Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Haziran 2016 01:52

Rize hakkında bilgi

arkadaşlar rizeyi yazmayı düşünüyorum. nasıl bi yerdir? ev kiraları ulaşım nasıldır? sosyal hayat var mıdır yapılacak aktivite vb.

hopali
Başbakan Müsteşarı
20 Haziran 2016 02:00

Merkezini Yazarsanız Diyerek Yorum Yapacağım.Çok Sıkıntı Yaşamazsınız. Kültüre Uyum Problemini Zamanla Aşarsınız veya Anlayış Göstererek Kabullenirsiniz.(Uyumu Zor Olanlar İçin) Deniz Kenarında Görev Yaparsınız. Yazları Nemi Fazladır. Yaz Aylarında Kalacaksanız Zorlar. Diğer Mevsimler Ilımandır. Yağışlı Gün Fazladır Ama Alışınca Sorun Kalmaz. Sıkışık Bir Şehir.Özellikle Yeni Binalar Yüksek Katlı. Kira Fiyatları Abartılı Değil Ama Çok Ucuz da Değil. Yaşam Pahalı Olabilir. Hopa'ya Göre Ucuz:)

İlçe Sorarsanız Farklı Yorumlarda Eklenebilir...

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:01

çok teşekkür ederim. ulaşım nasıl oluyor peki.

vakum
Genel Müdür
20 Haziran 2016 02:05

hocam branşınız ve hangi ilçeyi yazacaksınız? Orada daha önce çalışmıştım.

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:06

matematik merkez ve çayeli düşünüyorum

hopali
Başbakan Müsteşarı
20 Haziran 2016 02:10

Ulaşımdan Kastınız Başka İllere ise Birçok Noktaya Otobüs Var. Ya da 1 Saat Mesafede ki Trabzon Havaalanını Kullanabilirsiniz. Özel Araç Varsa Sahil Yoluyla Ulaşım Sıkıntısı Batı Yönde Kalmadı.

nyssia, 8 yıl önce

çok teşekkür ederim. ulaşım nasıl oluyor peki.

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:15

yok şehir içinde biyerden bi yere nasıl oluyor?

hopali
Başbakan Müsteşarı
20 Haziran 2016 02:21

Ağırlıklı Dolmuş Kullanılıyor.

nyssia, 8 yıl önce

yok şehir içinde biyerden bi yere nasıl oluyor?

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:24

bide site filan var mı merkezde

vakum
Genel Müdür
20 Haziran 2016 02:30

Rize Merkez : Ev fiyatları aşırı pahalıdır.Orta yaşlı evler 800'den başlar, yeniler 1.000 TL'nin üzerindedir tahminen.Ulaşım oldukça kolaydır. Büyük alışveriş merkezleri yoktur. Ancak her markyı bulabileceğiniz küçük dükkanlar vardır.Turizm açısından gelişmiştir. Batısında Trabzon (yaklaşık 75-80 km) doğusunda Artvin (150-160 km) vardır. Artvin'den Gürcistan-Batum'a veya Gürcistanın diğer şehirlerine (Tiflis gibi) günübirlik pasapotsuz çıkışla gezebilme imkanına sahipsiniz. Ayrıca Trabzon daha gelişmiş olup aradığınız pek çok şeyi Trabzon'da bulmanız mümkün. Rize'ye yakın bir zamanda yeni hava alanı da yapılacaktır. Şimdilik Trabzon Pelitli Hava limanı kullanılmaktadır. Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi bulunmaktadır. Bu üniversite sayesinde şehir canlanmış durumdadır. Ayrıca Üniversite Hastanesi de vardır. Cafeler, lokantalar bol miktardadır. İkizdere ilçesinde kaplıcalar mevcuttur. Nüfüs 100.000'nin üzerindedir.

Çayeli ilçesi : En gelişmiş ve modern ilçelerinden biridir. Rize merkeze 20-25 km mesafededir. (yaklaşık 20 dk uzaklıkta) İlçe , Rize'nin doğu kesiminde olup sahil yolu üzerindedir.Recep Tayip Erdoğan Ünv. Eğitim Fakültesi olduğundan ötürü ve Mesut YILMAZ'ın memleketi olması münasebetiyle gelişmişliği daha rahat hissedebilirsiniz. Genellikle sakin bir ilçedir .. Ev fiyatları merkeze göre düşüktür.

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:32

çayeli merkez arası dolmuş mu oluyor otobüs mü? bide sürekli araç bulunur mu?

vakum
Genel Müdür
20 Haziran 2016 02:34

evet sürekli minübüs bulursunuz. Öğretmenlerin bir kısmı gidiş geliş yapıyor , bir kısmı ilçede oturmayı tercih ediyor.

nyssia, 8 yıl önce

çayeli merkez arası dolmuş mu oluyor otobüs mü? bide sürekli araç bulunur mu?

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:36

ilçe ev fiyatları uygun olduğu için mi?

vakum
Genel Müdür
20 Haziran 2016 02:37

Merkeze göre daha uygun.

hangi okulları yazacaksınız hocam.

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:38

karar veremiyorum siz rizede mi çalışıyorsunuz

vakum
Genel Müdür
20 Haziran 2016 02:40

Daha önce çalışmıştım. Niçin kararsızsınız?

Daha önceki grev yeriniz neresidir? (kıyaslama için soruyorum)

nyssia, 8 yıl önce

karar veremiyorum siz rizede mi çalışıyorsunuz

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:42

siirtte çalışıyorum yazmak isityorum ama üzülmek de istemiyorum

vakum
Genel Müdür
20 Haziran 2016 02:43

üzülmek mi? Beklentiniz nedir ki üzülesiniz?

nyssia, 8 yıl önce

siirtte çalışıyorum yazmak isityorum ama üzülmek de istemiyorum

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:46

şimdi ortam değişikliği olacak alışabilecek miyim gibi şeyler.. hastaneler nasıl peki

vakum
Genel Müdür
20 Haziran 2016 02:54

Hocam Rize büyük bir şehir değil. Yürüme mesafesinde merkezde her yere gidebilirsiniz.

Az önce hastaneden bahsettim. Üniversite hastanesi, Devlet hastanesi ve özel hastane mevcut.

Bankaların hepsinin şubesi var.

Sokaklar dar.

Araba sayısı çok ve bu nedenle iş çıkışı şehir sıkışık.

Apartman ve siteler var. TOKİ yok.(bu nedenle ev fiyatları yüksek)

Havası nemli. Güneşli gün sayısı az. Yeşillik bol. Her tarafta çay bahçesi bulmak mümkün.

Çay fabrikaları var.

Size iyi sahurlar...

nyssia, 8 yıl önce

şimdi ortam değişikliği olacak alışabilecek miyim gibi şeyler.. hastaneler nasıl peki

nyssia
Memur
20 Haziran 2016 02:56

teşekkürler hocam

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi