Editörler : crops35
04 Ekim 2016 21:13

Aday memur Temel eğitimden devamsızlıktan kaldım Avukat arkadaşlardan yardım bekliyorum

Forumdaki avukat arkadaşlardan yardım istiyorum

Memuriyet giriş yılım 3 ağustos 2015 yıllım dolduğu için ve babalık iznimde olduğu için 12 ağustos-9eylül 2016 tarihleri arasında izin kullandım izin başlangıç günümde aday memur temel eğitim dersi tebliği birimimdeki personel işlerine bakan memura gönderildi ve 15 ağustosta da eğitim başladı bu tarihten 5 eylül 2016 tarihindeki temel eğitim sınavına kadar bir bilgi verimedi ne birimim tarafından nede personel işleri tarafından

Temel eğitim dersinden devamsızlıktan kaldığım için hazırlayıcı eğitime de giremeyeceğimi belirtti personel işleri

Birimimdeki müdür yardımcısı ile görüştüm korkmam gereken bişey olmadığını kasım atamaları ile birlikte sınava alınacağımı yada kimse olmasa bile şahsıma özel sınav açacaklarını belirtti bu söze güvenmelimiyim yoksa bu işi hukuki yollarla mı çözmeye çalışim

Bu konu hakkında hukuki bir hakkım var mı yoksa yöneticilerimin insafına mı kaldım

07 Ekim 2016 11:08

tarafınıza yazılı tebliğ oldu mu ya da biriminize bir yazı geldi mi ?

erlp
Aday Memur
09 Ekim 2016 12:28

Tarafıma yazılı tebliği edilmedi birimime geldi birimimdeki personel bana bildirmedi

pliska
Aday Memur
10 Ekim 2016 15:14

TEKRAR SINAVA GİRİYORSUN.(TOPLAM İKİ KEZ SINAVA GİRME HAKKIN VAR SIKINTI YOK)

erlp
Aday Memur
10 Ekim 2016 18:47

ama 657 nin 56,57 ve 125. maddesinde ikinci bir sınav hakkından bahsetmiyor dpb başkanlığınıda aradım ve bana ikinci bir sınavın olmadığını normalde görevden alınmam gerektiğini söyledi kafam çok karışık

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi