Editörler : gubaz
«2567256825692570257125722573257425752576257725782579
03 Ocak 2020 07:48

ogretmen.1
Aday Memur

Ben de aynı şekilde düşünüyorum hocam. Ne kadar süredir açıktasınız acaba?

03 Ocak 2020 09:36

Mathsteacher16
Aday Memur

2016 Temmuz ayından itibaren açıktayım 42 ay oldu

06 Ocak 2020 22:17

hendeseci83
Aday Memur

İlginç bir durum paylaşmak istedim. Açıkta olan bir öğretmen 15.20 gün önce ihraç edilmiş. Milli eğitime dilekçe vermiş hakkımdaki davadan beraat ettim neden ihraç oldum diye. Bugün göreve başlatmışlar. Detaylıbilgiye sahip degilim

07 Ocak 2020 00:24

Nnbahar
Kapalı

İlginç bir durum.Bekle bekle sıkıldık. bir dönem daha bitti..

07 Ocak 2020 15:06

kardelenhuzur
Şube Müdürü

İlginç bir durum paylaşmak istedim. Açıkta olan bir öğretmen 15.20 gün önce ihraç edilmiş. Milli eğitime dilekçe vermiş hakkımdaki davadan beraat ettim neden ihraç oldum diye. Bugün göreve başlatmışlar. Detaylıbilgiye sahip degilim

hendeseci83, 3 ay önce - Alıntıya git

Çok şaşırdım benim de aynısı oldu hocam yazmıştım bende diyanetteyim mahkemeden beraat ettiğim halde 3 hafta önce filan ihrac edildim kurumum tarafından hiçbir açıklama bile yok ,üstelik dosyam istinafa bile gitmeden beraat kararı verilip kapatıldığı halde ama ben kurumuma beraat kararımı yollamıştım. Öyle olduğu halde ihrac oldum milli eğitimdekiler biraz daha şanslısınız.Şimdi Ankara 18.idare mahkemesine başvurdum dava açtım bir hafta önce,Rabbim yardım etsin hepimize

07 Ocak 2020 15:25

bahtsız Bedevi35
Aday Memur

Çok şaşırdım benim de aynısı oldu hocam yazmıştım bende diyanetteyim mahkemeden beraat ettiğim halde 3 hafta önce filan ihrac edildim kurumum tarafından hiçbir açıklama bile yok ,üstelik dosyam istinafa bile gitmeden beraat kararı verilip kapatıldığı halde ama ben kurumuma beraat kararımı yollamıştım. Öyle olduğu halde ihrac oldum milli eğitimdekiler biraz daha şanslısınız.Şimdi Ankara 18.idare mahkemesine başvurdum dava açtım bir hafta önce,Rabbim yardım etsin hepimize

kardelenhuzur, 3 ay önce - Alıntıya git
hocam bu kesin Bilgi mi yoksa duyum mu ...
07 Ocak 2020 15:26

bahtsız Bedevi35
Aday Memur

kardelenhuzur, 3 ay önce - Alıntıya git
kesin bilgi mi YOKSA duyum mu çünkü aynı durumdayım ama iade olmadım... gerçi akil mantık artık almıyor bir de herkesin dosyasısı kurumu farklı yoksa
07 Ocak 2020 15:37

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
kesin bilgi mi YOKSA duyum mu çünkü aynı durumdayım ama iade olmadım... gerçi akil mantık artık almıyor bir de herkesin dosyasısı kurumu farklı yoksa
bahtsız Bedevi35, 3 ay önce - Alıntıya git
milli eğitimde ohal komisyonundan son zamanlarda bayağı bi iade olan var , dosyanın içerigi önemli bazen diyoruz o iade oldu ben olmadım diye ama herkesin dosyası farklı 70 kriter var 17 25 aralık kriteri var var da var
07 Ocak 2020 18:04

kardelenhuzur
Şube Müdürü
milli eğitimde ohal komisyonundan son zamanlarda bayağı bi iade olan var , dosyanın içerigi önemli bazen diyoruz o iade oldu ben olmadım diye ama herkesin dosyası farklı 70 kriter var 17 25 aralık kriteri var var da var
bahtsız Bedevi35, 3 ay önce - Alıntıya git

Aslında pek uygulama birliği yok hocam.Dosyam tertemiz bir tek çocuğun iki yıl okula gitmesi ve eşimin tutuklu olması var eş ve okul durumundan birçok kişi iade oldu tanık beyaniyla yargılandım. Mahkeme tanıkların beyanlarini tutarsız gördü ve delil saymadı dedim ya ile ve kuruma göre çok farklılıklar var istinafa bile gitmeden kapatılmış dosyayı olan birini niye ihrac ederler ki...Ama Allahın izniyle idare mahkemesinin olumlu karar vereceğine inanıyorum hepimiz için öyle olur inşaallah...Biraz önce iade edilen kişinin bilgisini ben değil hen deseci hoca paylaştı

08 Ocak 2020 16:51

ogretmen.1
Aday Memur

MEBden açıkta kaç kişi kaldık acaba...

