Editörler : swat3410
«285286287288289290291292293294295296»

Cimbomluemin
Memur
07 Haziran 2021 19:42

Eyvallah kardeşim.ben zaten elle yazdım dilekçemi.o zaman altına not düşeyim.senin dediğin gibi.yani sgk dan egm de dys evrak programı olmadığını posta yoluyla gönderilmesini isteyeyim

engin180
Aday Memur
07 Haziran 2021 21:18

Anladığım dys evrakın düşmemesi iyi bir şey. Edevlet var ama dys de gözükmüyor. Bugün emniyet emeklilik aradım onlar adınıza gelen evrak yok dediler. Sanırım daha uzun süre bekliyecez.

acaracar78
Aday Memur
09 Haziran 2021 09:25

İade olmanız halinde ihraçta kaldığınız her ay için çalışmışsınız gibi memur maaşı ödenir. SSK lı ça

acaracar78
Aday Memur
09 Haziran 2021 09:35

Sayın dilekçe uzmanı, ihraç polis memuru yum, komisyon inceleme m devam ediyor, şuan özelde SSK li bir işte çalışmak tayim, komisyon olumlu cevap verirse alacağım toplu paramdan çalış tigim SSK li ayların duşümüňü yapıp eksik ödeme yaparlarmi,iyi çalışmalar

Dilekçe uzmanı bin cevabi

İade olmanız halinde ihraçta kaldığınız her ay için çalışmışsınız gibi memur maaşı ödenir. SSK lı çalışmanızla alakalı aldığınız maaşlar düşülmez.

faydasi olur diye attım

Eskpol
Aday Memur
09 Haziran 2021 13:04

Sayin dilekçe uzmanı 375 sayılı KHK ile kamu görevinden çıkarıldım. 2000 mezuyum meslekten önce SSK ve askerligi saydirdim. 29 yıl üzerinden emekli oldum ve emekli maaşını Haziran ayında aldım. E devlet üzerinden 4c evrak kayıttan yaptığım kontrolde evrak emekli ayligi ve emekli ikramiyesi hazirlandi ve uzman onayladı karar ilk ödeme servisine sevk edildi yazıyor. Emekli ikramiyesi ile ilgili olarak tarafıma yatan para olmadı.tarafima emekli ikramiyesi odenirmi yoksa mahkeme yoluyla mi alacağım

Garipneyapsın
Aday Memur
09 Haziran 2021 15:10

Eskpol

Emeklilik dilekçesini ne zaman vermiştiniz, ne kadar sürede emekli oldunuz, yazabilirsiniz misiniz.

Eskpol
Aday Memur
09 Haziran 2021 16:07

Nisan ayında dilekçemi verdim mayıs aynda bakanlık onayladı. Haziran'da maas yatti
Garipneyapsın, 3 yıl önce

Eskpol

Emeklilik dilekçesini ne zaman vermiştiniz, ne kadar sürede emekli oldunuz, yazabilirsiniz misiniz.

oz0606
Aday Memur
09 Haziran 2021 18:19

Arkadaşlar emekli olup, sigorta birleştirmesi olduğundan ödenmeyen emekli ikramiyeyi alabilmek için İdari Mahkemesine yazılacak dilekçe örneği elinde olan bir arkadaş mail adresime gönderebilirmi acaba. Şimdiden teşekkürler.

[email protected]

mavi28X
Aday Memur
09 Haziran 2021 18:20

Hizmet yılını 25 yıla tamamlayamayanlar isteğe bağlı sigortalı girişi yapıp askerliğini saydırdıktan sonra kapatabilir bu sayede emekliliği 1 sene öne çekilmiş olur . 25 yıl ( 9000 gün)hesabında emekliliğin hangi ssk- bagkur- emekli sandığı mı olacagını çalışılan son 3,5 yıl belirler

mavi28X
Aday Memur
09 Haziran 2021 18:27

Bu konuda en garanti yöntem özel sosyal güvenlik uzmanlarına danışmaktır. Ben bu yüzden 1 sene geç emekli oldum.

oz0606
Aday Memur
09 Haziran 2021 19:21

Acaba elinde örnek dilekçe olan gönderebilirmi.

oz0606, 3 yıl önce

Arkadaşlar emekli olup, sigorta birleştirmesi olduğundan ödenmeyen emekli ikramiyeyi alabilmek için İdari Mahkemesine yazılacak dilekçe örneği elinde olan bir arkadaş mail adresime gönderebilirmi acaba. Şimdiden teşekkürler.

[email protected]

benziafb
Aday Memur
09 Haziran 2021 22:36

Yaşınızı Nisan ayının kaçında doldurdunuz, dilekçenizin SGK'na ulaşma tarihi, bende dilekçemi 19 Nisan'da gönderdim, 26 Nisan'da SGK kayıtlarına girmiş. E-devlet evrak kayıtta Halen evrak kayda alındı işlem sırası beklemektedir yazıyor.

benziafb
Aday Memur
09 Haziran 2021 22:39

Eskpol'un cevaplaması için:

Yaşınızı Nisan ayının kaçında doldurdunuz, dilekçenizin SGK'na ulaşma tarihi, bende dilekçemi 19 Nisan'da gönderdim, 26 Nisan'da SGK kayıtlarına girmiş. E-devlet evrak kayıtta Halen evrak kayda alındı işlem sırası beklemektedir yazıyor.

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
10 Haziran 2021 00:18

Memuriyet harici ssk ve/veya bağkur gününüzü birleştirmek; o bahse konu günlerin memuriyet kapsamına dahil edilmesi anlamına gelmez. Edevletinizden temin edebileceğiniz SGK Tescil ve Hizmet Dökümü evrakından da görebileceğiniz üzere halen 4a statüsünde yazılıdır.

Dolayısıyla, Kamu Görevinden Çıkarılmanız sonrası 2829 sayılı Kanun nezdinde Birleştirilmiş Hizmet üzerinden emekli edilenlere; 1475 sayılı Kanunun ilgili maddesine göre (işten çıkarılışı yönünden) değerlendirilerek memuriyette geçen günleri için ikramiye ödenmiyor.

Sizin de bu durumda olduğunuz aleni.

Ankara İdare Mahkemelerine açacağınız iptal davası sonrası ikramiyenizi alma şansınız var (şartlarınız tutuyor ise)

Eskpol, 3 yıl önce
Sayin dilekçe uzmanı 375 sayılı KHK ile kamu görevinden çıkarıldım. 2000 mezuyum meslekten önce SSK ve askerligi saydirdim. 29 yıl üzerinden emekli oldum ve emekli maaşını Haziran ayında aldım. E devlet üzerinden 4c evrak kayıttan yaptığım kontrolde evrak emekli ayligi ve emekli ikramiyesi hazirlandi ve uzman onayladı karar ilk ödeme servisine sevk edildi yazıyor. Emekli ikramiyesi ile ilgili olarak tarafıma yatan para olmadı.tarafima emekli ikramiyesi odenirmi yoksa mahkeme yoluyla mi alacağım

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
10 Haziran 2021 00:21

Nisan ayında, dilekçe verdiğiniz esnada emekliliğe haiz durumda iseniz emekliliğinizin 01.05.2021 tarihinde tesis ettirilmesi gerekiyor (Yasaya göre emeklilik talebinizi takip eden ayın ilk günü emekli olursunuz) talep dilekçenizin ilgili kuruma vardığı tarihi takip eden ayın ilk günü değil; talebinizi takip eden ayın ilk günü; yasa açık.

Eskpol, 3 yıl önce
Nisan ayında dilekçemi verdim mayıs aynda bakanlık onayladı. Haziran'da maas yatti

Eskpol
Aday Memur
10 Haziran 2021 00:24

Sayın dilekçe uzmani teşekkür ederim. Şartlarınız tutuyorsa dediniz açıklama imkanınız bulunurmu
dilekçe.uzmanı, 3 yıl önce

Memuriyet harici ssk ve/veya bağkur gününüzü birleştirmek; o bahse konu günlerin memuriyet kapsamına dahil edilmesi anlamına gelmez. Edevletinizden temin edebileceğiniz SGK Tescil ve Hizmet Dökümü evrakından da görebileceğiniz üzere halen 4a statüsünde yazılıdır.

Dolayısıyla, Kamu Görevinden Çıkarılmanız sonrası 2829 sayılı Kanun nezdinde Birleştirilmiş Hizmet üzerinden emekli edilenlere; 1475 sayılı Kanunun ilgili maddesine göre (işten çıkarılışı yönünden) değerlendirilerek memuriyette geçen günleri için ikramiye ödenmiyor.

Sizin de bu durumda olduğunuz aleni.

Ankara İdare Mahkemelerine açacağınız iptal davası sonrası ikramiyenizi alma şansınız var (şartlarınız tutuyor ise)

Eskpol
Aday Memur
10 Haziran 2021 00:26

Ben 14 Nisan'da gonderdim 26 Nisan'da giriş yapmış. Bayramdan önce personel daire başkanlığını aradigimda SGK dan evrak geldiğini ve imzada olduğunu söylediler. Bayramdan sonra SGK ya EGM gindermis 28 Mayıs da evrak giriş yapmış ve haziranın ilk haftası maaş yatti
benziafb, 3 yıl önce

Eskpol'un cevaplaması için:

TC vatandaşı
Aday Memur
10 Haziran 2021 09:20

Devrem kaç doğumlusun, askerliğini hangi tarihte yaptın
Eskpol, 3 yıl önce

Trfci
Aday Memur
10 Haziran 2021 18:45

Ben de mayısın 17'sinde dilekçe vermiştim Haziran 10 itibarıyla maaşımı aldım ve tüm arkadaşları da inşallah tez zamanda maaşları bağlanır EGM 95 girişliyim 74 doğumluyum 92'de sigorta girişim var ikramiyede bu durumda alamıyorum idare mahkemesine vereceğim 3760+150 TL bağlandı

Trfci
Aday Memur
10 Haziran 2021 18:47

Ayrıca bankaların emekli maaşına en yüksek promosyonu Yapı Kredi veriyormuş 1750 lira kamu bankaları 750 lira veriyor bilginiz olsun
Toplam 9835 mesaj
«285286287288289290291292293294295296»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi