Editörler : "eskiyara"Pangaea

Dedekorkut6055
Daire Başkanı
19 Şubat 2008 10:51

Değerli Kardeşim,

Sınav yapılmayacaksa siz nasıl başöğretmen olacaksınız?

İyi günler...

nadir79
Şube Müdürü
19 Şubat 2008 20:47

arkadaşlar dünya bankası bilmem nesi uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik uygulaması da kaldırılsın demiş...

starman
Memur
20 Şubat 2008 01:15

ilk sınav 2005 te yapıldı.2006 da ek sınav daha yapıldı.ama o saınav 2005 in devamı sayıldığı için 2.sınav yapılmıyor.şu ana kadar 2006-2007-2008 de uzman öğretmenlik sınavı yapılmış olmalıydı.yani bu yıl 4.sü yapılıyor olacaktı.ilk sıanvı ay hatta gün farkıyla ,askerlik vs.nedeniyle sınava girememiş bir çok kişinin hakkı yenmiş oldu.şu anada bizlerde sınav açılsaydı.bizde uzmandık.sınav yapıldıda biz mi girmedik.

şu çok söylenen şey ise çok komik "kıskanacağınıza siz de çalışıp sınava girseydiniz de"diye söylenen sözler çok saçma.sank,i sınav varda bizde çalışmak istemiyorda girmiyormuşuz gibi.

kardeş anlama özürlü müsün bunu söylerken bilmiyorum.ama bir tuhaf olduğun kesin.

h.çelik yine öğretmenleri birbirine düşürdü.bu konuda onun uzmanlık alanı herhalde.

bende şu fikri birkaç yerden ,öğretmenlerden,hukukçulardan,bazı sendika yöneticilerinden duyduğum kadarıyla 2.sınav yapılırsa eğer,sınavı kazanıp uzman olduktan sonra ,şimdiye kadar verilmiş olan yani 2006 da dahil olmak üzere,çünkü o zaman sınav yapılmış olması gerekiyordu ya,verilen uzmanlık paralarını mahkeme açarak bize ödemesi gerekirmiş.çünkü yönetmelikte her yıl yapılır deniyor aama yapmıyor.sonuçta bu geçiktirilmiş hakkı gasp edemez.tazmin etmek zorundaymış.

hatta şu anda bile sınav açılmadı ,hakkım bir şekilde elimden alındı ,maddi ve manevi kayıp içinde olmaktan bile dava açılır ve kazanılır diyenler çok.

bu konu eğer doğru ise meb e dava açalım.o vermiyorsa bizler söke söke alalım hakkımızı.

hem ne demişler ağlamayan çocuğa mama yok diye haydin bunu konuşalım diyorum

toprakhassa
Memur
20 Şubat 2008 17:03

Evet arkadaşlar uzman olmayı ylıkık 1000 ytl için istiyorum. Müdür yardımcılığı ve Müfettişlik sınavlarından hep yüksek not almama rağmen, sırf askerliğim sayılmadığı için bu sınava 3 ayla giremedim. göreve benden sonra başlamış, diğer sınavlarda benden düşük not alanlar kazandı uzman oldu. ve şu anda benden çok para alıyorlar. 3 yıldır bu sınav açılsaydı benim cebimde 3000 ytl para olacaktı. İtirazı olan varsa hesap numaramı vereyim yarısını versin ben bu sınava hiç girmeyeyim.

telonya
Memur
20 Şubat 2008 19:58

toplumu cehalet,

cehaleti öğretmen,

öğretmeni hüseyin çelik öldürür

selemler
Memur
20 Şubat 2008 21:17

sayın starman

Madde 13 ? Öğretmenlik kariyer basamaklarında yükselme sınavı, yılda bir defa olmak üzere ÖSYM?ce yapılır. Sınavla ilgili olarak Bakanlık ve ÖSYM arasında bir protokol düzenlenir. Bu protokolde, Bakanlık ve ÖSYM?ce yapılacak iş ve işlemler, sınava katılması uygun bulunanların başvuru yöntemi, başvuru bilgilerinin ÖSYM?ye aktarılma düzeni ve tarihi, sınavın kapsamı, sınav konuları, sınavın gizliliği ve güvenilirliği, sınav puanlarının hesaplanma yöntemi, sınav ücreti, sınav merkezleri, sınavın değerlendirilme süresi ve sonuçlarının duyurulması gibi hususlara yer verilir.

Yukarıda bahsettiği gibi yılda bir defa olmak üzere ÖSYM?ce yapılır demektedir.Bunun anla mı: 2008 yılı içerisin de sınav yaparsın veya yapmazsın ama bir den fazla sınav yapamazsın demektir.Yani her yıl sınav yapılacak diye bir şey yok...

keşke yapılsada biz de girsek......

medip
Daire Başkanı
27 Mart 2008 20:55

Mahkeme var, mahkeme sonuçlanmadan olmaz.

_goksugüzel_
Yasaklı
28 Mart 2008 22:20

Kanun gayet açık sınav ösym tarafından yılda bir kez yapılır deniyor.Yani en fazla 1 kez.Bu ibareden neden her yıl sınavın mutlaka yapılması gerekir anlamı çıkarılıyor ki?ben bunu anlamış değilim.Bunun anla mı: 2007-2008-2009 yılı içerisin de sınav yaparsın veya yapmazsın ama o yıl içerisinde bir den fazla sınav yapamazsın .Yani her yıl sınav yapılacak diye bir kaide yok...

pamuk88
Kapalı
28 Mart 2008 22:37

sınav eylül gibi en geç kasım başı yapılacakmış sağlam kaynaktan bilgiler

drahmet34
Memur
12 Nisan 2008 03:29

güncel

kamuran6606
Genel Müdür
12 Nisan 2008 12:53

mebden birileri mi sana fısdıldadı

erkanyur
Aday Memur
05 Mayıs 2008 13:11

Meb fırsat eşitliği bile vermiyor. Şanslı olanlara piyango vurdu sonrakiler avuçunu yalasın. Yüksek lisans lı olupta MEB de ne iş yapacan zaten kalma yok eğitim kalitesi sıfır adama lazım değiliz ki......

Toplam 272 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi