. ister miyim ne kadar acı çekiyorum zaten 3 gundur aralıksız ağlıyorum.

cvlstudnt.1
Müsteşar Yardımcısı
19 Haziran 2016 16:24

yüksekten düşme şeklinde gerçekleşen ölüm şekilleri her ne kadar dışarıdan bakan bir insan için fotojenik bir görüntü oluşturmasa da en acısız ölüm şekillerinden biridir.

o kediyi sokağa bıraksaydınız muhtemelen 24 saat bile yaşamadan ya bir otomobil altında kalacaktı ya başka bir kedi tarafından parçalanacaktı ya da bir köpeğin dişleri arasında ölümü bekleyecekti.

yavru hayvanlar özellikle kediler anneleri olmadan dışarda asla yaşayamazlar.

ira acar
Aday Memur
19 Haziran 2016 16:27

herkese teşekkur ediyorum cevaplarınız için Allah razı olsun... Allah biliyor ki içimi üzüntümü anlatamam.diyorum zaten ben sebep oldum istemeyerek de olsa. en acısı da bu. başka bir yuva bulmuştum onun kötü olmasını istemedim. vicdanım rahat değil. evdeki halleri gözümün önünden gitmiyor. balkona çıkıp çıkıp ağlıyorum. neye sebep olduğumu biliyorum.

Üye adınız.
Kapalı
19 Haziran 2016 16:48

eşinizin yardımını alınız

onunla paylaşınız

bu fazla üzüntü doğacak çocuğa menfi tesir edecek

elinizde olmadan yaptığınız şeylerden sorumlu değilsiniz.

ancak belli süre sevip gördüğünüz için alıştığınız için ve ölümüne sebeb kendinizi bildiğiniz için bir üzüntü olur.

ancak kedi gitti. gelecek yeni hayata menfi tesir olursa bu sefer iyice çıkmaza gireceksiniz.

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
19 Haziran 2016 17:01

Benim eşimde bahçeden kaçan Bilo kedimize araba çarpıp onun ölüsünü gördüğünde kendini yollara atmıştı.Yoldan gelip geçen arabalar kadını ben dövdüm sandılar!!Ondan öncede Duman kedimiz oda nedenini bilmediğimiz bir hastalıktan öldü gözümüzün önünde!Sarsıldık!Eşim Günlerce kendine gelemedi .Bende çok üzüldüm .Ondan öncede Persiyan Pıtriye hanımefendi kedim hamilelikten zehirlenip kollarımda ölmüştü .Günlerce kendime gelememiştim. Evlat! bunlar evlat! Ama ölümlerine kendimizi alıştırmalıyız.

ira acar, 8 yıl önce

herkese teşekkur ediyorum cevaplarınız için Allah razı olsun... Allah biliyor ki içimi üzüntümü anlatamam.diyorum zaten ben sebep oldum istemeyerek de olsa. en acısı da bu. başka bir yuva bulmuştum onun kötü olmasını istemedim. vicdanım rahat değil. evdeki halleri gözümün önünden gitmiyor. balkona çıkıp çıkıp ağlıyorum. neye sebep olduğumu biliyorum.

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
19 Haziran 2016 17:16

İnanın ölümünde en ufak bir kusurunuz dahi olmasaydı şayet siz yine çok üzülecektiniz.Düşünmeyin başka şeyler düşünün.Hiç bir şey yapamazsanız bol bol bilmece çözün.

yeniceri53, 8 yıl önce

Benim eşimde bahçeden kaçan Bilo kedimize araba çarpıp onun ölüsünü gördüğünde kendini yollara atmıştı.Yoldan gelip geçen arabalar kadını ben dövdüm sandılar!!Ondan öncede Duman kedimiz oda nedenini bilmediğimiz bir hastalıktan öldü gözümüzün önünde!Sarsıldık!Eşim Günlerce kendine gelemedi .Bende çok üzüldüm .Ondan öncede Persiyan Pıtriye hanımefendi kedim hamilelikten zehirlenip kollarımda ölmüştü .Günlerce kendime gelememiştim. Evlat! bunlar evlat! Ama ölümlerine kendimizi alıştırmalıyız.

ira acar
Aday Memur
19 Haziran 2016 18:13

Esim de cok uzuldu. Hic istemiyordu ama benim yüzümden balkona koydu. Ilerde tekrar alacagim diyor.3 4 gun oldu uzulup aglamami istemiyor artik kiziyor. Durumumdan dolayi kendi kendime uzulme diyorum ama engel olamiyorum cok duygusalim. Iyi bakamadim diyorum. Mutlu ettim mi diyorum. Unutmam zaman alacak. Eve gelince o mutlulugunu unutamiyorum.hemen ayaklarima yapisirdi.

akcanhanoglu
Yasaklı
19 Haziran 2016 18:18

İRA ACAR.. Siz çok iyi bir insansınız, çok!.. Helal olsun!..

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi