Editörler : nayzen
27 Haziran 2016 09:56   

Yeşil pasaport

ARKADAŞLAR BEN ŞEFİM KADRO DERECEM 3 YEŞİL PASAPORT BAŞVURUSU İÇİN BAĞLI BULUNDUĞUM İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE GİTTİM ORDAKİ MEMURLAR BANA DEDİLERKİ ŞARTLARIN TUTMUYOR BENDE DEDİMKİ KADRO DERECEM 3 TÜR ŞARTLARIM TUTUYOR ONLARLA TARTIŞTIM ADAMLAR KESİNLİKLE SEN YEŞİL PASAPORT ALAMASIN DEDİLER BENDE ONLARI BİMERE VE ALO 147 YE ŞİKAYET ETTİM BİR SONUÇ ÇIKMADI NE YAPAYIM BİLGİSİ OLAN VARMI BANA YARDIMCI OLUN

27 Haziran 2016 11:33

orhan_29
Aday Memur

sana pasaportunu onlar vermiyor ki sen emniyete git al.yada yeşli pasaportu olan birine sor.

27 Haziran 2016 12:06

kayip23
Aday Memur

Derecen 3 olmuştur ama kadro derecen 3'e düşmemiştir o yüzden verememişlerdir. MEBBİS bilgilerinden kadro derecene bak

27 Haziran 2016 13:16

kemo36
Aday Memur

KARDEŞ KADRO DERECEM 3 TÜR

27 Haziran 2016 13:41

52sef10
Genel Müdür

kemo36, 3 yıl önce - Alıntıya git

Arkadaşım kesinlikle 3 lük kadronun haklarından yararlanacaksın. Maaş ve özlük 3 lük kadrodan yararlanacaksın. Ben 5/1 yim ama 3 lük kadroya atandım ve maaşım ek göstergeye girdi.

normalde 4/1 ine düşmeden ek göstergeye giremezsin ama 3 lük kadroya atandığım için 78/b den yararlandım ve yeşil pasaport da aldım. o cahillere 78/b yi hatırlat.

bir dilekçe yaz ve 57 sayılı DMK nın 78/b ye göre işlem yapılmasına de.

27 Haziran 2016 13:43

52sef10
Genel Müdür

pardon 68/b olacak.

B) (Değişik: 4/5/1984 - KHK 199/1 md.) Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı hariç, sınıfların 1,2,3 ve 4 üncü derecelerindeki kadrolarına, derece yükselmesindeki süre kaydı aranmaksızın, atanmasındaki usule göre daha aşağıdaki derecelerden atama yapılabilir.

Ancak, bu şekilde bir atamanın yapılabilmesi için ilgilinin;

a. 1 nci dereceli görevlerden ek göstergesi 650 ve daha yukarıda olanlar için en az 12 yıl,(1)

b. 1 ve 2 nci derece görevlerden ek göstergesi 650'den az olanlar için en az 10 yıl,(1)

c. 3 ve 4 ncü dereceli görevler için en az 8 yıl,

13 Temmuz 2016 09:26

eshsn
Aday Memur

kemo36, 3 yıl önce - Alıntıya git

Kadro derecen 3 se dilekçe ile kuruma başvur onlar sana Matbu Form düzenleyip vermeleri gerekir o formla emniyete gidersin. Şartların tutuyorsa Dilekcene uygun cevap verirler. olupsuz cevap verirlerse verdikleri cevaba göre şikayet yada avukata gidersin.

16 Haziran 2017 14:41

nizami
Aday Memur

arkadaşım kafanı yorma, pasaport birimine git yada internetten pasaport başvuru evrağını çıktı al. Sonra kurumundan o evrağın doldurulmasını talep et, eğer anlattığın gibi ise pasaportunu alırsın, bende geçen yıl şef oldum ve aldım.

Toplam 7 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?