Editörler : crops35
22 Kasım 2016 00:17

Güvenlik soruşturmaları ne kadar sürer?

Merkezi alımlarda kazandık diyelim. Sanırım ilk önce güvenlik soruşturmasının bitmesini bekliyoruz. Peki ne kadar sürer bu soruşturmalar tahmini olarak?

napsakki
Şube Müdürü
22 Kasım 2016 00:21

2 ay civarı

Cengiz abi
Genel Müdür
22 Kasım 2016 00:25

Adli sicil kaydı, gbt, dernek vakıf siyasal parti üyeliği, gittiğin okullar kaldığın yurtlar,emniyet ve istihbaratta kaydının olup olmadığı kağıt üzerinde inceleme yapılıyor.normalde bir gün de biter.ya teröristsin ya değilsindir.3. Bir ihtimal yok ama a bizde aylarca sürüyor ve büyük mağduriyetler yaratıyor

22 Kasım 2016 06:08

7 - 8 ay sürer

Ugul1992
Aday Memur
01 Ocak 2017 20:32

up!

Ugul1992
Aday Memur
01 Ocak 2017 20:35

Başka konularda gördüğüm kadarıyla soruşturması yapılan kişinin belgeleri direkt gönderiliyormuş. Yani toplu şekilde değil. 2050 kişi olduğumuza göre fazla sürmeyecek gibi. Ayrıca şanslıysak ve ilk incelenenler arasında olursak atamamız çok uzun sürmez.

Yakub Kadrii
Memur
01 Ocak 2017 23:06

Evimize, mahallemize gelip bizi sorusturacaklari doğru mu? Bir de cep telefonumdan sevgilimle yaptığım aşk mesajlasmalarini falan okurlar mi? Böyle bir şey yaparlarsa çok huzursuz olurum. Yoksa sadece evrak üzerinden bir tahkikat mi olur?

ismailsel
Şef
01 Ocak 2017 23:11

?Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği?nin 12 nci maddesine göre, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılması isteminin yetkili kuruma ulaşmasından başlayarak arşiv araştırması sonuçları en geç 30 gün, güvenlik soruşturması sonuçları en geç 60 gün içinde neticelendirilmektedir . Ancak uygulamada bu süreler çok daha fazladır .

-Evinize mahallenize gelip soruşturmaları konusunu açıktan alımlarda duymuştum.

Oda çevrenize sizi sormaktan öteye gitmez.

cumdor
Kapalı
02 Ocak 2017 00:45

Ya yakup ne sevgili mesajları şaka mı yapıyon demi inşallah şakadır

Hatice Sevgi
Yasaklı
02 Ocak 2017 05:26

kavgadan dolayı karakola gitmek demi sorun yardımcı olur musunuz ve mahkemeye gitmek herkes çıkar ki ö mründe bir ik idefa mahkemeye hayat bu

Cengiz abi, 7 yıl önce

Adli sicil kaydı, gbt, dernek vakıf siyasal parti üyeliği, gittiğin okullar kaldığın yurtlar,emniyet ve istihbaratta kaydının olup olmadığı kağıt üzerinde inceleme yapılıyor.normalde bir gün de biter.ya teröristsin ya değilsindir.3. Bir ihtimal yok ama a bizde aylarca sürüyor ve büyük mağduriyetler yaratıyor

tecrubeyleSabit
Aday Memur
02 Ocak 2017 05:33

karakola gitmeniz adli sicilinize işlenmiyor lakin mahkeme sonucu adli sicilinizde çıkarsa olmuyor

tecrubeyleSabit
Aday Memur
02 Ocak 2017 05:39

mantıken böyle olmalı herhalde

nezivf
Şef
02 Ocak 2017 08:58

Valla mahallemde bakkal Süleyman ve iddaa bayii Ahmet dışında beni tanıyan olduğunu hiç sanmıyorum.

Hatice Sevgi
Yasaklı
02 Ocak 2017 09:23

ceza alınmadıysa erteleme alındıysa yani önemli bir suç değilse sorun yok değilmi

tecrubeyleSabit, 7 yıl önce

karakola gitmeniz adli sicilinize işlenmiyor lakin mahkeme sonucu adli sicilinizde çıkarsa olmuyor

ermantaskin
Daire Başkanı
02 Ocak 2017 11:24

Aynen sorun yok. Dava açılmasının ertelenmiş olması lazim. Denetimli serbestlik falan mi aldin?

Hatice Sevgi, 7 yıl önce

ceza alınmadıysa erteleme alındıysa yani önemli bir suç değilse sorun yok değilmi

w8metamorfoz
Aday Memur
02 Ocak 2017 15:10

Ya hocam biri bana hakaret ten suclama yapti sacvi ise yeterli delil bulunmadigindan dolayi takips

ermantaskin
Daire Başkanı
02 Ocak 2017 20:45

Noldu lan yazarken alıp götürdüler galiba adami? :D

w8metamorfoz, 7 yıl önce

Ya hocam biri bana hakaret ten suclama yapti sacvi ise yeterli delil bulunmadigindan dolayi takips

w8metamorfoz
Aday Memur
02 Ocak 2017 21:18

Ahahha ya tamamini yazmama ragmen eksik paylasmis yeni fark ettim ^^ takipsizlik karari verildi onu

Eser606
Kapalı
02 Ocak 2017 21:20

takipsizlik kararı ne arşive ne de sicile işliyor hocam rahat ol

w8metamorfoz
Aday Memur
02 Ocak 2017 21:41

Oylemi hocam yazdiginiz icin cok tskler uzun zamandir kafami kurcaliyordu

Eser606, 7 yıl önce

takipsizlik kararı ne arşive ne de sicile işliyor hocam rahat ol

Eser606
Kapalı
02 Ocak 2017 21:52

hocam e devlete gir adli sicil sorgulama var.. orada adli sicil kaydı yoktur/vardır.. altındada adli arşiv kaydı vardır /yoktur yazıyor .. sen yinede emın olarak ordan bak

w8metamorfoz, 7 yıl önce

Oylemi hocam yazdiginiz icin cok tskler uzun zamandir kafami kurcaliyordu

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi