Editörler : gubaz
15 Ekim 2016 11:00   

14 Ekim Açığa Alınan Öğretmenler

14 Ekim Cuma günü Şube müdürü tarafından çağrılarak açığa alındım. Şube müdürünün dahi bu son alımlarda genel hata olduğu düşünülüyor son 15 yılına kefil olacağımız arkadaşlar açığa alındı dedi. Hakkımız yapılan suçlama Fetö üyesi olmak. Ancak bir dayanak gösterilmedi. Ben 2011 yılında bunların bankasından çektiğim ev kredisi olduğunu düşünüyorum ki başka da bir bağlantım olmadı olamaz. Benzer durumda olan, suç isnadını öğrenebilen var mı?

15 Ekim 2016 21:10

hidayet-38
Memur

Dün açığa alındım. Bu örgütle uzaktan yakından hiç bir bagım yok tek aklıma gelen asılsız ihbar. Şoktayim. Önce Allaha sonra devletine güveniyorum

15 Ekim 2016 21:35

sezai.uslangac
Şube Müdürü

büyük bir kısmının bylock gerekçesiyle açığa alındığı söyleniyor.

15 Ekim 2016 23:31

doğan?
Şube Müdürü

Dün açığa alındım. Bu örgütle uzaktan yakından hiç bir bagım yok tek aklıma gelen asılsız ihbar. Şoktayim. Önce Allaha sonra devletine güveniyorum

hidayet-38, 3 yıl önce - Alıntıya git

Hocam benimde durumum aynı benimle beraber alınan arkadaş da türk eğitim senliydi ben de 6 yıldır öyleyim, sizin sendikanız var mı varsa ne acaba?

16 Ekim 2016 07:26

hidayet-38
Memur

Hocam ben sadece eğitim birsene uyeligim vardı başka uyeligim yok. Bu son liste hiç alakası olmayan insanlar benim tahminin sureci sulandirmak için bizim gibi masum insanları değişik gerekçelerle şikayet ediyorlar. Başkada aklıma hiç birşey gelmiyor çünkü uzaktan yakından bu terör orgutuyle hiç bir alakam olmadığı gibi bunlarla savaşan biriyim.

16 Ekim 2016 09:48

erdenerist
Daire Başkanı

Geçmiş olsun hepinize en son emniyet teşkilatında 13 bin polis açığa alındı ve hiçbir gerekçe dayanak kriter olmaksızın bizim listelerde sıkıntı olduğu söyleniyor..

16 Ekim 2016 10:50

doğan?
Şube Müdürü

Beni tedirgin eden bizi dinlemeye dahi lüzum görmeden karar verme ihtimalleri. Düzgün şekilde araştırılarak suçu olan cezalandırılsa biz de destekleriz zaten. Dediğim gibi şube müdürü dahi son alımda alınan arkadaşı için o fetöcüyse beni görevden alsınlar dedi.

Süreci sulandırarak zulüm ortamı oluşturarak gerçek suçlularında aradan sıvışmasını sağlamaya çalışıyorlar sanırım. İnş hak yerini bulur.

16 Ekim 2016 10:52

doğan?
Şube Müdürü

Peki ne yapacaksınız ne yapmayı düşünüyorsunuz? Sendikayla görüştüm üzerinize ait telefon ve taşınmazları yazıp durumu özetleyen bir yazıyla şubeye getirin biz de merkeze yollayıp takip ettirelim dedi. Siz neler yapıyorsunuz?

16 Ekim 2016 11:16

sk1984
Aday Memur

Bu oluşum ile alakalı uzaktan yakından alakam olmadığı halde açığa alındım.İnsan alakalı olmadığı bir konu ile ilgili suçlanması ne kadar kötü bir durum. Ailem arkadaşlarım hepsi şoktalar. İnşallah süreç adalet ile işlerde suçlu suçsuz ayırt edilir.

16 Ekim 2016 11:31

hidayet-38
Memur

Arkadaş bimere yazalım büyük ihtimalle fetöculer sureci sulandirmak için bizim gibi masum insanları kullaniyor olabilirler . Bu terör örgütünden herşey beklenir. Benim abdestimden supem yokki namazından supe olsun uzaktan yakından hiç bir bagım yok.

16 Ekim 2016 16:26

bdemirturk
Genel Müdür

Ben de kontrolümuz dışında yapılabilecek herşey ki bu sadece alakamız olmayan kullanmadığımız 2 hat bunları kullanmadığımı ispat eden noter onaylı belge topluyorum. Eşim bu adi lerin kapısından geçmemiş ancak şu düştüğümüz hale bak.

16 Ekim 2016 18:25

hidayet-38
Memur

Hocam sizin kullanmadigizz hattan olsa bi programı kullansalar sizi savcının sorgulaması gerekli. Genelde bu programı kullananlri savcı sorguluyor.

16 Ekim 2016 20:26

doğan?
Şube Müdürü

can sıkan nokta da bu, suçlamayı bilmeden ceza çekiyor olmak. Ben boşandım eski eşimin iftir atmış olacağını düşünüyorum ama neyle suçlandığımı bile bilmiyorum.

16 Ekim 2016 23:57

umutluwaka
Memur

Bende 14 ekimde açığa alınanlardanım. türk eğitim senliyim. fetö ile uzaktan yakından ilişkim kesinlikle yok. üzerime açılmış herhangi bir hat yok wifimi kimseyle paylaşmadım. olanları bir türlü anlayamıyorum. bizim ilçeden 3 tane türk eğitimsenli alındı. ilginç olan 3 ümüzün adı da aynı. elimizde sadece böyle enteresan bir bilgi var. aklımızı kaçırmak üzereyiz bu nasıl iş. buna benzer tespitleriniz varsa paylaşalım bir yardımı olur belki.

17 Ekim 2016 11:08

doğan?
Şube Müdürü

Bende 14 ekimde açığa alınanlardanım. türk eğitim senliyim. fetö ile uzaktan yakından ilişkim kesinlikle yok. üzerime açılmış herhangi bir hat yok wifimi kimseyle paylaşmadım. olanları bir türlü anlayamıyorum. bizim ilçeden 3 tane türk eğitimsenli alındı. ilginç olan 3 ümüzün adı da aynı. elimizde sadece böyle enteresan bir bilgi var. aklımızı kaçırmak üzereyiz bu nasıl iş. buna benzer tespitleriniz varsa paylaşalım bir yardımı olur belki.

umutluwaka, 3 yıl önce - Alıntıya git
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
17 Ekim 2016 11:24

hidayet-38
Memur

Arkadaşlar genel kanı bu lanet programda biri sizin isminizi geçirmiştir bi şekilde diyorlar. İsmi geçen herkesi aciga alıp inceliyorlarmis. Partide böyle dediler tabi bu yorum. Devletime güveniyorum bu pislik iftiradan aklanacagiz Allahım izniyle

17 Ekim 2016 11:32

battalbattal
Aday Memur

Yakından uzaktan alakam olmadı, 17 aralıktan önce de bağlantım yoktu bunlarla. 2400'ün içindeyim.

17 Ekim 2016 16:25

doğan?
Şube Müdürü

Sendikayla görüştüm suçlamayı öğrenip döneceklermiş. muhtemelen çarşamba size bilgi veririz dediler. öğrenen olursa burada paylaşalım.

18 Ekim 2016 02:01

umutluwaka
Memur

Sendikayla görüştüm suçlamayı öğrenip döneceklermiş. muhtemelen çarşamba size bilgi veririz dediler. öğrenen olursa burada paylaşalım.

doğan?, 3 yıl önce - Alıntıya git

doğan hocam bizim sendika ilçe başkanı bu gün ilçe milli eğitimle görüşmüş daha öncekilerin listesinde isimlerin karşısında khk kapsamında yazıyormuş bu sefer karşısında bi şey yazmıyormuş. bu sefer farklı biz de anlayamadık demişler. bi gelişme olursa haberdar ederim.

18 Ekim 2016 12:15

doğan?
Şube Müdürü

doğan hocam bizim sendika ilçe başkanı bu gün ilçe milli eğitimle görüşmüş daha öncekilerin listesinde isimlerin karşısında khk kapsamında yazıyormuş bu sefer karşısında bi şey yazmıyormuş. bu sefer farklı biz de anlayamadık demişler. bi gelişme olursa haberdar ederim.

umutluwaka, 3 yıl önce - Alıntıya git
18 Ekim 2016 13:00

mhmtiöm
Aday Memur
Toplam 30797 mesaj
12345678910111213»

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?