Editörler : ayşegül bgm
31 Temmuz 2016 01:14

Siyasi parti üyeliği

Arkadaslar 2016-1 ile atandim

Siyasi parti üyeligim devam ediyor evraklar da teslim edildi

Pazartesi ilk isim uyelik iptali icin başvurmak

Atamam ile ilgili bir sikinti yasarmiyim

Bu konuda bilen duyan basina gelen kimse varmi lutfen oluyorum stresten!!!

kayseri204
Genel Müdür
31 Temmuz 2016 09:55

Yaşarsın direkt iptal ettir.

amele56
Kapalı
31 Temmuz 2016 10:47

öyle bisey yok ya sanki biz asker polis hakim savci miyiz ki sorun olsun

kepcol53
Aday Memur
31 Temmuz 2016 10:57

Bir sıkıntı olmaz merak etme ama iptal ettir yine de sen..

ayayorgi
Şube Müdürü
31 Temmuz 2016 11:17

Pzt sabah ilk isim o bukonuda bilgisi olan var mi arkadaslar

cimbom28
Şef
31 Temmuz 2016 12:16

Siyasi Parti Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Siyasi parti üyelik iptali için birden fazla yol vardır.

Bunlar;

Kayıtlı olduğunuz siyasi partinin yerel teşkilatına bir dilekçe ile başvurmak (bazen dilekçenizi işleme koymayabiliyorlar)

Noter aracılığı ile siyasi parti istifa dilekçesi vermek. (Noter iptal ücreti olarak ortalama 150 TL ödüyorsunuz.)

Şahsen istifa dilekçenizi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosuna getirmeniz yada posta yolu ile göndermeniz

İlçe seçim kurullarına dilekçe ile başvurmak.

Üyeliğinizin iptali için yukarıdaki 4 yöntemden birini tercih edebilirsiniz. Bu işlemlerin en hızlısı istifa dilekçenizi elden vermektir.

Dilekçenizi doldurup Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Sicil Bürosu?na posta yolu göndermeniz gerekmektedir.

Dilekçenin Gönderileceği Adres:

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı

Ehlibeyt Mahallesi, 1242. Cadde (Eski 5 nci cadde),

No: 34 Balgat / ANKARA

Siyasi Partiler Sicil Bürosu

SİYASİ PARTİ ÜYELİK İPTALİ NE KADAR SÜRER?

Siyasi parti üyeliğinizin iptali, siz dilekçeyi verdikten sonra ortalama 1 ay içerisinde gerçekleşmektedir. Eğer siyasi parti üyeliğinizin biran önce sonlanmasını istiyorsanız istifa dilekçenizi Yargıtay?ın Siyasi Partiler Sicil Bürosu?na şahsen teslim etmeniz gerekir. Üyelik iptali başvurusundan sonra mutlaka üyeliğinizin iptal edilip edilmediğini yukarıda adresini verdiğimiz linkten kontrol ediniz.

Nurseİktisatçı
Aday Memur
31 Temmuz 2016 20:37

Ben 8 senedir üyeyim.

3senelikte kadrolu devlet memuruyum ...birşey olmuyor yani gerici tek tip zihniyet eseri yakında kaldırırlar

ayayorgi
Şube Müdürü
31 Temmuz 2016 23:08

Tesekkur ederim insallah bir sikinti oluşmaz sevgiler

BursaOlsaSuperOlur
Aday Memur
31 Temmuz 2016 23:17

hangı parti

lutt
Şube Müdürü
12 Haziran 2017 23:22

e devletten felan yöntem yok mu? netten iptalı felan

asd674
Şef
12 Haziran 2017 23:27

Devlet Memurları Kanunu'nun 7. Maddesi bizlere kesin suretle bir hüküm vermiştir. İlgili maddede devlet memurlarının hiçbir şekilde siyasi partilere üye olamayacakları ve herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararına hedef tutan davranışlar sergileyemeyeceklerini açık bir şekilde belirtmiştir.

Devlet memurlarına verilecek disiplin cezaları ile her bir disiplin cezasını gerektiren fiil ve durumları açıklayan 125. Maddesinde ise; Herhangi bir siyasi parti yararına veya zararına fiilen faaliyette bulunmanın kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını, siyasi partiye girmenin ise; Devlet memurluğundan çıkarma cezasını gerektirdiği açık ve net bir şekilde belirtilmiştir.

12 Haziran 2017 23:53

Hocam bende de aynı durum vardı amaatanmadan ben iptal ettırdım engel oluyor diye biliyorum bir an önce iptalini isteyin ve baskı uygulayın

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi