Editörler : crops35
30 Ekim 2016 19:13

PTT'de Mühendislik Ünvanı Bekleyenler.

Arkadaşlar mühendislik için ünvan değişiklik sınavı bekleyen ya da İHS'ye geçmek için dilekçe verip bekleyen var mı? 2016 Ocak ayından beri verdiğimiz mühendisliğe geçiş dilekçelerimize cevap yazılmadı. 1 kişi memurken mühendislik ünvanına geçirildi. Diğer herkes bekliyor. Arkadaşlar hakkımız yeniyor. Neler yapabiliriz?

subyyyy
Aday Memur
30 Ekim 2016 22:56

İHS geçiş yönetmeliği gereği mühendis ünvanına geçmek için dilekçe verdim bende ocak ayından beri bekliyorum. Ünvan değişikliği sınavı da yapmıyorlar ki 399 olarak ünvan alalım. Sendika deseniz zaten yok. Erzurumdan bir kişiye mühendislik verdiler bize yok. Büyük adaletsizlik var. Yeni genel müdürümüz inşallah bu adaletsizliği giderir.

slm_61
Aday Memur
31 Ekim 2016 13:29

Arkadaşlar öğrenebildiğim kadarıyla mühendislik için bekleyen 27 kişi olduğu ve Kasım ayı içerisinde yönetim kurulunda konunun görüşüleceği yönündedir. Unvan değişikliği sınavımı açılır, yoksa İHS li olarak mı alırlar o konu net değil.

unnamedist
Şef
31 Ekim 2016 19:14

Ben de Ocak da dilekçe verdim bekliyorum. İnşallah kasım ayında görüşülür siz nereden duydunuz kasım da görüşeleceğini?

slm_61, 7 yıl önce

Arkadaşlar öğrenebildiğim kadarıyla mühendislik için bekleyen 27 kişi olduğu ve Kasım ayı içerisinde yönetim kurulunda konunun görüşüleceği yönündedir. Unvan değişikliği sınavımı açılır, yoksa İHS li olarak mı alırlar o konu net değil.

postaci0606
Aday Memur
31 Ekim 2016 20:53

İstihdam kariyer şube müdürlüğü bakıyor ihs'ye geçişlere. Benim son duyumlarım çalışma olmadığı yönünde. Ama genel müdürümüz bir şey yaparsa olabilir. Ama bize büyük haksızlık yapılıyor. Erzurum da bir kişi geçti mühendisliğe biz bekliyoruz.

subyyyy
Aday Memur
01 Kasım 2016 00:20

Umut fakirin ekmeği bekliyoruz. TSK bile mühendislik mezunu olanları pilot yapıyor biz hala daha PTT mühendis olamadık. Erzurum olayı cidden çok can sıkıcı bende duydum. Büyük haksızlık var. Bir kişiye sen ünvanı ver diğerlerine verme.

postaci0606
Aday Memur
01 Kasım 2016 18:21

Genel müdürümüzden bende ümitliyim. Ama nereye kadar bekleyeceğiz. Bu haksızlık ne zaman sona erecek.

subyyyy, 7 yıl önce

Umut fakirin ekmeği bekliyoruz. TSK bile mühendislik mezunu olanları pilot yapıyor biz hala daha PTT mühendis olamadık. Erzurum olayı cidden çok can sıkıcı bende duydum. Büyük haksızlık var. Bir kişiye sen ünvanı ver diğerlerine verme.

peri626
Aday Memur
01 Kasım 2016 18:38

ptt de acığa alınan memurlar varmı

subyyyy
Aday Memur
02 Kasım 2016 22:33

Kasım ayı içinde yönetime gireceğine dair bende bir duyum aldım. İnşallah olur.

heydouglas
Aday Memur
03 Kasım 2016 12:01

Mühendisliğe geçiş dilekçesi örneğini burada paylaşabilir misiniz?

postaci0606
Aday Memur
03 Kasım 2016 23:24

Matbu bir dilekçe yok. İdari Hizmet Sözleşmeli statüye geçiş usul ve esaslarına göre geçiş yapmak istiyorum şeklinde bir dilekçe yazabilirsiniz.

heydouglas, 7 yıl önce

Mühendisliğe geçiş dilekçesi örneğini burada paylaşabilir misiniz?

subyyyy
Aday Memur
09 Kasım 2016 20:30

Salı günü yönetim kurulu oldu inşallah bir şeyler çıkmıştır.

postaci0606
Aday Memur
09 Kasım 2016 23:50

yarında yönetim kurulu toplantısı var. Bekliyoruz.

pagliyachi
Kapalı
10 Kasım 2016 11:03

ptt'nin b.ku çıktı resmen. mühendis alımı sınavına girmeden mühendis olmak dışarda bekleyen onca mühendisin hakkını gasp etmektir. Çalışanı haksızlık sevici olan kurumdan adalet beklenir mi? PTT çalışanı ptt'nin aynası durumunda bence.

postaci0606
Aday Memur
10 Kasım 2016 18:28

Ptt'ye son 5 yılda 129 mühendis atandı 60 tanesi istifa etti. Ptt'yi zor durumda bıraktı.Şuanda mühendislik için bekleyen personel zaten KPSS ile atanmış personeller. Bir çoğu KPSS'den yüksek puan alarak atanmış kişiler. PTT de mühendis olabilmek için 399/2'den İHS'li statüye geçmek gerekiyor. İş güvencesi bırakılıyor. Acaba hangi devlet memuru bu riski alır. Ünvan değişikliği sınavı açılsa 399/2 li olarak bizde atansak oda kabul ama bu şekilde bir karar alındı bizim suçumuz ne? Bunları biliyor muydunuz? Yok. İlk önce atanan kişi işine sahip çıkacak istifa edip gitmeyecek. Gelen mühendisler iş öğrenecek ülkeye faydası olacak. Ama durum böyle mi değil. Geliyor 2-3 şey öğreniyor acemiliğini atıyor. Liyakat da yok. Kurum aidiyeti de yok. Kurumu basamak olarak kullanıyor basıp gidiyor. Siz ancak burada sallayın. Ptt yi beğenmeyin. Acaba PTT kadar çalışan devlet memuru var mı? Kimse kimsenin hakkını yemiyor.

pagliyachi, 7 yıl önce

ptt'nin b.ku çıktı resmen. mühendis alımı sınavına girmeden mühendis olmak dışarda bekleyen onca mühendisin hakkını gasp etmektir. Çalışanı haksızlık sevici olan kurumdan adalet beklenir mi? PTT çalışanı ptt'nin aynası durumunda bence.

pagliyachi
Kapalı
10 Kasım 2016 20:37

Her kurumda gelip istifa edip giden çalışanlar mevcut. Bu mantıkla tüm sınavları kaldıralım o halde.. :) İstifa edip giden her kimse yasa dışı bir iş yapmıyor değil mi ? Bu durumu bahane olarak sunmanız son derece yanlış. Menfaat için yanlışa yandaş olunmaz.. İsteyen istifa eder isteyen etmez. Bunu bir defa geçelim.

Kuruma ister ihs ister 399 olarak gelsin girdiği kadro dışında norm doldurmamalı çalışanlar. Bu yönetimin en büyük yanlışı buna izin vermemesi gerekir. Mühendis ünvanı ile çalışmak isteyenler alımlarda yeniden başvurmalı ve eşit şartlarda yarışmalıdır yeni başvuru yapanlarla. Aksi durum kul hakkıdır. Ama bu ptt ye özel değil biliyorum. Artık tüm kamu kurumlarında kul hakkı yeniyor mülakat adı altında.

Pttden gidiyorsa eğer insanlar adam gibi çalışma şartları sağlamadığı için değil mi. Hırsızın hiç mi suçu yok ?

Ptt'de mühendisler durmuyor neden ? Çünkü kaliteli bir kurum değil. Mühendise zerre kadar değer vermeyen bir kurum. Fırsatını bulanın gitmesi en doğal hakkıdır. Ama sizin gidiyor bunlar onları almayın bizi sınavsız atayın demeniz sizin hakkınız olmamalı. Ptt'den ne farkınız var hak yemede o halde?

postaci0606, 7 yıl önce

Ptt'ye son 5 yılda 129 mühendis atandı 60 tanesi istifa etti. Ptt'yi zor durumda bıraktı.Şuanda mühendislik için bekleyen personel zaten KPSS ile atanmış personeller. Bir çoğu KPSS'den yüksek puan alarak atanmış kişiler. PTT de mühendis olabilmek için 399/2'den İHS'li statüye geçmek gerekiyor. İş güvencesi bırakılıyor. Acaba hangi devlet memuru bu riski alır. Ünvan değişikliği sınavı açılsa 399/2 li olarak bizde atansak oda kabul ama bu şekilde bir karar alındı bizim suçumuz ne? Bunları biliyor muydunuz? Yok. İlk önce atanan kişi işine sahip çıkacak istifa edip gitmeyecek. Gelen mühendisler iş öğrenecek ülkeye faydası olacak. Ama durum böyle mi değil. Geliyor 2-3 şey öğreniyor acemiliğini atıyor. Liyakat da yok. Kurum aidiyeti de yok. Kurumu basamak olarak kullanıyor basıp gidiyor. Siz ancak burada sallayın. Ptt yi beğenmeyin. Acaba PTT kadar çalışan devlet memuru var mı? Kimse kimsenin hakkını yemiyor.

subyyyy
Aday Memur
10 Kasım 2016 21:44

Arkadaş anlatmış ama anlamak istemiyorsunuz. Atanamadınız diye gözünüzü kan bürümüş. Şuanda tekniker, memur,dağıtıcı,şef gibi ünvanlarda olup mühendislik mezunu olanlar var. Bu saydıklarımın tamamı KPSS den yüksek puan alarak atanmış kişiler. TEKRAR YAZIYORUM KPSS İLE ATANMIŞ KİŞİLER. Biz sınavsız geçelim demiyoruz. Her kurumda olduğu gibi ünvan değişikliği sınavı açılsın. Ama kurum artık sınav yapmıyor. PTT A.Ş oldu. İHS'ye geçersen seni mühendis yaparım diyor. PTT'ye mühendis de P3 puanıyla atanıyor, memur da P3 puanıyla atanıyor. Kimse kimsenin kadrosunu almıyor. Hem PTT'yi beğenmiyorsun hemde ahkam kesiyorsunuz. Asıl istifa edenler atanamayanları zor durumda bırakıyor. Bile bile bir kuruma gidip istifa etmek hem birinin hakkını yemek hemde devlete ihanet etmek. Acaba PTT'de 657 li olsaydı bu arkadaşlar bu kadar rahat istifa edebilirlermiydi. PTT ye geleceksen çalışacaksın. Gelirken şartları biliyorsunuz.PTT başka hiçbir kuruma benzemez memur gibi değil özel sektör gibi çalışırsın. Şartlarını beğenmiyorsan da gelmezsin çocuk oyuncağı değil bu. Birde kuruma hangi ünvanda girersen o ünvanda devam etmek de çok saçma. İnsanlar sürekli kendilerini geliştiriyor. Kim nerede faydalı olacaksa orada çalışmalı.Özel sektörde de bu böyledir. Ptt diğer devlet kurumları gibi devletin sırtında değildir Kendi kazandığı parayla çalışanın maaşını öder. Her yılda devlete trilyonlarca gelir aktarır. Daha devlet ne bilmiyorsunuz burada ahkam kesiyorsunuz.

pagliyachi, 7 yıl önce

Her kurumda gelip istifa edip giden çalışanlar mevcut. Bu mantıkla tüm sınavları kaldıralım o halde.. :) İstifa edip giden her kimse yasa dışı bir iş yapmıyor değil mi ? Bu durumu bahane olarak sunmanız son derece yanlış. Menfaat için yanlışa yandaş olunmaz.. İsteyen istifa eder isteyen etmez. Bunu bir defa geçelim.

Kuruma ister ihs ister 399 olarak gelsin girdiği kadro dışında norm doldurmamalı çalışanlar. Bu yönetimin en büyük yanlışı buna izin vermemesi gerekir. Mühendis ünvanı ile çalışmak isteyenler alımlarda yeniden başvurmalı ve eşit şartlarda yarışmalıdır yeni başvuru yapanlarla. Aksi durum kul hakkıdır. Ama bu ptt ye özel değil biliyorum. Artık tüm kamu kurumlarında kul hakkı yeniyor mülakat adı altında.

Pttden gidiyorsa eğer insanlar adam gibi çalışma şartları sağlamadığı için değil mi. Hırsızın hiç mi suçu yok ?

Ptt'de mühendisler durmuyor neden ? Çünkü kaliteli bir kurum değil. Mühendise zerre kadar değer vermeyen bir kurum. Fırsatını bulanın gitmesi en doğal hakkıdır. Ama sizin gidiyor bunlar onları almayın bizi sınavsız atayın demeniz sizin hakkınız olmamalı. Ptt'den ne farkınız var hak yemede o halde?

pagliyachi
Kapalı
10 Kasım 2016 22:25

Bile bile birinin hakkını yemek ve istifa etmek birinin hakkını yemek demektir demişsin. Olaya şöyle bakalım. Kimse şu pttde bir ay çalışıp gideyim diye girmiyor. Girdikten sonra daha iyi bir fırsat bulursa gidiyor. Emin ol sende bulabilsen gidersin..

Vatan hainliği demişsin. Bu beni hem güldürdü hem üzdü. Yasa dışı bir iş mi bu ? Hayır. Adam gitmek istemiş ve gitmiş kime ne ?? Vatan haini demişsin. Bu ithamları fetocular kendinden olmayanlara yapıyordu en son hatırladığım. Eminim bu sözünü bir sinirle yazdın ve sakinleştiğinde ne kadar vicdansız ve kalitesiz bir itham olduğunun farkına varacaksın.. Ben kimse sınavsız mühendis olamaz bu vatan hainliği diyormuyum ? Hayır tabiki ne haddime. Eğer kurum bu hakkı tanıdıysa hakkınız elbette. Ben sadece etik bulmuyorum ve haksızlık diyorum.

Bende 94 puanla girmiştim. Şimdi sınava girsem 90'nı aşarmıyım bilemem. Dolayısıyla daha önce kpssye girip iyi bir puan almış olmak geçerli bir savunma olmamalı.

En son hem kurumu beğenmiyorsun hem ahkam kesiyorsun demişsin :) Ptt çalışanlarının yüzde 90'nı kurumunu sevmez. Şu forumda kendi kurumundan nefret edenlerin açtığı kaç kurum personeli var? Bir söz vardır : Ne çok gülmüşümdür keskin pençeleri olmadığı için kendini iyi zanneden zayıflara.

subyyyy, 7 yıl önce

Arkadaş anlatmış ama anlamak istemiyorsunuz. Atanamadınız diye gözünüzü kan bürümüş. Şuanda tekniker, memur,dağıtıcı,şef gibi ünvanlarda olup mühendislik mezunu olanlar var. Bu saydıklarımın tamamı KPSS den yüksek puan alarak atanmış kişiler. TEKRAR YAZIYORUM KPSS İLE ATANMIŞ KİŞİLER. Biz sınavsız geçelim demiyoruz. Her kurumda olduğu gibi ünvan değişikliği sınavı açılsın. Ama kurum artık sınav yapmıyor. PTT A.Ş oldu. İHS'ye geçersen seni mühendis yaparım diyor. PTT'ye mühendis de P3 puanıyla atanıyor, memur da P3 puanıyla atanıyor. Kimse kimsenin kadrosunu almıyor. Hem PTT'yi beğenmiyorsun hemde ahkam kesiyorsunuz. Asıl istifa edenler atanamayanları zor durumda bırakıyor. Bile bile bir kuruma gidip istifa etmek hem birinin hakkını yemek hemde devlete ihanet etmek. Acaba PTT'de 657 li olsaydı bu arkadaşlar bu kadar rahat istifa edebilirlermiydi. PTT ye geleceksen çalışacaksın. Gelirken şartları biliyorsunuz.PTT başka hiçbir kuruma benzemez memur gibi değil özel sektör gibi çalışırsın. Şartlarını beğenmiyorsan da gelmezsin çocuk oyuncağı değil bu. Birde kuruma hangi ünvanda girersen o ünvanda devam etmek de çok saçma. İnsanlar sürekli kendilerini geliştiriyor. Kim nerede faydalı olacaksa orada çalışmalı.Özel sektörde de bu böyledir. Ptt diğer devlet kurumları gibi devletin sırtında değildir Kendi kazandığı parayla çalışanın maaşını öder. Her yılda devlete trilyonlarca gelir aktarır. Daha devlet ne bilmiyorsunuz burada ahkam kesiyorsunuz.

subyyyy
Aday Memur
14 Kasım 2016 19:39

yarın KİK var. Bakalım bir şeyler çıkacak mı.

ecenuri
Aday Memur
15 Kasım 2016 10:27

Merhaba arkadaşlar

Genel Müdürlüğümüz Yapı Daire Başkanlığında Teknik Müdür olarak görev yapan ve aynı zamanda PTT Teknik Elemanlar Derneği Başkanı Mehmet Sağlık Bey aşağıda yazılı olan e-postayı göndermiştir. Başmüdürlüğünüzün Teknik Birimleri ile irtibata geçerek gönderilecek tabloya kendi isminizi de işletin.

"Konu: [Ptt-yapi] MÜHENDİSLİK MEZUNLARI

Tarih: Tue, 15 Nov 2016 09:19:27 +0300

Kimden: Mehmet SAĞLIK

Kime: [email protected]

Arkadaşlar İyi

Çalışmalar. Yaptığımız bir çalışmaya esas olmak üzere Tekniker,

Teknisyen ve Diğer personelden Mühendislik bölümü bitiren ve atama

bekleyen personelin ekteki tabloyu doldurarak tarafıma gönderilmesi.

Teşekkürler."

ecenuri
Aday Memur
15 Kasım 2016 10:34

Tablo aşağıdaki gibidir

S NO

ADI SOYADI

ÜNVANI

İŞE BAŞLAMA TARİHİ

MEVCUT STATÜSÜ (399/İHS)

BİTİRDİĞİ ÜNİVERSİTE VE BÖLÜM

Toplam 88 mesaj