Editörler :
12 Ekim 2016 20:57   

Kapalı
İş Bankası çalışma şartları ve maaş hakkında bilgisi olanlar

iş bankası hakkında bilgsi olan arkadaşlar maaş olarak ne kadar verilir temettü dahil .işten çıkarılma riski var mı. yükselme imkanları açık mı

12 Ekim 2016 21:56

5.gününsafagi
Aday Memur

hangi posizyon için soruyorsun bi de onu söyleseydin keşke

12 Ekim 2016 22:21

Black3307
Kapalı

haklısın unuttum onu belirtmeyi memurluk hakkında dır sorum

13 Ekim 2016 08:50

TriaThlon
Daire Başkanı

temettü dahil aylık ortalama 1.600 civarı alırsın. iş güvencesi vardır. olur olmaz bahanelerle işten çıkarılma bu bankanın tarihinde görülmemiştir. yükselme imkanı kağıt üstünde vardır fakat uygulamada çok çok çok zordur. sınavla yükselme imkanı var fakat 90 puan alanlar bile doğunun en ücra ilçelerine ancak gidebiliyor. kontenjanlar çok sınırlı ve açılan kadroların büyük çoğunluğu doğu ilçelerine oluyor.

13 Ekim 2016 11:14

Black3307
Kapalı

Peki bu maaş durumu hepmi böyle düşük. Iler ki yıllarında yükselme oluyor mu maaşlarda

13 Ekim 2016 13:20

xerxes84
Şef

Peki bu maaş durumu hepmi böyle düşük. Iler ki yıllarında yükselme oluyor mu maaşlarda

Black3307, 3 yıl önce - Alıntıya git

2 yılda 1 180 TL artar. Basit bir hesapla 2020'de herşey dahil (çift maaş+temettü) 2.000 TL alırsın :)

21 Ekim 2016 00:57

What'SLife?
Şef

Toefl 85 alırsan maaşın 1.000 tl nin üzerinde artar. Bir de yetkililiği kazanırsan (kastırıp da kazanamayan duymadım) gayet iyi kazanırsın, işi de iyi öğrenirsin her an diğer bankalara geçme şansın olur.

Maaşı geçersek sağlık harcaması imkanı, emekliliği vs. farklı artıları var. Mesai yapan kalmadı. Mesaiye kalırsan da alırsın fazla mesai ücretini.

Ben bir dönem çalıştım. Böyleydi. Girersen ingilizce almaya bak kısaca. 90-95 gerekiyor müdür-yetkili olmak için diyenlere bakma. Sınavlar kolay olduğu için puanlar o kadar yüksek. Toefl alırsan müfettişliğe bile geçebilirsin. Genelde uzmanlar geçiyor ama memur da var geçen.

21 Ekim 2016 08:33

TriaThlon
Daire Başkanı

Toefl 85 alırsan maaşın 1.000 tl nin üzerinde artar. Bir de yetkililiği kazanırsan (kastırıp da kazanamayan duymadım) gayet iyi kazanırsın, işi de iyi öğrenirsin her an diğer bankalara geçme şansın olur.

Maaşı geçersek sağlık harcaması imkanı, emekliliği vs. farklı artıları var. Mesai yapan kalmadı. Mesaiye kalırsan da alırsın fazla mesai ücretini.

Ben bir dönem çalıştım. Böyleydi. Girersen ingilizce almaya bak kısaca. 90-95 gerekiyor müdür-yetkili olmak için diyenlere bakma. Sınavlar kolay olduğu için puanlar o kadar yüksek. Toefl alırsan müfettişliğe bile geçebilirsin. Genelde uzmanlar geçiyor ama memur da var geçen.

What'SLife?, 3 yıl önce - Alıntıya git

"90-95 almak gerekiyor diyenler bakma" diyen arkadaşım sana tek bir soru sorabilir miyim? geçtiğimiz nisan ayında yapılan son şeflik sınavında hakkari merkez şubeye ve yüksekova şubesine kaç puanla şef oldular söyler misin?

21 Ekim 2016 12:08

What'SLife?
Şef

Valla arkadaşım iş bankası çalışanlarına ve her türlü düşünceye saygım var. Ama benim de fikrim bu. Oturup kitabı iki kere altını çizerek okuyunca yapılacak sorular. Azmeden herkes o puanları alır. Moral bozmaya gerek yok. Sen de hiç takılmadan çalış. İlkinde olmaz üçüncüsünde olur.

Hakkari meselesine gelince. Kariyer isteniyorsa göze almak gerekiyor. Hem istediğim ilde/ilçede yaşayım hem yükseleyim zor. Eğer evlilik varsa kariyerde yükselmeyi engelliyor. Bu doğru.Yükseldikçe gezme olayı artıyor. Tercih meselesi. Ben gidemem bir yere diyen zaten girişmesin.

05 Ocak 2018 11:26

mesut arı
Aday Memur

iş bankasına 2015 te gişede başladım,ilk maaşım net 622 TL idi. ilk 3 ay zorunlu sendika,sandık,ölüm harcı vs gibi kesintilerle yaklaşık aylık net 700 TLye çalıştım.Asgari ücretten az alıyordum.Her ay banka tarafından değişik bi kesinti olmaktaydı.4. aydan sonra maaşım 1000 TL oldu.Gişeden müşteri temsilcisi kısmına alındım.Her ay hedeflerim tutmasına rağmen ve en yüksek kredi verenlerden olsamda maaşımda 250 tl düşüş oldu.Haftada 2-3 kere çiğ köfteci züccaciyeci bakkal vs geziyoduk pos cihazı pazarlamak için.Müdür bile geziyodu. Baskı inanılmaz fazla.ağlayan bir sürü bayan arkadaşım vardı.2016 ağustos ayında çok şükür kpss ile kamu kurumuna girdim.İşbankasında maaşlar biraz değişiktir.Asgari ücretle çalışırsın üzerine 3 aya bölünmüş ikramiye vardır.ama sandık kesintisi 400 tl civarı olduğundan asgari ücretin altına inersin her halükarda.ona göre ayarlanmış.Neymiş emeklilikte çift maaş alacağımdan aylık o kadar kesiliyomuş.65 yaşından sonra napayım.25 yaşından 65 yaşına kadar 40 yıl çalış,65ten 75 e 10 yıl maaş ödeyecekler.oda maximum yani :) işin özeti ; devlette memurum ; şuan 20 yıllık iş bankası şefimden çok maaş alıyorum.Ayrıca hastane falan diyolar güldürmeyin,artık her yerde var bu sistem,devletteyim bendede var,ağrıdaki bi adam demesin özel sigortam var diye,istanbul ankara izmirde iyi bişey.toefl olayına da kopuyorum,çalışan bi arkadaşıma sormuştum ilk okulda ingilizcem 5 ti toefl alıp 1000 tl zam alcam diyodu :) toefl kadar ingilizcesi olan varsa kurban olayım gitsin adam gibi bi yerde çalışsın

Sonuç olarak 2017 de de asgari ücretle iş bankası adam çalıştırmakta.Yükselmek imkansız gibi bişe,yükselsen de alacağın 2400,en düşük memur maaşı 3000.oturun ders çalışın,şubeye ilk okul mezunu 5000 tl olan adam gelir suratına küfreder hergün ağzını açamazsın,Son bilgiye göre a101 de gişesi 200 tl daha yüksek maaş almakta.

Toplam 9 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?