Editörler : gubaz
«2565256625672568256925702571257225732574257525762577
20 Ocak 2020 13:08

karabela05
Aday Memur
Kalanlara selam olsun. Masum olanlar için O gemi gelecektir bekleyin.
21 Ocak 2020 21:21

serin1101
Memur

Yargı reformunun 2. Paketinin taslağı belli oldu. Ama mağdurlara bir şey yok.

https://www.ekonomistr.com/2-yargi-paketi-taslak-metni-ortaya-cikti/

22 Ocak 2020 04:56

SELİMKALP
Genel Müdür

Endoplazmikbirkulumm hocam özeline bakar mısın

22 Ocak 2020 22:56

zugzwang21
Memur

meraba arkadaşlar bilgisi olan bir arkadaş cevap veririse memnun olurum. . ben ihraçtan iade oldum polis memuruydum beni polis olarak değil araştırma merkezine kadrom verildi(kurumumuz değişti). her ilde araştırma merkezi henüz kurulmadığı için benim durumda olanları bu illerde geçici görevli olarak ilk ataması yapılacak. daha sonra muhtemelen bu illerde de kurulacak. eşim ise meb de öğretmen benim merak ettiğim konu şu eş durumu tayinin de benim geçici görevli olmam konusunda sıkıntı olur mu. normalde görev yeri belgesini meb e veriyorduk sorun olmuyordu ama geçici görevlendirmede sıkıntı yaşarmıyız. ağustos ayındakı özür ataması var ancak olakı kurulmadıysa diye düşündüm malum bürokratik işler bazen çok uzun sürüyor. cevap verebilecek iadari işlerden anlayan arkadaşlara şimdiden tşk edrim. sayfayı meşkul ettiğim için de kusura bakmayın.

29 Ocak 2020 19:39

m_gun
Aday Memur

Hayırlı akşamlar arkadaşlar . Emniyete avukat eşliğinde ifade verdikten sonra verilecek olan karar (takipsizlik gibi) avukata da tebliğ edilir mi yoksa sadece tebliğ edilirse ifade veren kişiye mi tebliğ edilir. Ayrıca takipsizlik verilirse tebliğ edilmeme gibi bir durum olur mu. Cevap verirseniz sevinirim

31 Ocak 2020 06:32

serin1101
Memur

AYM: Sendika-Dernek-Telefondaki Bylock Sinyalleri Tek Başına Suç olusturmaz.

https://www.ekonomistr.com/884-2/

31 Ocak 2020 18:56

Kinglbj123
Aday Memur

Arkadaşlar bu araştrma merkezleri hakkında bilgisi olan var mı? Görevdeki statü,makam,mevkinedir acaba?? Hangi illerde çalışılabiliyor? Geriye dönük maaş ödemesini nasıl hesaplıyorlar yeni kuruma göre mi yoksa eski kuruma göre mi? Arada ciddi uçurum olur

31 Ocak 2020 22:49

Rec2
Aday Memur

Arkadaşlar bu araştrma merkezleri hakkında bilgisi olan var mı? Görevdeki statü,makam,mevkinedir acaba?? Hangi illerde çalışılabiliyor? Geriye dönük maaş ödemesini nasıl hesaplıyorlar yeni kuruma göre mi yoksa eski kuruma göre mi? Arada ciddi uçurum olur

Kinglbj123, 3 hafta önce - Alıntıya git
Mesaj yazacaktım, beceremedim, anlatmak uzun sürer.
31 Ocak 2020 23:07

Kinglbj123
Aday Memur

Kabaca bi geçseydin de olurdu hocam:)

01 Şubat 2020 14:10

Rec2
Aday Memur

Kabaca bi geçseydin de olurdu hocam:)

Kinglbj123, 3 hafta önce - Alıntıya git
TSK ve Emniyet ten kabul gören leri bakan onayı ile bakanlık bünyesinde kurulan birim, maaş aynı sadece memur olarak başlama yapıyor.
01 Şubat 2020 14:31

Kinglbj123
Aday Memur

Tsk da iken 7000-8000 civarı bi maaş alan tanıdğm var oraya kabul edilmiş çok daha düşk bi maaş ile başlatacaklarını söylüyor.İşin itibar kaybı ise bambaşka bir boyut

04 Şubat 2020 22:42

Safari 156
Daire Başkanı

Selam arkadaşlar kimseden ses çıkmıyor bir gelişme yok anlaşılan

05 Şubat 2020 00:09

meçhulbestekar10
Aday Memur

Selam arkadaşlar kimseden ses çıkmıyor bir gelişme yok anlaşılan

Safari 156, 3 hafta önce - Alıntıya git

Yok kardeşim

14 Şubat 2020 16:12

bar6916
Aday Memur
Selamun aleyküm. Savcılık soruşturmayı tamamlamak için emniyet raporunu bekliyor. Bu ara hız kazandı benim işlemler. MEB savcılığı bekliyoruz dedi. Dava açılmazsa muştulu haber yakın inşallah. 22 temmuz 2016 dan beri bekliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.
15 Şubat 2020 07:54

ogretmen.1
Aday Memur
Selamun aleyküm. Savcılık soruşturmayı tamamlamak için emniyet raporunu bekliyor. Bu ara hız kazandı benim işlemler. MEB savcılığı bekliyoruz dedi. Dava açılmazsa muştulu haber yakın inşallah. 22 temmuz 2016 dan beri bekliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.
bar6916, 1 hafta önce - Alıntıya git

Geride kalanlar için umut oldunuz hocam. Ne zamandır hiç kimseden ses soluk çıkmıyor. Bizleri de bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Bu arada ne zamandan beri soruşturmanız bulunuyor hocam? Savcılık tarafından ifadeniz alındı mı acaba?

15 Şubat 2020 14:21

Gök44
Aday Memur

Allahım bizede iademizi görüp bir gün buraya yazmak nasipolur mu acaba :(

ayerclk, 2 ay önce - Alıntıya git
Olacak insallah hocam.
15 Şubat 2020 14:28

Gök44
Aday Memur

Selamun Aleykum arkadaşlar ,ben biliyorsunuz diyanetteyim.Tam 40 aydır açıktaydım.defalarca kez müfettişlere ifade verdim.Hiç gözaltı tutukluluk birşey yaşamadım emniyet tarafından ifadem hiç alınmadı bana posta yoluyla iddianame gelmişti.Maalesef bazı görev arkadaşlarımın ifadeleri nedeniyle tanık beyaniyla 2017 de dava açılmıştı. Elhamdülillah buraya da daha önce yazdığım gibi temmuz 2019 da beraat ettim,hem de dosyam hiç istinafa bile gitme gereği duymadan kapatıldı tertemiz bir beraat aldım kesinleştirilmiş kararida yollamıştım, beraat kararını gönderdiğim halde 2 ay önce tekrar kurum tarafından yazılı savunmam alınmıştı, cevap bugün geldi.maalesef adalet yok.Ama yine de inancımı kaybetmek istemiyorum. Sadece 2 yıl çocuğun okulu ve tanık beyanı vardı okul zaten suç olmaktan çıkmıştı tanık beyanlarıda mahkemede çurutulmuştu beraat etmiştim neye dayanarak ihrac ettiler bilmiyorum sendika,dernek,banka hiçbir kriterdim yok sadece eşim tutuklu artık zaten suçun şahsiliği ilkesinden eş durumu suç olmaktan çıktı. Ceza alanlardan iade var ben hiç istinaf edilmeden beraat ettim ihrac oldum anlamak güç birkaç avukatla görüştüm idare mahkemesinde kazanırsın diyorlar ...Süreci bilenler bilgilendirebilir mi ne yapmam gerekiyor şuan...Rabbim her birimizin yardımcısı olsun bizler yine adaletin geleceğine olan inancımızı yitirmeyelim,Dua edelim birbirimize

kardelenhuzur, 2 ay önce - Alıntıya git
Cok gecmis olsun hocam. Insallah tez zamanda lehinize karar alinir da biz de uzaktan mutlu oluruz. Rabbim sabrinizi artirsin.
15 Şubat 2020 15:07

kardelenhuzur
Şube Müdürü
Cok gecmis olsun hocam. Insallah tez zamanda lehinize karar alinir da biz de uzaktan mutlu oluruz. Rabbim sabrinizi artirsin.
Gök44, 1 hafta önce - Alıntıya git

Amin inşaallah cümlemizin .Allah razı olsun çok teşekkür ederim.idare mahkemesine dava açtım, bekliyoruz.Mevlam bekleyişlerimizi hayrıyla sonlandırsın. İmtihandayız uzun süredir...Sabrın sonu selamet ...Rabbim cümlemizi en kısa zamanda selamete çıkarsın inşaallah

15 Şubat 2020 20:51

bar6916
Aday Memur

Geride kalanlar için umut oldunuz hocam. Ne zamandır hiç kimseden ses soluk çıkmıyor. Bizleri de bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Bu arada ne zamandan beri soruşturmanız bulunuyor hocam? Savcılık tarafından ifadeniz alındı mı acaba?

ogretmen.1, 1 hafta önce - Alıntıya git
Rica ederim hocam. Ağustos 2016 da gözaltına alındım sonra 3 ay tutuklu kaldım. Kasım 2016 tahliye oldum. 1.5 yıl kadar karakola gidip imza attım. İmza kalktıktan sonra hiç bir gelişme olmadı. Dava da açılmadı çok şükür. Bir kaç aydır dosyaya karar vermek için işlemler hızlandı. Dava açma ihtimalide %50. Hayırlısı bakalım.
17 Şubat 2020 00:51

meftun06
Memur

2019 eylül de ihraç olmuştum.2020 ocak basında yürütmeyi durdurma kararıyla göreve döndüm.2020 şubat basında yürütmeyi durdurmanın bölge idare tarafından bozulmasıyla tekrar ihraç oldum.Boylelikle 2016 dan beri 1 açığa alma, 1 iade ,tekrar ihraç ve iade ve yine ihraç oldum.Bu arada kurum diyanet.Yd nin bozulma sebebi takipsizlige rağmen tekrar mit masak vs raporlarının istenmesi.Simdi soracağım şu görev yaptığım ilde yaşamıyorum artik ve tebliği de imzaya gitmek istemiyorum.Psikolojim alt üst oldu çünkü.Giyabimda tutanakla ihraç olur muyum.Birde ilk yd ye kadar olan maaşlarımı alabilir miyim.

Toplam 51530 mesaj
«2565256625672568256925702571257225732574257525762577

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?