Editörler : E.Kayı Han
«256025612562256325642565256625672568256925702571»

Ssylgayse
Aday Memur
05 Kasım 2019 10:49

mrhblar bende bakanlik acigiyim. 2016 temmuzda aciga alindim. 2019 nisan ayina kadar hic arayan soran olmadi. nisan ayinda emniyette ifade verdim arkasindan 17 eylule mahkeme acildi ve cok sukur beraat ettim. beraat kararimi bakanliga gondereli 1 ay oldu bekliyorum

m_gun
Aday Memur
05 Kasım 2019 11:19

Hocam zannedersem burdaki arkadaşlar açıkta bekledikleri için ve doğal olarak paralarının tamamını alamadıkları için bilemeyebilirler. Galiba iade olanlar da buraya pek uğramıyorlar. Hocam sen görevine başla inşallah da faizi varsın kendilerinin olsun.

Alihakan34, 4 yıl önce

Arkadaşlar üçüncü kere soruyorum. Açıkta iken iade olan öğretmenler geçmişe yönelik alacaklarını yasal faiziyle mi birlikte alıyorlar? Yoksa çıplak olarak mı?

Safari 156
Daire Başkanı
05 Kasım 2019 12:11

Hocam benim bulunduğum yerde 18 ay sonra iade olan arkadaşlardan bir tanesi okul müdürü idi kesintilerin tamamını faizi ile birlikte aldi hatta idareci olduğu için ek derslerini de aldi.

Sınıf öğretmeni olan arkadaş kesintileri faiziyle birlikte aldi bildiğim kadarıyla sınıf öğretmeni olduğu için ek dersleri alabilmek için dilekçe verdi ya da dava açtı kendisi ile görüşmedim ama sınıf öğretmeni olduğu için ek derslerini aldığını duydum.

Rehberlik branşında olanlarda ek derslerinin tamamını alıyorlar diye biliyorum

Diğer branş öğretmenleri ise sadece maaşların kesintilerin faiziyle birlikte alıyor hocam

Aktif görevde olmadığımız için eğitim öğretim odenegini almıyoruz diye biliyorum

Banklarin verdiği promosyonlara gelince hocam bazı mem ve bankalar ödemiyor bazıları ödüyor. Bana ödendi Hocam açıkta olmama rağmen

Herhalde açıklayıcı olmustur hocam.

Buradaki arkadaşların birçoğu yaklaşık 3 yıldır açıkta olduğu için hocam görevi dönmeye daha fazla adapte olmuş durumda.

Kendi adima parasinda değilim artık iade olayim bana yetecek verirlerse parayı alırım vermezlerse devletime bağış olur der geçerim.

Hayırlı günler

Alihakan34, 4 yıl önce

Arkadaşlar üçüncü kere soruyorum. Açıkta iken iade olan öğretmenler geçmişe yönelik alacaklarını yasal faiziyle mi birlikte alıyorlar? Yoksa çıplak olarak mı?

d.gurocak
Memur
05 Kasım 2019 13:08

Hocam ben iade olalı daha 10 gün oldu eğitim ödeneği için dilekçe yazmamı söyledi müdür %75veriyorlarmış ek ders vermiyorlar maaşı ise kademe ilerlemene göre hesaplanır verilir desi faizden bahsetmedi
Alihakan34, 4 yıl önce

Alihakan34
Aday Memur
05 Kasım 2019 13:42

Hocam bu konuda da sanırım uygulama farklılıkları var. Ancak Anayasa'da idare kendi eylem ve işlemlerinden doğan zararı ödemek yükümlüdür maddesi var.

İade olup yasal faizini alamayanlar mahkeme kararı ile almış. Hatta ek derslerini bile alanlar var. Bazılarına ise hiç istemeden verilmiş.

Ben sizin gibi devlete bağış yaparım diyemeyeceğim. Çünkü bunları almak benim en doğal hakkım değil mi?

Eğer çalışıyor olsaydık bunları alacaktık. Çalışmama sebebimiz ise bizden kaynaklamıyor.

Artık yaşayıp göreceğiz ne olacağını.

Safari 156, 4 yıl önce

Hocam benim bulunduğum yerde 18 ay sonra iade olan arkadaşlardan bir tanesi okul müdürü idi kesintilerin tamamını faizi ile birlikte aldi hatta idareci olduğu için ek derslerini de aldi.

Sınıf öğretmeni olan arkadaş kesintileri faiziyle birlikte aldi bildiğim kadarıyla sınıf öğretmeni olduğu için ek dersleri alabilmek için dilekçe verdi ya da dava açtı kendisi ile görüşmedim ama sınıf öğretmeni olduğu için ek derslerini aldığını duydum.

Rehberlik branşında olanlarda ek derslerinin tamamını alıyorlar diye biliyorum

Diğer branş öğretmenleri ise sadece maaşların kesintilerin faiziyle birlikte alıyor hocam

Aktif görevde olmadığımız için eğitim öğretim odenegini almıyoruz diye biliyorum

Banklarin verdiği promosyonlara gelince hocam bazı mem ve bankalar ödemiyor bazıları ödüyor. Bana ödendi Hocam açıkta olmama rağmen

Herhalde açıklayıcı olmustur hocam.

Buradaki arkadaşların birçoğu yaklaşık 3 yıldır açıkta olduğu için hocam görevi dönmeye daha fazla adapte olmuş durumda.

Kendi adima parasinda değilim artık iade olayim bana yetecek verirlerse parayı alırım vermezlerse devletime bağış olur der geçerim.

Hayırlı günler

istpdr
Aday Memur
05 Kasım 2019 13:44

Kesilen maaşlar ödenirken faiz falan verilmiyor.Faiziyle almak istiyorsan dava açman gerekiyor.Onun da ne kadar süreceğini bilemiyorum ben uğraşmak istemedim açıkçası.Devlet alacaklarını faiziyle alırken borçlarını verirken bunu yapmıyor.Ayrıca kesintiye uğrayan maaşından da yine kesinti yapıyor yani tamamını vermiyor.

d.gurocak
Memur
05 Kasım 2019 14:18

Hocam ekders alan biliyor musunuz nasıl bir yol izlemiş
Alihakan34, 4 yıl önce

Hocam bu konuda da sanırım uygulama farklılıkları var. Ancak Anayasa'da idare kendi eylem ve işlemlerinden doğan zararı ödemek yükümlüdür maddesi var.

İade olup yasal faizini alamayanlar mahkeme kararı ile almış. Hatta ek derslerini bile alanlar var. Bazılarına ise hiç istemeden verilmiş.

Ben sizin gibi devlete bağış yaparım diyemeyeceğim. Çünkü bunları almak benim en doğal hakkım değil mi?

Eğer çalışıyor olsaydık bunları alacaktık. Çalışmama sebebimiz ise bizden kaynaklamıyor.

Artık yaşayıp göreceğiz ne olacağını.

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
05 Kasım 2019 15:01

1 milyon kere sorsan ne olacak senin soruna buradaki insanlar cevap vermek zorunda mı ??? 3 kere soruyorum..... Git adlı idari makamlara sor cevap versinler halla halla... iade olayım istemiyorum maaşını da faizini de... evet burada millet sadece iade olmak istiyor anladın mı ?????
Alihakan34, 4 yıl önce

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
05 Kasım 2019 16:43

dosyası istinafta olan arkadaşlar istinaf süreci çok uzun sürecek benim dosyam 1 yılı buldu an itibariyle.. süreci hızlandırmak için ne yapılabilir???
bahtsız Bedevi35, 4 yıl önce
1 milyon kere sorsan ne olacak senin soruna buradaki insanlar cevap vermek zorunda mı ??? 3 kere soruyorum..... Git adlı idari makamlara sor cevap versinler halla halla... iade olayım istemiyorum maaşını da faizini de... evet burada millet sadece iade olmak istiyor anladın mı ?????
05 Kasım 2019 16:48

Üçüncü defa da ben cevaplayın:)))

1-Iade oldun ise ilk maaş hesaplama zamanında sahip olduğunu düşündükleri(ilce muhasebe birimi) maddi haklarını hesaplarlar oderler.

2-Daha sonra bir dilekçe ile şahsına ödenen maddi haklarının neler olduğu bilgisini yazılı olarak iste istediklerin özenmişse sıkıntı zaten yok...

3-Eğer maaşının kalan kısmını faizi ile odememislerse(anayasa mahkemesi karari var), sinif öğretmeni , idareci,rehber öğretmenler ekserlerinin tamamını,diğer branş öğretmenleri ise zorunlu girmek zorunda olduğu 21 saat uzerinden ek derslerini alirlar(idare mahkemesi ve bölge idare mahkemesi karari var) dilekçe ile iste sonuç muhtemelen olumsuz olacak ve gelen cevaba istinaden idare mahkemesine dava açarsın.

4-Egitim ödenekleri noktasinda bir karar gormedim ama çoğu yer bunu zaten veriyor.Promosyonlarini zaten alırsın.

Alihakan34, 4 yıl önce

Muallim.27
Aday Memur
05 Kasım 2019 18:10

Hocam, ben iade oldum. Promosyon veya ek ders almadım. Sadece maaşlar faizsiz şekilde hesaplandı derece kademe ilerlemesine göre . Hatta kabaca hesapladığımdan da düşük aldım. Ve bunu hesaplayıp hesabıma yatırmaları için 5 ay bekledim ve sürekli ilçe ye gidip geldim. Çok uğraştırdı. Gaziantep Şahinbey mem. Yapmaları gereken işi yapmamak için beni aylarca uğraştırdılar.

Alihakan34, 4 yıl önce

m_gun
Aday Memur
06 Kasım 2019 10:27

Hocalarım iade olduktan sonra ifade verip herhangi bir kararı gelmeyen kaç kişi var acaba

karabela05
Aday Memur
06 Kasım 2019 15:10

Takipsizlik aldıktan sonra iade için tam prosedür nedir arkadaşlar bilen var mı.

ahmet316316
Aday Memur
06 Kasım 2019 15:14

Var.

karabela05, 4 yıl önce
Takipsizlik aldıktan sonra iade için tam prosedür nedir arkadaşlar bilen var mı.

ahmet316316
Aday Memur
06 Kasım 2019 16:13

Işi oluruna bırakacaksın . O gemi mutlaka gelecek. Yöneticilerimiz ne zaman yazarlarsa ve onaylarsa bu iş olacak. Takipsizlikten sonra geçen her gün devlet zararıdır. 40 Ay bekledin. Az daha sabır. Yöneticilerimiz kimseyi mağdur etmez. Adalet gecikmez tez verilmelidir.

karabela05, 4 yıl önce

ogretmen.1
Memur
06 Kasım 2019 16:50

İnşallah bize de nasip olur takipsizlik almak. Böyle boş boş bekleyerek hiçbir gelişme olmuyor.

07 Kasım 2019 21:07

Neredesiniz be ya...

karabela05
Aday Memur
07 Kasım 2019 21:54

Burdayım
Cantürk558034, 4 yıl önce

Neredesiniz be ya...

meçhulbestekar10
Aday Memur
07 Kasım 2019 23:46

Buradayız hocam bekliyoruz.