Editörler : gubaz
05 Ekim 2016 11:07   

Başık

Artık bu sayfada da bir başlığım olsun diyerek açıyorum başlığımı. ismi de gayet orijinal oldu bence, artık paylaşımlarımı buradan yapacağım. peki ne paylaşacağım? işte orasına henüz ben de karar vermedim.

konunun mülkiyeti bana, kullanımı herkese aittir.

haydi bismillah.

05 Ekim 2016 11:08

maskov87
Müsteşar

evet, başlık yerine başık diye yazmışım, neyse kalsın böyle.

05 Ekim 2016 11:35

maskov87
Müsteşar

sayfaya uygun olsun diye, hobilerimi de yazacağım buraya.

en büyük hobim bu sayfaya yazmak.

05 Ekim 2016 11:53

yapma üye
Müsteşar

Buraya okumak için bakıyorum...

:)

Arada yazılanlara da yorum yazabilir miyim?

İzin var mı?

Yoksa direk kovulacak mıyım?

05 Ekim 2016 12:06

maskov87
Müsteşar

Buraya okumak için bakıyorum...

:)

Arada yazılanlara da yorum yazabilir miyim?

İzin var mı?

Yoksa direk kovulacak mıyım?

yapma üye, 3 yıl önce - Alıntıya git

elbette.

izine gerek yok herkes bodoslama girerek istediğini yazabilir.

demokrasinin beşiği maskov'un köşesi.

05 Ekim 2016 14:57

maskov87
Müsteşar

hiç unutmuyorum, ben zaten unuttuklarımı genelde anlatamıyorum.

1996, orta Anadolu'nun küçük ve şirin olmayan bir beldesindeyiz. okul çıkışı, bakkaldan 3 ekmek 3 tane de halka tatlı alıp eve gidiyorum.(tatlılar ben, annem ve ablam için)

gel zaman git zaman, bu tatlıların birinde böcek mi ne öyle bir şey çıkıyor ve normal olarak annem tarafından almam yasaklanıyor artık. fakat, ben almadan durur muyum, artık 3 ekmek 1 tatlı alıp, o tatlıyı eve gidene kadar da bitiriyorum.

neyse, daha sonra ayın 15'i olunca veresiye kapatmaya bakkala gidiyoruz. bakkal da sağolsun öyle titiz defter tutmuş ki her şey şeffaf, kim ne zaman ne aldıysa bire bir isim tarih vs her şey var. işte bizim hesapta misal;

maskov 11.10.1996 3 ekmek 1 tatlı

maskov 12.10.1996 3 ekmek 1 tatlı

yani böylesine not almış şeref. hayır sen küçük bir kasabada bakkalsın, nedir bu şeffaflık, yaz babamın adını, yaz altına toplamda şunlar şu kadar diye.

böyle işte, çıkıyor gerçekler yine ortaya, yaşadığımız rezalet ise halen anlatılır.

bitti.

05 Ekim 2016 23:50

maskov87
Müsteşar

https://www.youtube.com/watch?v=XUZQ4jT95PE

70'lerin sonunda arabeskçiler bile kaçamamış toplumculuktan, Gencebay'ın en iyi filmlerindendir.

anarşizmin türkiye temsilcisi orhan :)

06 Ekim 2016 11:52

maskov87
Müsteşar

riekering bey için yazdığım şiiri paylaşacağım;

riekering yoktu,

düşman çoktu

riekerin geldi,

düşmanı yendi

bu güzel takımı

bizlere verdi.

06 Ekim 2016 12:58

maskov87
Müsteşar

Selçuk Parsadan aklıma geldi.

adam dolandırıcıların en niteliklisiydi yav, tansu Çiller'e telefonda kendini 1.ordu komutanı olarak arayıp, örtülü ödenekten milyarları götürmüştü, ispiyonlanmasa ortaya da çıkmayacaktı bu haber:D

daha sonra da çiller için çok saf bir bayan falan demişti reha Muhtar'a verdiği röportajda.

adam 28 şubatın da ekmeğini yiyenlerden, refahlı şevki Yılmaz'a nutuk satarak götürmüş milyarları, yine kendini paşa olarak tanıtıyor tabi :)

adamın vizyona bakın, başbakan, bakan falan dolandırıyor bildiğin, aldıklarını da bir güzel yiyip içmesi neyse fakir fukaraya da veriyor.

a.r.e .

çok büyük adamdı.

07 Ekim 2016 00:59

maskov87
Müsteşar

fazlasıyla temiz söylemiş.

https://www.youtube.com/watch?v=e80M9RDyiOA

10 Ekim 2016 10:52

maskov87
Müsteşar

günaydın efem!

10 Ekim 2016 10:54

maskov87
Müsteşar

insanın kendi başlığı gibisi yok yauuv.

10 Ekim 2016 11:36

**GAYE**
Müsteşar

Eeeee?

Bekliyoruz efendim...

10 Ekim 2016 11:58

maskov87
Müsteşar

Eeeee?

Bekliyoruz efendim...

**GAYE**, 3 yıl önce - Alıntıya git

neyi bekliyonuz ? :)

10 Ekim 2016 12:05

maskov87
Müsteşar

bi rus fıkrası anlatim;

bir İngiliz, bir Fransız bir de rus, hedef vurma yarışmasına katılıyorlar. ilk İngiliz çıkıyor, ingilizin hedefi, 100 metre uzaktan bir arıyı vurma işte, neyse arı uçarken İngiliz vuruyor ve arı düşüyor yere.

sonra, sıra Fransız'a geliyor, Fransız da 100 metre uzaktan karasinek vuracağım diyor ve o da vuruyor, karasinek de düşüyor.

Rus'a gelince sıra, rus, 100 metre uzağa sivrisinek koyduruyor, uçmaya başlayınca vuruyor sineği, yalnız sinek düşmek yerine vız derken daha şiddetli bir şekilde vızzzzzzzzzz diyor.

soruyorlar tabi Rus'a, ya sen niye öldüremedin diye; rus kasılarak yanıt veriyor;

-ben onun erkekliğini öldürdüm.

10 Ekim 2016 16:46

maskov87
Müsteşar

Galatasaray'ın maçı olmadan geçen haftasonu da burhan altıntop'suz Avrupa yakası gibi oluyor.

10 Ekim 2016 23:24

maskov87
Müsteşar

brt2'de scent of a woman(kadın kokusu) var, sayfa pek okunmuyor ama gören varsa açsın hemen, birazdan sinema tarihinin en iyi sahnelerinden birisi görünecek.

film de 10 numaradır.

10 Ekim 2016 23:27

maskov87
Müsteşar

brt2'de scent of a woman(kadın kokusu) var, sayfa pek okunmuyor ama gören varsa açsın hemen, birazdan sinema tarihinin en iyi sahnelerinden birisi görünecek.

film de 10 numaradır.

maskov87, 3 yıl önce - Alıntıya git

tv'de Hollanda - fransa maçı var ama ben bu filmi gördüm diye, 89. kez de olsa tekrardan seyrediyorum.

10 Ekim 2016 23:31

maskov87
Müsteşar

tv'de Hollanda - fransa maçı var ama ben bu filmi gördüm diye, 89. kez de olsa tekrardan seyrediyorum.

maskov87, 3 yıl önce - Alıntıya git

burada şair, filmin kendisi için ne kadar önemli olduğunu belirtiyor.

11 Ekim 2016 11:05

maskov87
Müsteşar
11 Ekim 2016 11:26

maskov87
Müsteşar

http://sozluk.memurlar.net/konu/ittihad-ve-terraki-cemiyeti-itc/

elveda güzel vatanım kitabına başlıyorum, ittihat ve terakki bolca geçeceği için kitapta, kendileriyle ilgili fikrimi paylaşayım.

Toplam 5566 mesaj
12345678910111213»

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;