Editörler : Pangaea
10 Temmuz 2016 19:11

Makine mi inşaat mı ?

Arkadaşlar merhaba kardeşim bu sene sınava girdi sizce makine müh mi inşaat müh mi iş bulma açısından ve para kazanma açısından hangisi daha iyidir ?

Projeetor
Yasaklı
10 Temmuz 2016 19:58

al birini vur ötekine.

Mühendislik okutturmayın

AtakurtCan
Yasaklı
10 Temmuz 2016 20:59

Fabrikalarda Makina Yüksek Mühendisleri, şantiyelerde de İnşaat Yüksek Mühendisleri kraldır.

AtakurtCan
Yasaklı
10 Temmuz 2016 21:10

ÖSS + ÖYS' lerde 592 nci ve 596 ncı olan her iki delikanlımız; ODTÜ Makina ve ODTÜ İnşaat' ta aralıksız ve kesintisiz olarak 5 + 3 er sene okuyarak Makina Yüksek Mühendisi ve İnşaat Yüksek Mühendisi olmuşlardı.. Yüksek lisans yaparken de ASELSAN ve KİSKA İnşaat'ta çalışmış ve bu suretle iş deneyimi de kazanmışlardı.. KOÇ Holding ile THYSSENRUPP Holding de onlara İtalya ve İspanya'da 2 şer sene MBA İşletme (Uluslararası İş İdaresi) eğitimi aldırmıştı.. Yine hem çalışıp, hem de okumuşlardı.. Makinacının 2, İnşaatçının üç buluşu var. Her ikisinin de 3 er adet yabancı dilleri var.. Makina ve İnşaat'ı özellikle seçmiştik.. Ölümsüz mesleklerdir. Kral olursunuz!

Halen İngiltere ve Almanya' da DİREKTÖR olarak çalışıyorlar.. Aldıkları ücretleri yazmayayım!..

darkdeniz
Aday Memur
11 Temmuz 2016 00:06

ATAKURTCAN SEN NE SAÇMA BİRİSİN HERYERDE BUNLARI YAZIYOSUN. GERÇEKLERDEN BAHSEDERMİSİN BENİ İLGİLENDİRMEZ SENİN DELİKANLILARIN ADAMLAR ODTÜYÜ BİTİRMİŞ BIRAK OLSUNLAR O KADAR BEN ANADOLUDA BİR ÜNİDEN MEZUN BİRİNİ SORUYORUM

AtakurtCan
Yasaklı
11 Temmuz 2016 00:16

Hangi üniversite?..

AtakurtCan
Yasaklı
11 Temmuz 2016 01:02

Saçmalık olsun diye, "ODTÜ Makina ve ODTÜ İnşaat" seçtiğimizi mi. sanıyorsun?.. Ne kafa?

Akıllı ve zeki, kafalı, bilgili, çalışkan olmak lazımdır..

Bir-iki sene daha çok, çok çalış ve mutlaka Ankara-İstanbul' daki üniversiteleri kazanmaya bak?

engineer.35
Kapalı
11 Temmuz 2016 04:44

benim şimdiki aklım olsa inşaat müh. yazardım. veya mimarlık. mimarlık bence daha iyi meslek. piyasada parayı mimarlar götürüyor. makine müh. leri de şantiyeci oluyor. okuyacaksan inşaat okuyacan çünkü makincelerin inşaatçıların altında. şimdiki aklım olsa tıp okurdum. mühendislik boş bu ülkede. odtü boğaziçi itü mezunlarına iyi işler var gerisi faso fiso işler.

AtakurtCan
Yasaklı
11 Temmuz 2016 06:00

TIP güzel ama üniversite sınavlarında ilk 10.000 içinde olmak lazımdır.. Sınavlara giren 2.100.000 kişinin içinde, ilk 10.000 arasında olmak lazımdır.

trojan47
Kapalı
11 Temmuz 2016 08:35

Ben bir makina mühendisi olarak eğer iyi bir ünv değilse ikisinide yazmaması taraftarıyım . Gitsin sağlık okusun bitirsin hemen 3,5 4 bin liraya maaşini alsın keyfine baksın. 2010 da makina mühendisliği bitirdim 1500 liraya özelde işe başladım . benden daha düşük puan alan kuzenim hemşireliğe gitti . Ben kpss den 2012 de 84 ,9 puanla atanamazken o 79 puanla istediği ile atandı . Ben özele devam sürünürken o face , instgramda hergün tatil gezme eğlence fotoları atıyordu. Kimse yanlış anlamasın kıskanma falan değil mesele ama öyle zorluklarla oku sonra 85 puanla atanma özelde de sıkıntı zorlukları çek , bence eğer mühendislik yazacaksanız 2 defa düşünün .

Kpssus
Kapalı
11 Temmuz 2016 09:54

Bu ülkede tıp okumakta mühendislik okumakta delilik.

insan değerinin olmadıgı yerde 10 sene tıp okumussundeğermi hastanelerde dayak yiyor doktorlar.

mühendislik desen üretimin olmadıgı ülkede anca amele çavuşlugu yaptırırlar sana..

en güzeli bu ülkeden bavuluna alıp kaçmak. kanadada pizzacı yada taksici ol burdaki şartlardan bin kat daha iyidir.

AtakurtCan
Yasaklı
11 Temmuz 2016 10:04

Ey KPSSUS, şimdiye kadar neden gitmedin?

mikap
Memur
11 Temmuz 2016 10:16

aynı çelişkiyi bende yaşamıştım bundan yıllar yıllar önce. hep eczacılık istemiş biri olarak mühendislik hiç düşünmemiştim. ailede veya çevrede pek mühendiste yoktu beni bilgilendirecek. sonuç olarak iyi bir yerde eczacılık gelmeyince mühendislik yazmak kaçınılmaz oldu. zar zor bulduğumuz bir mühendis tanıdığın tanıdığı makine yada inşaat yazsın en temel mühendislik dalları bunlar aç kalmaz deyince tercih listemi bilinçsizce makine inşaat doldurmuştum. şansıma inşaat geldi makine gelmediği için çok memnunum. mühendislik kaçınılmazsa eğer ben inşaat derim. not ortalaması yüksek öğrencilere bazı şanslar tanıyor üniversiteler birde akıllılık edip mimarlıktan çift anadal yaparsa çok güzel olur.

yuzer.onur
Memur
11 Temmuz 2016 10:26

elektrikciyim, insaat diyorum

twins23
Şef
11 Temmuz 2016 11:16

İnşaatçıyım mal mülk varsa İnşaat Yoksa gitsin Hemşirelik falan okusun daha iyi..

gazieng
Kapalı
11 Temmuz 2016 11:42

yurtdışında kanada, avustralya gibi ülkelerde çalışıp yaşamak istiyosan makine veya bilgisayar ama türkiyede inşaat daha önde

leo-cvlengnr
Kapalı
11 Temmuz 2016 11:44

Yüksek puanı varsa TIP , Diş hekimliği yazsın yoksa FTR veya diğer sağlık bölümlerini yazsın .

Anlıyacağın kesinlikle mühendislik yazdırmayın yazık etmeyin çocuğa.

AtakurtCan
Yasaklı
11 Temmuz 2016 12:08

İlk 10.000 içindeyse TIP veya ODTÜ Makina, ODTÜ İnşaat yazsın!..

engineer.35
Kapalı
11 Temmuz 2016 12:53

sınav derecesi yapıp mühendislik yazanları anlamıyorum. abi git hukuk siyasal oku tıp oku. ben ilk 10 binde olsam gider siyasal okurum. diplomat olurum.

AtakurtCan
Yasaklı
11 Temmuz 2016 13:08

Hukuk da bitti.. Ama Siyasal (Mülkiye) eskisi kadar olmasa da, ayakta.. Seyrettiğiniz filmlerdeki Avukatlık mesleğine aldanmayın!.. Çok geride kaldı. Avukatlar işsizlik çekiyorlar.

Şu anda 45 yaşında olan yeğenim İstanbul Hukuk mezunu Avukat ama aylık geliri 2.000 TL bile değil.. İstanbul'da ve babasından yardım ve harçlık alıyor.

bakeri
Aday Memur
11 Temmuz 2016 13:12

Türkiye gibi üretmeyen ve adam kayırmacanın had safhada olduğu bir ülkede eğer kapitaliniz yoksa mühendislik okumak enayiliktir ! Odtü'lü delikanlılar da götleri yiyorsa Türkiye'de kalıp işlerine devam etsinler bir zahmet.

Toplam 592 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi