Editörler : Doğuş.
«250251252253254255256257258259260261»
12 Aralık 2020 14:39

bekleyen2346
Aday Memur

dilekce.uzmanı

Emeklilik ve ikramiye için örnek dilekçe gönderebilir misin?

Bir de personel daireye emeklilik hizmet süremi doldurdurduğuma dair belge gerekiyor onın için de bir dilekçe örneği gönderir misin ?

enesgoksun@gmail.com

12 Aralık 2020 15:02

Masum mazlum
Daire Başkanı

Dilekçe uzmanı ve arkadaşlar bir sorum olacak.

e devlette Emekli maaşı ve ikramiyeniz onaylandı diye yazıyor Dün itibari ile bankaya gittim maaş var ikramiye yok. ssk birleştirmem var. ondan dolayı mı acaba. Öyleyse ikramiye onaylandı diye niye yazıyor. böyle bir durumla karşılaşan var mı.

Hak ettiğimiz hakkımızı almak için bile suçsuz günahsız önümüze bin türlü sıkıntı çıkarıyorlar. Allah büyük.

Allah herkese sağ salim emekli nasip etsin.

buvatanısevmek, 3 ay önce - Alıntıya git

Emekliliğiniz hayırlı olsun. Bende de ilk emekli olurken öyle yazıyordu ama bende de ikramiye ödemesi yapılmadı, Ankara idare mahkemesine dava açtım halen devam ediyor.

Sigorta birleştirmesi varsa, ikramiye ödemesini yapmıyor SGK. Dava yoluyla alabilirsiniz. Sigorta süresini çıkardıktan sonra kalan süreniz 25 yıl veya üstü ise mahkemeden alabiliyorsunuz. (Memuriyet, yıpranma, askerlik toplamı 25 yıl ve üstü ise)

12 Aralık 2020 15:11

bekleyen2346
Aday Memur

Emeklilik ve ikramiye için dilekçe örneği olan varsa e posta ya da özelden gönderebilir mi ?

enesgoksun@gmail.com

12 Aralık 2020 15:55

23Gakko2323

Dilekçe.uzmanı emeklilik ve SGK emeklilik tarihi hesaplama dilekçe örneği gönderilebilir misin

12 Aralık 2020 17:37

bekleyen2346
Aday Memur

dilekçe.uzmanı

Emeklilik ve ikramiye için örnek dilekçe gönderebilir misin? E posta ya da özelden?

enesgoksun@gmail.com

12 Aralık 2020 18:32

Fth5800
Aday Memur

Cümleten iyi akşamlar.Allah herkesin yardımcısı olsun.Bize bu duyguları yaşatanlar,bizim yaşadıklarımızı yaşamadan can vermesin inşallah.Bi konuda görüş almak istiyorum.Şu anda aktif çalışan biri haketmiş olduğu emekliliğini istese ikramiyesini alabilirmi.Şu anda geçirmiş olduğu soruşturmadan dolayı.Malum soruşturmaların akibeti hep aynı gibi

12 Aralık 2020 19:35

1Kozanoglu
Aday Memur

dilekce.uzmanı

Emeklilik ve ikramiye için örnek dilekçe gönderebilir misin?

Bir de personel daireye emeklilik hizmet süremi doldurdurduğuma dair belge gerekiyor onın için de bir dilekçe örneği gönderir misin ?

enesgoksun@gmail.com

bekleyen2346, 3 ay önce - Alıntıya git
SGK dan emeklilik talep dilekçesini gönderirken EGM personel Daireden hak ettiğimize dair belge mi talep ediyor?
12 Aralık 2020 19:52

bekleyen2346
Aday Memur
SGK dan emeklilik talep dilekçesini gönderirken EGM personel Daireden hak ettiğimize dair belge mi talep ediyor?
1Kozanoglu, 3 ay önce - Alıntıya git

1Kozanoglu

Polsanı aradım telefondaki kişi personel daire başkanlığından emekli olabilmek için gerekli hixmet süresini doldurduğunuza dair belge almanız gerekiyor dedi. Ben de anlamadım zaten sgk da çıkmıyor mu ?

12 Aralık 2020 20:15

1Kozanoglu
Aday Memur

1Kozanoglu

Polsanı aradım telefondaki kişi personel daire başkanlığından emekli olabilmek için gerekli hixmet süresini doldurduğunuza dair belge almanız gerekiyor dedi. Ben de anlamadım zaten sgk da çıkmıyor mu ?

bekleyen2346, 3 ay önce - Alıntıya git
Polsan'ı kastettiğinizi tahmin etmemiştim. Polsan benden istememişti sanırım bir değişikliğe gitmştir. Daha önce hizmet süresini görüyordu. Ayrıca SGK' ya yakın zamanda emeklilik için dilekçe göndereceğim dilekçe ile Hizmet dökümü Nüfus cüzdanı fotokopisi Ve dilekçe yeterli mi?
12 Aralık 2020 20:23

bekleyen2346
Aday Memur
Polsan'ı kastettiğinizi tahmin etmemiştim. Polsan benden istememişti sanırım bir değişikliğe gitmştir. Daha önce hizmet süresini görüyordu. Ayrıca SGK' ya yakın zamanda emeklilik için dilekçe göndereceğim dilekçe ile Hizmet dökümü Nüfus cüzdanı fotokopisi Ve dilekçe yeterli mi?

Ben daha dilekçe vermedim sgk ya dilekçe öörneği internette var mı ? Hizmet dökümü belgesini nereden alacağım?

12 Aralık 2020 21:35

AUA 23
Aday Memur

e devlette Emekli maaşı ve ikramiyeniz onaylandı diye yazıyor Dün itibari ile bankaya gittim maaş var ikramiye yok. ssk birleştirmem var. ondan dolayı mı acaba. Öyleyse ikramiye onaylandı diye niye yazıyor. böyle bir durumla karşılaşan var mı.

Hak ettiğimiz hakkımızı almak için bile suçsuz günahsız önümüze bin türlü sıkıntı çıkarıyorlar. Allah büyük.

Ne zaman müracaat ettiniz nekadar zaman geçti kaç ay sürdü bende bekliyorum bir ayı geçti e devlette birşey yok.
12 Aralık 2020 21:38

bekleyen2346
Aday Memur
Ne zaman müracaat ettiniz nekadar zaman geçti kaç ay sürdü bende bekliyorum bir ayı geçti e devlette birşey yok.
AUA 23, 3 ay önce - Alıntıya git

Merhaba emeklilik işlemleri için hangi belgeler gerekiyor sgk dilekçesi dışında ?

12 Aralık 2020 22:01

buvatanısevmek
Aday Memur

Emekliliğiniz hayırlı olsun. Bende de ilk emekli olurken öyle yazıyordu ama bende de ikramiye ödemesi yapılmadı, Ankara idare mahkemesine dava açtım halen devam ediyor.

Sigorta birleştirmesi varsa, ikramiye ödemesini yapmıyor SGK. Dava yoluyla alabilirsiniz. Sigorta süresini çıkardıktan sonra kalan süreniz 25 yıl veya üstü ise mahkemeden alabiliyorsunuz. (Memuriyet, yıpranma, askerlik toplamı 25 yıl ve üstü ise)

Masum mazlum, 3 ay önce - Alıntıya git

Sizinde emekliliğiniz hayırlı olsun. O zaman biz p.tesi günü SGK ya ikramiye için dilekçemizi verelim. akabinde hakkımızı mahkeme yolu ile arayalım. Teşekkürler.

12 Aralık 2020 22:05

bekleyen2346
Aday Memur

Sizinde emekliliğiniz hayırlı olsun. O zaman biz p.tesi günü SGK ya ikramiye için dilekçemizi verelim. akabinde hakkımızı mahkeme yolu ile arayalım. Teşekkürler.

Merhaba bende 25 yıl 6 ay (yıpranma hariç) iken ihraç oldum emeklilik için dilekçe vereceğim sgk dilekçesi hariç hangi belgeler gerekiyor?

12 Aralık 2020 22:17

buvatanısevmek
Aday Memur
AUA 23, 3 ay önce - Alıntıya git

Devre beni Eylül ayında ihraç ettiler. Hemen emekli dilekçesi verdim. Bir hafta sonra e devlet işlem sırasına girdiği belirtildi. bir emekli dilekçesi de 13 Ekimde gönderdim. 21 Ekim itibari ile emekliliğimi hak ettiğim için. 1 Aralıkdan itibaren her gün bir gelişme oldu. Sonra telefonuma mesaj geldi. Gittim bankadan emekli maaşımı aldım çok şükür Allah herkese nasip etsin.

e devlette gelişme olunca bulunduğunuz ilin sgk sından bazı bilgileri alabilir siniz. Genelde Zirraat Bankasına gönderiyorlar.

Birde bulunduğunuz illerdeki bankalara göre 3 yıllık promosyon olayı var.

Devlet bankaları Ziraat. Vakıf ve Halk Bankaları 750,

Kuveyt Türk 750,

İş Bankası 1000,

Deniz Bank 1200,

Garanti 1200,

Yapı Kredi 1500 veriyor.

Tabiki banka ne tür kolaylıklar sağlıyor ilgili bankalarla görüşmek lazım.

12 Aralık 2020 22:36

Garibim33
Aday Memur

Devre beni Eylül ayında ihraç ettiler. Hemen emekli dilekçesi verdim. Bir hafta sonra e devlet işlem sırasına girdiği belirtildi. bir emekli dilekçesi de 13 Ekimde gönderdim. 21 Ekim itibari ile emekliliğimi hak ettiğim için. 1 Aralıkdan itibaren her gün bir gelişme oldu. Sonra telefonuma mesaj geldi. Gittim bankadan emekli maaşımı aldım çok şükür Allah herkese nasip etsin.

e devlette gelişme olunca bulunduğunuz ilin sgk sından bazı bilgileri alabilir siniz. Genelde Zirraat Bankasına gönderiyorlar.

Birde bulunduğunuz illerdeki bankalara göre 3 yıllık promosyon olayı var.

Devlet bankaları Ziraat. Vakıf ve Halk Bankaları 750,

Kuveyt Türk 750,

İş Bankası 1000,

Deniz Bank 1200,

Garanti 1200,

Yapı Kredi 1500 veriyor.

Tabiki banka ne tür kolaylıklar sağlıyor ilgili bankalarla görüşmek lazım.

Maaş ve ikramiye hakkında bilgi verebilirmisiniz teşekkürler
12 Aralık 2020 23:00

buvatanısevmek
Aday Memur
Maaş ve ikramiye hakkında bilgi verebilirmisiniz teşekkürler
Garibim33, 3 ay önce - Alıntıya git

ssk birleştirmem olduğu için ikramiye vermediler. mahkeme yolu ile inşallah alacağız.

Hizmet toplamım 27 yıl 4 ay maaş 3.553 TL

13 Aralık 2020 00:08

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
Merhaba arkadaşlar, emekli olanlara hayırlı olsun, emekli olacaklara da Allah emekliliği nasip etsin. Dilekçe uzmanına bilgi paylaşımından ötürü teşekkür ederim. Arkadaşlar emeklilik dilekçesi ile gönderilecek belgeler nelerdir cevaplarsanız sevinirim.

Talep dilekçenize kimlik fotokopisi eklemeniz yeterli.

13 Aralık 2020 00:12

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür

Sistemde görülen emekli aylığı ve ikramiye onaylandı yazısı SGK'nun Kamu Görevlileri Emeklilik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından girilmiş bir veridir, ikramiyenizi hizmet birleştirmesi sebebiyle; sizi 1475 sayılı Kanuna tabi tutup ödemeyen de SGK Kamu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanlığı.

Kaldı ki; bu veriyi, davayı açıp kazanmanız halinde size ödenecek olan ikramiyenin katsayı tarihinin belirlenmesi adına da giriyorlar.. Yani dava açıp ikramiyenizi dava sonrası almanız atıyorum 2021 yılının Ekim ayı olsa da size ödenecek olan ikramiye, emekli aylığı ve ikramiye onaylandı yazısının sisteme veri olarak işlendiği tarihteki meblağ olacak.

13 Aralık 2020 00:15

Nzm3351
Aday Memur

Arkadaşlar SGK ya vereceğimiz emeklilik dilekçesinin aynısını EGM ne de veriyormuyuz.

Toplam 5465 mesaj
«250251252253254255256257258259260261»