Editörler : crops35
25 Temmuz 2016 14:51

kurum avukatlığından hakimliğe geçiş için kurumun muvafakatı gerekir mi?

kurum avukatı bir kişi adli yargı sınavını kazanırsa ve mülakatı geçerse hakimlik görevine kabul edilebilmesi için ilgili kurumun muvafakatını almak zorunda mıdır?

hakimliksevdalısı
Aday Memur
25 Temmuz 2016 15:04

30 mayıs sınavının mülakatına giren bir arkadaş mülakat salonunda kurulun "kurumun sana muvafakat vermemiş" cümlesiyle karşılaşmış yani mülakat aşamasından önce muvafakat almak gerekli diye biliyorum

trgrijalva
Aday Memur
25 Temmuz 2016 15:13

acaba muvafakat almayı unutmuş mu yoksa kurumu muvafakat vermemiş mi?

hakimliksevdalısı, 8 yıl önce
30 mayıs sınavının mülakatına giren bir arkadaş mülakat salonunda kurulun "kurumun sana muvafakat vermemiş" cümlesiyle karşılaşmış yani mülakat aşamasından önce muvafakat almak gerekli diye biliyorum

hakimliksevdalısı
Aday Memur
25 Temmuz 2016 15:15

Detayını bilemiyorum maalesef salondan çıktığında kurumum muvafakat vermemiş demiş bekleyen arkadaşlara

iron blood
Memur
31 Temmuz 2016 01:12

siz mülakata girmeden muvafakat alınıp dosyanıza konuyor. 2015 yılında eşim avukat hakimlik adliyi kzandı. bakanlığı muvafakat vermediği için mülakat olumsuz sonuçlandı. o sene 450 küsür sınav kazananın yarısını bu muvafakat yüzünden elediler.

trust.111
Kapalı
02 Şubat 2017 16:33

Bu gerçek mi arkadaşlar? Biri bana şaka desin lütfen.

primo06
Kapalı
03 Şubat 2017 12:10

gerekirse dava acar ve hakkinizi kazanirsiniz. neden muvafakat vermedikleri onemli. sonucta hakimligin ozluk haklari daha yuksek. esasli bi sebep yoksa ortada dava aciliyor diye biliyorum.

Leon
Şef
07 Şubat 2017 18:11

657 de muvafakat gerekir 399 tabi kurum av. gerekmez

ahyaarslan
Aday Memur
02 Haziran 2017 14:25

Arkadaşlar adalet bakanlığı kurumunuza soruyor mülakatı geçse muvafakat verecek misin diye kurum da yok arkadaş ben olumsuz bakıyorum derse mülakatta eleniyorsun. Böylece ne dava açabiliyorsun ne hak arayabiliyorsun.

nickimi buldum
Aday Memur
12 Haziran 2017 09:49

ben mülakat sonrasında olumlu ise soruluyor diye biliyorum.

gul_87
Memur
18 Eylül 2017 21:26

istanbul Kağıthane'de memurdan; eşyalı, site içinde kiralık ev devir!!!

İstanbul Kağıthane'de Nişantaşı Üniversitesinin hemen yanında site içinde bulunan 1+1 kiralık evimden tayinimin çıkması nedeniyle ayrılıyorum ailemin yanına taşınacağımdan evdeki tüm eşyalarla birlikte devredeceğim. Site içinde yüzme havuzu, kuaför, market, kreş, kuru temizleme ve güvenlik bulunmakta otobüs durağı hemen site çıkışında yer alıyor. İlgilenen arkadaşlar özelden mesaj yoluyla ulaşabilir.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi