İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
26 Eylül 2016 13:02

2010 KPSS yüzünden ihraç edilenler buraya toplanalım

Fetöyle hiçbir bağlantısı olmayıp 2010 kpss yüzünden ihraç edilen var mı?

2011de_bir_kul
Daire Başkanı
26 Eylül 2016 13:03

2010 nedeniyle ihraç edildiğinizi nereden anladınız?

aryyaa
Aday Memur
26 Eylül 2016 13:04

Olmaz mı

mühendiskültür
Aday Memur
26 Eylül 2016 13:11

bende 2010 yüzünden ihraç edildim 2008 kpss ile girmeme rağmen

2011de_bir_kul
Daire Başkanı
26 Eylül 2016 13:16

Siz açığa alındım demiştiniz ihraç değil

aryyaa, 8 yıl önce
Olmaz mı
26 Eylül 2016 13:54

memursenden öğrendim 2010 kpssden ihraç edildiğimi ayrıca daha öncesinde açığa da alınmadım Puanımda 83.

2011de_bir_kul
Daire Başkanı
26 Eylül 2016 14:04

sendika bankasya sendika üyeliği falan var mıydı?

prodigy21ster, 8 yıl önce

memursenden öğrendim 2010 kpssden ihraç edildiğimi ayrıca daha öncesinde açığa da alınmadım Puanımda 83.

26 Eylül 2016 16:17

ankara adliyesinde anayasal suclarla mücadele bürosuna basvurun dilekceyle, size bir yazılı belge verecekler onu dilekcenize ekleyin. hakkınızda verilmiş bir karar bulunmadıgına dair bir belgedir bu. itiraza ekleyin, varsa baska sınav sonucları ekleyerek basbakanlıga verin. ben bu sekilde yaptım. bu sorusturmada 16.000 kisinin adı geciyor ve surekli yeni isimler ekleniyor ve eklenmeye devam edilecek.

2011de_bir_kul
Daire Başkanı
26 Eylül 2016 16:36

Kpss 2010 savcısı ankara Cumhuriyet Başsavcılığında di mi? Posta yoluyla dilekçe göndersek ankara anayasal suçlarla mücadele bürosuna işe yarar mı?

soylenecekbisiyok, 8 yıl önce

ankara adliyesinde anayasal suclarla mücadele bürosuna basvurun dilekceyle, size bir yazılı belge verecekler onu dilekcenize ekleyin. hakkınızda verilmiş bir karar bulunmadıgına dair bir belgedir bu. itiraza ekleyin, varsa baska sınav sonucları ekleyerek basbakanlıga verin. ben bu sekilde yaptım. bu sorusturmada 16.000 kisinin adı geciyor ve surekli yeni isimler ekleniyor ve eklenmeye devam edilecek.

26 Eylül 2016 17:11

fetö ile hiç bir bağlantım yok ne sendika ne banka ne okul vs tek bir üyeliğim var oda memur sen ayrıca aynı sınava eşimde girdi 73 aldı tanıdığı yada akrabalarımdan sınava girip yüksek alan kimse yok

2011de_bir_kul
Daire Başkanı
26 Eylül 2016 17:38

Açığa mı alındınız ihraç mı edildiniz? Hangi kurum puan kaç

fetö ile hiç bir bağlantım yok ne sendika ne banka ne okul vs tek bir üyeliğim var oda memur sen ayrıca aynı sınava eşimde girdi 73 aldı tanıdığı yada akrabalarımdan sınava girip yüksek alan kimse yok

atc52
Aday Memur
26 Eylül 2016 17:47

Ben de 2010 KPSS yüzünden ihraç edildiğimi düşünüyorum çünkü bahsedilen kriterler bana uymamakta.Ankara adliyesi 2. Katta anayasal suçlarla mücadele bürosu savcı Yücel ERKMAN ilgileniyor bu soruşturma ile.bir arkadaşın dediği gibi bende yazı aldım sadece devam etmekte olan bir soruşturma var açılmış bir iddianame olmadığına dair.bireysel başvuru yapmanız gerekli posta yoluyla olmuyor

Dertlerderyaa
Aday Memur
26 Eylül 2016 22:20

Savcılıktan yazı almak iyi fikirmiş. Kendi kurumlarımıza da versek o yazıları faydası olur mu acaba? Zaten savcılık kurumlara yolladığı yazılarda sadece soruşturma yürütüldüğünü yazıyormuş.görevden alma kurumların insiyatifinde olan birşeymiş

starmemur
Aday Memur
26 Eylül 2016 23:26

evt 2010 kpss den ihraç edildiğimi sendikadan öğrendim

starmemur
Aday Memur
26 Eylül 2016 23:28

bu terör örğütüyle uzaktan yakından hiçbir bağlantımda yok.nasıl ispat edicez kendimizi

2011de_bir_kul
Daire Başkanı
27 Eylül 2016 00:09

Ben neden şüpheliler arasında olduğumu anlamıyorum bir sürü yüksek puanlı var kimisi alınmış açığa kimisi alınmamış kimi düşük puanlılar ihraç edilmiş nasıl bir işleyiştir bu

justiceeee
Memur
27 Eylül 2016 00:43

http://www.haberturk.com/ekonomi/is-yasam/haber/1290291-naci-agbal-yeniden-yapilandirmaya-87-bin-4-basvuru-aldik

Yukarıda linki yer alan haberde aynen şu bölüm:

""Soruları çalanlar görevden atılacak"

Ağbal, 2010 yılındaki KPSS'de soruları çalarak memuriyete girenlere ilişkin yapılacak çalışmaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:"Burada izleyeceğimiz yöntem, kurum kurum idareler, bu 2010 sınavına girip de kuruma yerleştirilenlerle ilgili soruşturmalar yapacak. Diğer taraftan, adli soruşturma zaten devam ediyor. Bu sınav sorularını almak suretiyle kamu kurumlarına yerleşen kişilerle ilgili ileride yapılacak tespitlere bağlı olarak zaten mahkeme kararıyla bu kişiler görevden atılacak. Aynı zamanda idarelerde bu çalışmayı yapacaklar. Bu konuyla ilgili kanun hükmünde kararnameyle de gerekli düzenlemeler yapıldı. Bu çalışmaların sonucuna bağlı olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın da her zaman söylediği üzere bunların devletteki kökü kazınacak ve bunlar tamamen kamu kurumlarından atılacak."

Yani savcılık doğrudan bir idari karar aldırmayacak. Kimi kurum ikna olmayıp ihraç edebilecekken kimi kurum ikna olabilecektir. Keşke değerlendirmenin tamamı SAVCILIK makamı tarafından yapılsa ama bu yönde karar alınmış. Ve açıklamada 2010 sınavına girip kurumlara yerleştirilenlerle ilgili soruşturmadan bahsediyor. Burada okuduğumuz bazı örneklerde 2010 ile yerleşmeyenlerde ihraç edilmişler en büyük hata burada oluyor sanki. Neresinden baksanız çok zor bir süreç. Soru çalanın tespiti noktasında net tespitlerle hareket edilmezse çok masumun canı yanacak gibi. Kimse Devletime kızmasın çünkü karşımızdaki adi şerefsiz örgüt çok sinsi ve uyanık. Yüreğinize sorun soruları çalıdıysanız sonucuna katlanın yok çalmadıysanız SABIRLA bekleyin. Allah ve devlet masumlardan yanadır şüpheniz olmasın.

2011de_bir_kul
Daire Başkanı
27 Eylül 2016 10:12

Kurumlar kafasına göre davranıyor.Bu şekilde birşey olur mu? Kurum nereden anlayacak benim kopya çekmediğimi. Sadece savcılık soruşturmalı değil mi? Kurum açığa alınmış bu deyip ihraç listesine koyarsa bizi? Nasıl güvenecez

27 Eylül 2016 11:35

ben açığa bile alınmadım benim bölümümden benden yüksek alınanlar halen görevde ayrıca fetö ile uzaktan yakından hiçbir bağlantım yok, çevremden eşimde dahil yüksek puan alan yok ve beni soruları daha önce aldın diye memurluktan ihraç ediyorlar.. Memursenle görüştüğümde 2010 kpss ile ilgili bilirkişi raporu olduğunu,bu rapor doğrultusunda ihraçların gerçekleştiğini ancak araştırdıklarında böyle bir rapora ulaşamadıklarını söylediler. Benim bakanlığım Kültür ve Turizm Bakanlığı kendileri acaba neye göre araştırma yapıp ta bizi ihraç ettiler merak ediyorum.

mühendiskültür
Aday Memur
27 Eylül 2016 12:46

bende aynı durumdayım açığa alınmadan ihraç oldum bekliyorz sabırla

ben açığa bile alınmadım benim bölümümden benden yüksek alınanlar halen görevde ayrıca fetö ile uzaktan yakından hiçbir bağlantım yok, çevremden eşimde dahil yüksek puan alan yok ve beni soruları daha önce aldın diye memurluktan ihraç ediyorlar.. Memursenle görüştüğümde 2010 kpss ile ilgili bilirkişi raporu olduğunu,bu rapor doğrultusunda ihraçların gerçekleştiğini ancak araştırdıklarında böyle bir rapora ulaşamadıklarını söylediler. Benim bakanlığım Kültür ve Turizm Bakanlığı kendileri acaba neye göre araştırma yapıp ta bizi ihraç ettiler merak ediyorum.

Dertlerderyaa
Aday Memur
27 Eylül 2016 12:58

Böyle iş mi olur resmen vicdanlarına kaldık..savcılık bizi aklasa bile kurumun ihraç etme ihtimali var bu nasıl saçmalık..pamuk ipliğine bağlı çaresizce bekliyoruz. Yazık günah okadar emeğime, alın terime.zamanında iptal etselerdi bu sınavı yine çalışır yine yüksek alırdım elbet..bu yaşadıklarımızın hesabını kim verebilir bize !!!
Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi