Editörler : Safak Vaktii
«2580258125822583258425852586258725882589259025912592
06 Mart 2021 14:18

bolubeyi4376
Aday Memur

Mahkemem 4 yıl sürdü.Davalar çok geç sonuçlanıyor.4 yıldır savunma yazmakla uğraşıyorum

Dersi, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam geçmiş olsun

06 Mart 2021 22:28

ogretmen.1
Memur

geriye kaç kişi kaldık acaba derin bi sessizlik var uzun zamandır hiçbir duyum da yok

08 Mart 2021 08:51

wish.dd
Aday Memur

Bekliyoruz sabırla.. 20 aydır istinaftan karar bekliyorum.. çok uzun sürdü.

10 Mart 2021 23:52

lifecycle
Aday Memur

Haziran ayında kadromun olduğu okuldaki 4. yılım dolacak. Bu sürenin 2 yılını aktif görevde 2 yılını da açıkta geçirdim. O zamana kadar hala açıkta olursam yine de il içi tayin isteyebilir miyim? Normalde 3 yıl şartı var ya benim görev süresi 4 yıl ama aktif görev süresi 2 yıl.. Bilen varsa ve cevap verirse sevinirim.

11 Mart 2021 07:43

ogretmen.1
Memur

Haziran ayında kadromun olduğu okuldaki 4. yılım dolacak. Bu sürenin 2 yılını aktif görevde 2 yılını da açıkta geçirdim. O zamana kadar hala açıkta olursam yine de il içi tayin isteyebilir miyim? Normalde 3 yıl şartı var ya benim görev süresi 4 yıl ama aktif görev süresi 2 yıl.. Bilen varsa ve cevap verirse sevinirim.

lifecycle, 2 ay önce - Alıntıya git

ben de aynı durumdayım hocam. durum şu şekilde oluyor: iki seçenek var ya açıkta iken tayin istiyorsunuz ki bu durumda tercihiniz çıkarsa hakkınız saklı kalıyor ve iade olduğunuzda bu yeni yerinizde başlıyorsunuz. ya da göreve dönünce ilk tayin dönemine kadar bekleyip tayin oluyorsunuz. yani sonuç olarak siz aslında 2 değil 4 yıldır çalışıyor sayılacaksınız dönünce.

12 Mart 2021 18:11

lifecycle
Aday Memur

ben de aynı durumdayım hocam. durum şu şekilde oluyor: iki seçenek var ya açıkta iken tayin istiyorsunuz ki bu durumda tercihiniz çıkarsa hakkınız saklı kalıyor ve iade olduğunuzda bu yeni yerinizde başlıyorsunuz. ya da göreve dönünce ilk tayin dönemine kadar bekleyip tayin oluyorsunuz. yani sonuç olarak siz aslında 2 değil 4 yıldır çalışıyor sayılacaksınız dönünce.

ogretmen.1, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim hocam, inşallah bir an önce başlarız, her şey askıda, doğru düzgün plan yapamıyoruz.

23 Mart 2021 18:25

Bay6916
Aday Memur
Merhaba herkese. İstinaf süreci 1 yıldan az süren var mı?
24 Mart 2021 23:58

also
Müsteşar Yardımcısı

Sabırlar diliyorum. Duamdasınız

27 Mart 2021 22:51

lifecycle
Aday Memur

Bir Berat Kandili günü açığa alınmıştım, bugünün vesilesiyle bekleyen herkesin görevine iade olması duasıyla.. Hayırlı Kandiller..

05 Nisan 2021 15:45

wish.dd
Aday Memur

20 aydır Ankara 19. Ceza dairesinde istinaftayım daha ne kadar beklerim bilemiyorum.. benden fazla bekleyen varsa yazabilir mi arkadaşlar?

08 Nisan 2021 18:27

lifecycle
Aday Memur

Her ilde iade sonrasi gorev yeri değişiyor mu?Ankara da iade olup da gorev yeri degisen var mi?

brkumut, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam doğru hatırlıyorsam kesinleşme şerhi çıkmıştı sizin. Göreve başlayabildiniz mi merak ettim.

09 Nisan 2021 01:16

brkumut
Aday Memur

Hocam doğru hatırlıyorsam kesinleşme şerhi çıkmıştı sizin. Göreve başlayabildiniz mi merak ettim.

lifecycle, 1 ay önce - Alıntıya git

Evet hocam.Doğru hatirliyorsunuz.Bir olacak neredeyse ama hala herhengi bir değişiklik yok maalesef.En son dilekce verdim ocak ayinda ama gene birsey yok. Hatta hepten sinirlerim bozuldu.Dilekcemi takip edemiyorum bir türlü. Aramadigim yer kalmadi.Kurumlarla görüştüğümde nerede olduguna dair yanit alabiliyorum fakat dilekce sisteminden kendim asla göremiyorum. Iyice bosverdim artik.Yiksa akil sagligimdan olacagim.

09 Nisan 2021 17:34

wish.dd
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar istinaftan beraat almıştım fakat savcı yargıtaya yollamış. 40 aydır açıktayım bundansonra beni neler bekliyor bilginiz varsa paylaşır mısınız? Öğretmenim

09 Nisan 2021 21:01

lifecycle
Aday Memur

Evet hocam.Doğru hatirliyorsunuz.Bir olacak neredeyse ama hala herhengi bir değişiklik yok maalesef.En son dilekce verdim ocak ayinda ama gene birsey yok. Hatta hepten sinirlerim bozuldu.Dilekcemi takip edemiyorum bir türlü. Aramadigim yer kalmadi.Kurumlarla görüştüğümde nerede olduguna dair yanit alabiliyorum fakat dilekce sisteminden kendim asla göremiyorum. Iyice bosverdim artik.Yiksa akil sagligimdan olacagim.

brkumut, 1 ay önce - Alıntıya git

Beklenen güzel haber yakın olsun inşallah sizin için ve tüm bekleyenler için. En zoru da süresini bilmeden beklemek zaten.

10 Nisan 2021 02:11

brkumut
Aday Memur

Beklenen güzel haber yakın olsun inşallah sizin için ve tüm bekleyenler için. En zoru da süresini bilmeden beklemek zaten.

lifecycle, 1 ay önce - Alıntıya git

Kesinlikle öyle hocam.Vardır bir hayir tesellisi ile bekliyoruz bakalim.En kisa zamanda herkes bekledigine kavusur insallah. Bu sayfa da arka arkaya goreve basladim mesajlari okumayi diliyorum

10 Nisan 2021 22:33

lifecycle
Aday Memur

Kesinlikle öyle hocam.Vardır bir hayir tesellisi ile bekliyoruz bakalim.En kisa zamanda herkes bekledigine kavusur insallah. Bu sayfa da arka arkaya goreve basladim mesajlari okumayi diliyorum

brkumut, 1 ay önce - Alıntıya git

Amin, en kısa sürede olur umarım.

23 Nisan 2021 19:44

aynur-09
Müsteşar Yardımcısı

lifecycle, 2 ay önce - Alıntıya git

Açıkta oldugunuz zamanlar da sayılıyor hocam

dönünce tayininde isteyebilirsiniz

23 Nisan 2021 19:46

aynur-09
Müsteşar Yardımcısı

pardon,

dönünce tayininizi isteyebilirsiniz

23 Nisan 2021 21:37

Nbaharr
Aday Memur

Açıkta oldugunuz süeelerde çalışmış gibi oluyorsunuz.isterseniz şimdide isteyebilirsiniz

25 Nisan 2021 02:38

lifecycle
Aday Memur

Teşekkürler cevaplar için, o döneme kalmadan göreve dönüp, görevde olarak tayin isteriz umarım.

Toplam 51830 mesaj
«2580258125822583258425852586258725882589259025912592

ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?