09 Ocak 2020 01:25

meçhulbestekar10
Aday Memur

ben

09 Ocak 2020 13:18

Safari 156
Daire Başkanı

Selam arkadaşlar Bugün kendi adima değil ama sevdiğim bir dost adına sevindirici bir haber aldım.

Karı koca ilk ihl ile ihraç olan arkadaşım vardı. Erkek olana komisyondan ret kararı gelmişti. Bayana dün komisyondan iade kararı gelmiş dün sizinle paylaşmak istedim. Kurum meb kriter sendika yanlış hatırlamıyor isem kasım 2015 istifa edilmiş

Darısı hepimizin başına

09 Ocak 2020 14:51

poyrazli
Daire Başkanı

Selamun Aleykum arkadaşlar ,ben biliyorsunuz diyanetteyim.Tam 40 aydır açıktaydım.defalarca kez müfettişlere ifade verdim.Hiç gözaltı tutukluluk birşey yaşamadım emniyet tarafından ifadem hiç alınmadı bana posta yoluyla iddianame gelmişti.Maalesef bazı görev arkadaşlarımın ifadeleri nedeniyle tanık beyaniyla 2017 de dava açılmıştı. Elhamdülillah buraya da daha önce yazdığım gibi temmuz 2019 da beraat ettim,hem de dosyam hiç istinafa bile gitme gereği duymadan kapatıldı tertemiz bir beraat aldım kesinleştirilmiş kararida yollamıştım, beraat kararını gönderdiğim halde 2 ay önce tekrar kurum tarafından yazılı savunmam alınmıştı, cevap bugün geldi.maalesef adalet yok.Ama yine de inancımı kaybetmek istemiyorum. Sadece 2 yıl çocuğun okulu ve tanık beyanı vardı okul zaten suç olmaktan çıkmıştı tanık beyanlarıda mahkemede çurutulmuştu beraat etmiştim neye dayanarak ihrac ettiler bilmiyorum sendika,dernek,banka hiçbir kriterdim yok sadece eşim tutuklu artık zaten suçun şahsiliği ilkesinden eş durumu suç olmaktan çıktı. Ceza alanlardan iade var ben hiç istinaf edilmeden beraat ettim ihrac oldum anlamak güç birkaç avukatla görüştüm idare mahkemesinde kazanırsın diyorlar ...Süreci bilenler bilgilendirebilir mi ne yapmam gerekiyor şuan...Rabbim her birimizin yardımcısı olsun bizler yine adaletin geleceğine olan inancımızı yitirmeyelim,Dua edelim birbirimize

kardelenhuzur, 4 ay önce - Alıntıya git

Özel mesajınız kapalı, özelden yazmak istedim ama mümkün olmadı. Geçmiş olsun hocam.

İhraç gerekçenizin dayandığı madde 98/b mi, biliyor musunuz?

13 Ocak 2020 20:10

Mathsteacher16
Aday Memur

Arkadaşlar yarın İçin müfettiş görüşmeye çağırdı görüşmede ne gibi sorular soruyorlar sebeb banka aç

13 Ocak 2020 20:12

Mathsteacher16
Aday Memur

42 aydır açıktayım

13 Ocak 2020 22:12

ogretmen.1
Aday Memur

Arkadaşlar yarın İçin müfettiş görüşmeye çağırdı görüşmede ne gibi sorular soruyorlar sebeb banka aç

Mathsteacher16, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam ilk kez ifade mi vereceksiniz yoksa savunma mı? Şu yüzden soruyorum. Geçen gün durumunuzu anlattığınızda hatırlarsanız iadenize yormuştuk. Bu arada benim şöyle olmuştu: Müfettiş banka hesap dökümümü bddk'dan temin etmiş ve ben ifadeye gelmeden hazırda bulundurmuştu. Bana dedi ki. Tüm hesap dökümünü ince ayrıntısına kadar inceledim. Şu ana kadar hep maaşın yatmış sen çekmişsin. Anormal hesap artışın olmamış dedi. Burada özellikle 17-25i milat kabul ettiklerini belirtti. Çağrı dönemlerine atıfta bulundu. vb. Muhtemelen size de hesabı niye açtın, ne zaman açtın, ne zaman kapattın, artış varsa sebebi ne tarzı sorular soracaktır.

13 Ocak 2020 22:24

Nnbahar
Kapalı

Müfettiş hazırlıklı dur.o sormadan siz anlatabilirsiniz.yani maaş kartınız ise onu anlatın.banada aktif kullanmıştım demişti.ama yani maaş kartini aktif kullanmak kadar doğal bişey yoktur.eger dökümü yok ise temin edin dilekçe verip imzalı dökümünü alıp verin derim.

13 Ocak 2020 22:40

Mathsteacher16
Aday Memur

42 ay sonra İlk defa görüşeceğiz ifade olacak

16 Ocak 2020 16:03

meçhulbestekar10
Aday Memur

42 ay sonra İlk defa görüşeceğiz ifade olacak

Mathsteacher16, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam görüşmeniz nasıl geçti.

20 Ocak 2020 13:08

karabela05
Aday Memur
Kalanlara selam olsun. Masum olanlar için O gemi gelecektir bekleyin.
Toplam 51562 mesaj
«2567256825692570257125722573257425752576257725782579

ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?