Editörler : E.Kayı Han

04 Eylül 2016 13:23

Kurban kesimi ve satışı yapan büyük marketler

Selamün Aleyküm,

özellikle büyük şehirlerde gördüğüm, kurban kesimi ve satışı yapan büyük marketler (carrefour... vs) veya çiftlikler var.. Buralarda kurban alımı yapılıyor, kurbanlar kesiliyor ve isteğe göre adrese hazır bir şekilde teslim yapılıyor..

Acaba buralar ne kadar islami koşullara uygun kesim yapıyor? Buralarda aranızda bu yerlerden kurban alan, kurbanlarını kestiren, teslim alan memnun olan var mı?

Memnun olanlarınız bu yerleri paylaşabilir mi?

candela
Yasaklı
04 Eylül 2016 13:33

aleykumm sselam

alkol satılan yerlerdenn kurban alınması bana göre hoş değil...

Blue Cruise
Kapalı
04 Eylül 2016 18:28

Muhakkak bu ayrıntıda var.. ben sadece bu market ismini örnek olarak vermiştim.. Dediğiniz gibi bahsettiğiniz duruma da dikkat edilmeli

candela, 8 yıl önce

aleykumm sselam

az-çok
Müsteşar
04 Eylül 2016 18:43

Selam.

Kurban fiyatları normal et fiyatlarından fazla bu gibi yerlerde.Nedeni mali pazarlayan yer kiralanması geçici de olsa kesim hanenin buralara taşınıp kurulması veteriner tutulması gibi fiyatları artırıcı nedenler var.Birde kurban kesiminin belli günlerde yapılması ister istemez fiyatları yukarı cekiyor

Blue Cruise
Kapalı
05 Eylül 2016 12:40

Fiyatlarda çok büyük bir fazlalık yok gibi.. Eğer islami koşullara uygun kesilen yer olduktan sonra (tabi kurbanı kesilirkende görmek isterim), etlerin hazırlanıp evinize kadar gelmesi güzel değil mi?

Siz nasıl kurban kesiyorsunuz?

az-çok, 8 yıl önce

Selam.

Kurban fiyatları normal et fiyatlarından fazla bu gibi yerlerde.Nedeni mali pazarlayan yer kiralanması geçici de olsa kesim hanenin buralara taşınıp kurulması veteriner tutulması gibi fiyatları artırıcı nedenler var.Birde kurban kesiminin belli günlerde yapılması ister istemez fiyatları yukarı cekiyor

az-çok
Müsteşar
05 Eylül 2016 14:03

Selam.

Büyük baş hayvanların kg fiyatı 15-16 tl arasımda olması normal.Onun üstünde olanlar yapılan hizmetin karşılığı diyelim.Adam kemiksiz et yemek ve dagıtmak istiyorsa diyecek laf yolk.Kimisi 24,25-35-45-65-70 tl den satar alır Bize Allah kabul etsin demek düser.

Blue Cruise, 8 yıl önce

Fiyatlarda çok büyük bir fazlalık yok gibi.. Eğer islami koşullara uygun kesilen yer olduktan sonra (tabi kurbanı kesilirkende görmek isterim), etlerin hazırlanıp evinize kadar gelmesi güzel değil mi?

Siz nasıl kurban kesiyorsunuz?

Blue Cruise
Kapalı
06 Eylül 2016 01:37

yazdıklarımı ya farklı anladınız ya da söylemek istedikleriniz var ve ben anlayamadım...

Siz kurbanı nasıl kesiyorsunuz?

az-çok, 8 yıl önce

Selam.

Büyük baş hayvanların kg fiyatı 15-16 tl arasımda olması normal.Onun üstünde olanlar yapılan hizmetin karşılığı diyelim.Adam kemiksiz et yemek ve dagıtmak istiyorsa diyecek laf yolk.Kimisi 24,25-35-45-65-70 tl den satar alır Bize Allah kabul etsin demek düser.

az-çok
Müsteşar
06 Eylül 2016 13:52

Selam.

Allah'ın adını anıp kesiyorum.

Blue Cruise, 8 yıl önce

yazdıklarımı ya farklı anladınız ya da söylemek istedikleriniz var ve ben anlayamadım...

Siz kurbanı nasıl kesiyorsunuz?

hnfckm
Memur
06 Eylül 2016 22:28

migros ve carrefourdan uzak durmanızı tavsiye ederim... bu iki marketin kasap reyonundan alışveriş yapmak bile delilik...hele ki kurban!

C.Orucİslamoglu
Yasaklı
07 Eylül 2016 07:42

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına verdim. Helaldir.

TriaThlon
Daire Başkanı
07 Eylül 2016 13:52

rica etsem neden bahsettiğiniz marketlerden et almamız gerektiğini daha somut ve akla uygun gerekçelerle açıklayabilir misiniz? ben eti migros'tan alıyorum ve gayet de memnunum. ayrıca güveniyorum.

Blue Cruise
Kapalı
07 Eylül 2016 14:20

Neden olduğunu biraz açar mısınız?

hnfckm, 8 yıl önce

migros ve carrefourdan uzak durmanızı tavsiye ederim... bu iki marketin kasap reyonundan alışveriş yapmak bile delilik...hele ki kurban!

Sadece-Adalet
Aday Memur
07 Eylül 2016 14:50

Yasin Hoca nın şu vaazını dinleyerek karar verelim.

Dikkat edilecek husus 10 uncu dakikada başlıyor...

https://youtu.be/r_ngZqTjE3U?t=10m1s

Blue Cruise
Kapalı
07 Eylül 2016 16:03

Sayın TriaThlon,

kendim Migros'tan et almıyorum ama Migros'tan özellikle kur'ban alanlarla ilgili paylaşımlara baktığımda herhangi bir olumsuz durum görmedim....

Siz ne kadar süredir Migros'tan et alıyorsunuz?

Eğer sakıncası yoksa büyük bir şehirde mi yaşıyorsunuz?

TriaThlon, 8 yıl önce

rica etsem neden bahsettiğiniz marketlerden et almamız gerektiğini daha somut ve akla uygun gerekçelerle açıklayabilir misiniz? ben eti migros'tan alıyorum ve gayet de memnunum. ayrıca güveniyorum.

C.Orucİslamoglu
Yasaklı
08 Eylül 2016 05:18

TSK Güçlendirme Vakfı en hayırlı kurumlardandır.. Kara gün dostumuzdur.

TriaThlon
Daire Başkanı
08 Eylül 2016 10:52

yaklaşık 1-1,5 yıldır eti migros'tan alırım. büyükşehirdeyim. kıyması kimine biraz yağlı geliyor ama ben yağlı et sevdiğim için hoşuma gidiyor.

Blue Cruise, 8 yıl önce

Sayın TriaThlon,

kendim Migros'tan et almıyorum ama Migros'tan özellikle kur'ban alanlarla ilgili paylaşımlara baktığımda herhangi bir olumsuz durum görmedim....

Siz ne kadar süredir Migros'tan et alıyorsunuz?

Eğer sakıncası yoksa büyük bir şehirde mi yaşıyorsunuz?

Akbakadur06
Yasaklı
08 Eylül 2016 11:03

Kurban kesimi çok zahmetli iş?.. Ondan daha hayırlısı parayı KIZILAY' a bağışlamaktır.

ekolaw
Aday Memur
08 Eylül 2016 13:08

ekmek peynir de alma o zaman...

Migrostan geçen sene koç aldım. çok memnun kaldım. koli içinde eve teslim geldi. koliyi götürdüm migrosa pirzolasına kadar yapıp paketler halinde teslim ettiler.

candela, 8 yıl önce

aleykumm sselam

stoegerx20
Şef
08 Eylül 2016 14:50

6 kişi danaya girdik. Evin avlusunda toplanıp keseceğiz. Bence Allah'ın emri olan bu kurban (kurb yakın - yakınlık demektir) ibadetini bu şekilde (kendimiz uğraşarak) yapmak daha zevkli (ibadet yapılırken alınan zevk) oluyor.

candela
Yasaklı
08 Eylül 2016 16:06

hınzır eti satılan yerden ekmek su bırak önünden geçmiyorum ...

ekolaw, 8 yıl önce

ekmek peynir de alma o zaman...

Migrostan geçen sene koç aldım. çok memnun kaldım. koli içinde eve teslim geldi. koliyi götürdüm migrosa pirzolasına kadar yapıp paketler halinde teslim ettiler.

CEHCAH
Yasaklı
08 Eylül 2016 20:27

Hınzırdan kaçtığınız gibi hınzır tabiatından tabiatlılardan kaçmak en doğrusu.

candela, 8 yıl önce

hınzır eti satılan yerden ekmek su bırak önünden geçmiyorum ...

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi