Editörler : F16 Gökçen
13 Temmuz 2016 16:16

Tezsiz Yüksek Lisans

arkdaşlar ben tezsiz y.lisans yapmak istyorum , aöf işletme mezunu 2,75 / 4 sistemde ortalamam war , tezli ve tezsiz arasıda ne yapmam gerekir ilk defa başvurcam lisan işletme mezunuyum . lütfen ayrdımcı olun ? yds ve ales e girmem gerekir mi ?

leipniz
Şef
17 Temmuz 2016 04:06

ales gırmeden yuksek lısans bşvurusu yapılamaz ama yds şart degıl tabı şart olarak onuda isteyen var

Mrt-72
Daire Başkanı
18 Temmuz 2016 15:40

tşk ederim kardeşim

ylnn1
Aday Memur
18 Temmuz 2016 17:37

Keske net bilgimiz olmayan konularda yorum yapmasak..Tezsiz yüksek lisans basvurularinda ALES ve YDS şarti aranmaz.Eğer İTÜ ya da Boğazici gibi üniversitelere başvurmuyorsan..Basvuru sartlarini tasidiğin bircok üniversiteye gönül rahatliğiyla basvurabilirsin.(Tezsiz YL programlarina)

29 Temmuz 2016 18:31

Devlet uni Tezsiz yuksek lisans ucretleri hakinda bilgisi olan var mi

Mrt-72
Daire Başkanı
11 Ağustos 2016 20:00

Bnde merqk ediyorum bunu bilen arkdaslar litfen yardimci olun dua alin

Oldrussianboy
Aday Memur
15 Ağustos 2016 04:25

Tezsiz yüksek lisans programları için ALES ve Yabancı dil puanı gerekmez. Birçok programa ilgili alanın lisans mezunu olmasanız bile başvurmanız mümkün. Başvuru ücretleri 1500 TL civarlarından başlar.

Tezsiz yüksek lisans yapmayı düşünenlere tavsiyem bunu uzaktan eğitim yoluyla yapmaları. Derslere gitmeniz gerekmez, online olarak internet üzerinden dersleri alırsınız. Dersler kayıt altına alındığından dilediğiniz zaman tekrar izleyebilirsiniz.

Uzaktan tezsiz yüksek lisans programları şurada listelenmiş:

http://www.yukseklisans.net/uzaktan-yuksek-lisans-egitimi-veren-universiteler.html

Uzaktan tezsiz yüksek lisansın tek dezavantajı normal tezsiz yüksek lisans programlarına göre 2 kat fazla ücret alınması.

Ek olarak tezsiz yüksek lisans mezunu olduktan sonra doktoraya devam edemiyorsunuz.

Mrt-72
Daire Başkanı
15 Ağustos 2016 18:41

Ales gerekmiypr mu bnlar icin bide fiyatlari nerde yaziyor blmadim da ?

Oldrussianboy
Aday Memur
16 Ağustos 2016 01:22

ALES puanı gerekmiyor, fiyatları için program adlarına tıklayınca üniversite sayfasına yönlendiriyor.

Mrt-72, 8 yıl önce

Ales gerekmiypr mu bnlar icin bide fiyatlari nerde yaziyor blmadim da ?

Mrt-72
Daire Başkanı
16 Ağustos 2016 12:11

Eywallah kardesim

dunderkenbugunerken
Aday Memur
17 Ağustos 2016 12:20

bende yds ve ales için kursa gitmeyi düşünüyorum. ama hangi dershaneye gideceğime karar veremiyorum. önereceğiniz yer var mı?

Euran09
Daire Başkanı
19 Kasım 2016 13:54

suanda tezsiz yüksek lisans kayd? alan üniversiteler var mi acilen ya da varsa ne zaman kay?t süreci ba?lar
27 Mayıs 2017 13:28

pdr mezunuyum not ortalamam 2.98 ege üniv. aile danışmanlığı tezsiz bölümünde yüksek lisans yapmak istiyorum şansım nedir :(

dddenizz
Aday Memur
10 Ağustos 2017 12:57

Tezsiz yüksek lisans için not ortalama şartı var mi

ssenkrad
Memur
14 Ağustos 2017 15:36

merhaba arkadaşlar. Tezsiz yüksek lisansta ales ve not ortalaması şartı yok. Devlet üniversitelerinde ücretsiz, özellerde ise en son bildiğim 4500 tl idi ve taksitlerdiriliyordu güncel fiyatla ilgili bilgim yok ama üniversitelerin duyuru kısımlarından takip edebilirsiniz.

Tezli yüksek lisansta ise devlette yine ücret yok fakat ales puanı ve not ortalaması önemli. kolay gelsin

dddenizz
Aday Memur
16 Ağustos 2017 16:12

Yani diploma not ortalama şartı yok mu benim diploma notum 2.88 özel bır üniversite de tezsiz yüksek lisans istiyorum mümkün yani

WisteriaLane
Aday Memur
23 Aralık 2017 00:06

İstanbul Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları başladı mı? Nerden başvuru yapıyoruz?

http://basvuru.istanbul.edu.tr/ güncel değil bu

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi