Editörler :
«176177178179180181182183184185186187188
07 Kasım 2019 11:55

tnr1974
Aday Memur

İhraç sonrası ssk lı olarak toplamda 41 ayı geçmeyin.

dilekçe.uzmanı, 2 hafta önce - Alıntıya git

Dilekçe uzmanı kardeşim teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

07 Kasım 2019 19:45

polms
Aday Memur

Sayısını bilmiyorum ama KHK'lardan birinde açıkta geçen süreler için prim günleri 15'e, yıpranma günü de aynı prim günü gibi %50 oranında düşürüldü. Normalde her ay için 7,5 gün yıpranma verilirken, açıktaki her ay için 3,75 gün yıpranma pirimi yatırılıyor. Hangi KHK olduğu aranıp bulunabilir.

aşağıdaki linkte gerekli açıklama yapılmış. prim gün sayısı ile yıpranma payının %50 eksik yatırılacağına dair

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/aciga-alinan-memurlarin-primleri-de-yarim-odenecek-40176414

Açıktaki günlerin işlenme mevzusuna gelince, ben hem EGM hem de SGK'ya dilekçe yazdım. Ben 26 nisan açık 08 Temmuz ihraç, 15 ay açıkta kalmıştık. o dilekçelere istinaden aylar sonra e-devlette göründü. Yoksa bende de görünmüyordu.

Masum mazlum, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bilgi için teşekkür ederim ama benim 1995 yılında da bir açığa alınma olayım vardı, hizmet dökümünde sizin dediğiniz gim görünüyor yani yarı yarıya velhasıl yeni değil.

09 Kasım 2019 11:50

bordomavi51
Aday Memur
Arkadaşlar ikramiye davası sonuçlandı. Sgk avukadı bölge idare mahkemesine itirazda bulunmuş. Bölge idareden lehte yada aleyhte karar çıkan oldumu.sgk henüz ödeme yapmadı.
10 Kasım 2019 14:05

antepmalatya
Memur

10-11 aydır ikramiye için mahkeme sonucunu bekliyordum. Sadece E-devletten takip ediyorum. Halen dava durumu açık yazıyor. Ancak geçen gün SGK dan anlaşılması zor bir SMS geldi. ''Sayın M.. K.. Emeklilik İşlem. Bilgilerinize İletiriz.'' Bu kadar! Neyse e-devlet ten SGK ya girdim. eski bilgiler silinmiş. Tazminatı gönderildi yazısı mevcut ama miktar vs. yok. Alo 170 telefonunu aradım. Görevli 34.000 tl. + 7.000tl yatırılmış olduğunu söyledi. Ama ne nedir? bilmiyor. şimdi bu 34.000 tahminimce ikramiyem. 7000de faizi herhalde. Ben 29 yıl 9 ay üzerinden emekli olmuştum. Bunun yaklaşık 3 yılı SSK. derce kadememde 1/4 ü. yüksekokul mezunuyum. Fabrikada çalışan işçiler bile 5-10 senelik tazminatta bu rakamı alıyor. Ben en az 100.000tl+ faiz beklerken böyle oldu.

Sayın dilekçe uzmanı bu durumda ne yapayım. Henüz ne mahkemeden ne SGK dan evrak gelmedi.

11 Kasım 2019 09:06

efsane707496
Şef
Arkadaşlar ikramiye davası sonuçlandı. Sgk avukadı bölge idare mahkemesine itirazda bulunmuş. Bölge idareden lehte yada aleyhte karar çıkan oldumu.sgk henüz ödeme yapmadı.
bordomavi51, 1 hafta önce - Alıntıya git
Devre hayırlı olsun .. inşallah herkes hakkı olanı olur ..benimde 3 aydır Bölge idarede .. sıkıntı yapma..Uzman arkadaş ve diğer arkadaşlar bu konuda olumsuz paylaşım yapan olmadı...
12 Kasım 2019 00:43

dilekçe.uzmanı
Daire Başkanı

10-11 aydır ikramiye için mahkeme sonucunu bekliyordum. Sadece E-devletten takip ediyorum. Halen dava durumu açık yazıyor. Ancak geçen gün SGK dan anlaşılması zor bir SMS geldi. ''Sayın M.. K.. Emeklilik İşlem. Bilgilerinize İletiriz.'' Bu kadar! Neyse e-devlet ten SGK ya girdim. eski bilgiler silinmiş. Tazminatı gönderildi yazısı mevcut ama miktar vs. yok. Alo 170 telefonunu aradım. Görevli 34.000 tl. + 7.000tl yatırılmış olduğunu söyledi. Ama ne nedir? bilmiyor. şimdi bu 34.000 tahminimce ikramiyem. 7000de faizi herhalde. Ben 29 yıl 9 ay üzerinden emekli olmuştum. Bunun yaklaşık 3 yılı SSK. derce kadememde 1/4 ü. yüksekokul mezunuyum. Fabrikada çalışan işçiler bile 5-10 senelik tazminatta bu rakamı alıyor. Ben en az 100.000tl+ faiz beklerken böyle oldu.

Sayın dilekçe uzmanı bu durumda ne yapayım. Henüz ne mahkemeden ne SGK dan evrak gelmedi.

antepmalatya, 1 hafta önce - Alıntıya git

Öncelikle tekrar belirteyim ki 170 tam güvenilir bir kaynak değil.

Yazdıklarınızdan anlaşıldığı kadarıyla, SGK bahsettiğiniz 3 yıllık SSK lı hizmetinizi tenzil işlemiyle emekliliğe esas gün sayınızdan düşüp, emeklilik yaşınızı daha ileri bir tarihe ötelemiş ve dolayısıyla şimdiye dek almış olduğunuz emekli aylıklarınızı da tarafınıza borç olarak çıkartıp ikramiye tutarınızdan düşmüş, 7000 TL dediğiniz gibi yasal faiz meblağı.

Muhtemelen emeklilik tarihiniz ileri bir tarihe ötelendiği için emekliliğiniz de iptal edilmiş (e-devlette 4c emekli aylık bilgisi sayfanıza girmeye çalıştığınızda göreceksiniz)

Edevletten takip ettiğinizi yazmışsınız edevlette mahkeme kararı çıkmış olsa da kesinleşene dek AÇIK ibaresi görülür. Takibi vatandaş uyap portalından yapınız.

Bu durumda yani öngördüğüm gibi emekliliğiniz iptal edildiyse SGK nun hukuksuz bu işlemine karşı yürütmeyi durdurma talepli iptal davası açmanız gerekecek.

Size, ikramiye tutarınızın yazılı olduğu ve yapılan tenzil işlemi sebebiyle doğan yeni durumun mahiyeti ve kesinti sonrası kalan ikramiye tutarınızın hangi bankaya tahakkuk ettirildiğine dair yazı gelecektir.

Özelden mail adresinizi yazarsanız size SGK dan gelecek olan o evrakın örneğini gönderebilirim ki evrak geldiğinde kafanızda soru işareti olmaz..

12 Kasım 2019 15:17

43polis4564
Aday Memur

sayın dilekçe uzmanı e

devlet üzerinden almış olduğum hitap dökümünde 08.11.2019 tarihinde emekli

olabileceğim yazıyor. Kamu görevlileri emekliliği daire başkanlığıyla 2018

tarihinde ne zaman emekli olabilirim şeklinde yapmış olduğum yazışmaya cevaben

27.01.2020 tarihinde emekli olabileceğim bildiriliyor. sizden ricam emeklilikte

hak kaybı yaşamamak için hitap dökümündeki tarihi dikkate almalımıyım yoksa

Kamu görevlileri emekliliği daire başkanlığının resmi yazısında belirtmiş

olduğu tarihimi beklemeliyim. Birde 0 pirimi olan staj sigortası kıdem

tazminatımın verilmesini etkilermi müsait olduğunuzda bilgi verebilirmisiniz.

şimdiden çok teşekkür ederim. sizlere iyi günler diliyorum. kolay gelsin.

12 Kasım 2019 16:07

dilekçe.uzmanı
Daire Başkanı

sayın dilekçe uzmanı e

devlet üzerinden almış olduğum hitap dökümünde 08.11.2019 tarihinde emekli

olabileceğim yazıyor. Kamu görevlileri emekliliği daire başkanlığıyla 2018

tarihinde ne zaman emekli olabilirim şeklinde yapmış olduğum yazışmaya cevaben

27.01.2020 tarihinde emekli olabileceğim bildiriliyor. sizden ricam emeklilikte

hak kaybı yaşamamak için hitap dökümündeki tarihi dikkate almalımıyım yoksa

Kamu görevlileri emekliliği daire başkanlığının resmi yazısında belirtmiş

olduğu tarihimi beklemeliyim. Birde 0 pirimi olan staj sigortası kıdem

tazminatımın verilmesini etkilermi müsait olduğunuzda bilgi verebilirmisiniz.

şimdiden çok teşekkür ederim. sizlere iyi günler diliyorum. kolay gelsin.

43polis4564, 1 hafta önce - Alıntıya git

Size tavsiyem hitap dökümünün çıktısını ekleyeceğiniz (emeklilik tarihinizin 08.11.2019 yazılı olduğu kısmı fosforlu kalemle öne çıkararak) emeklilik talep dilekçenizi kasım ayı içerisinde gönderin ve kasım ayı içerisinde sgk varmasını sağlayın. Dilekçenizde de, hitap dökümündeki adres dikkate alınarak emekliliğimin onaylanıp emekli aylığımla emekli ikramiyemin tarafıma ödenmesini; aksi bir durumda tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini diye belirtin.. Eğer kabul edilirse 01.12.2019 tarihi itibariyle emekli edilirsiniz ki maaş kaybı yaşamamış olursunuz.

Aksi durumda yani vereceğiniz bu dilekçenin takibini edevletten yaptığınızda emekli aylığınız bağlanmamış olursa da yeni dilekçenizi yapılan yazışmada belirtildiği üzere 28.01.2020 de verin ama mümkünse elden verin ki ocak ayında sgk kayıtlarına girsin ki 01.02.2020 tarihi itibariyle emekli edilin. eğer dilekçeniz ocak ayında değil de şubat ayında sgk kayıtlarına girerse maaşınız 01.03.2020 itibariyle başlar ki bu da sizin 1 aylık maaş kaybına uğramanız demek olur. sıfır günlük staj sigortası ikramiyenize engel olmaz.

12 Kasım 2019 17:23

43polis4564
Aday Memur

Size tavsiyem hitap dökümünün çıktısını ekleyeceğiniz (emeklilik tarihinizin 08.11.2019 yazılı olduğu kısmı fosforlu kalemle öne çıkararak) emeklilik talep dilekçenizi kasım ayı içerisinde gönderin ve kasım ayı içerisinde sgk varmasını sağlayın. Dilekçenizde de, hitap dökümündeki adres dikkate alınarak emekliliğimin onaylanıp emekli aylığımla emekli ikramiyemin tarafıma ödenmesini; aksi bir durumda tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini diye belirtin.. Eğer kabul edilirse 01.12.2019 tarihi itibariyle emekli edilirsiniz ki maaş kaybı yaşamamış olursunuz.

Aksi durumda yani vereceğiniz bu dilekçenin takibini edevletten yaptığınızda emekli aylığınız bağlanmamış olursa da yeni dilekçenizi yapılan yazışmada belirtildiği üzere 28.01.2020 de verin ama mümkünse elden verin ki ocak ayında sgk kayıtlarına girsin ki 01.02.2020 tarihi itibariyle emekli edilin. eğer dilekçeniz ocak ayında değil de şubat ayında sgk kayıtlarına girerse maaşınız 01.03.2020 itibariyle başlar ki bu da sizin 1 aylık maaş kaybına uğramanız demek olur. sıfır günlük staj sigortası ikramiyenize engel olmaz.

dilekçe.uzmanı, 1 hafta önce - Alıntıya git

sayın dilekçe uzmanı size çok tesekkur ederim. Hayırlı günler hayırlı işler.

13 Kasım 2019 23:02

155polis155
Aday Memur

sayın dilekçe uzmanı size çok tesekkur ederim. Hayırlı günler hayırlı işler.

43polis4564, 1 hafta önce - Alıntıya git

Merhaba @dilekçe uzmanı (Zeki bey). Benim durumumda üstte yazan arkadaş gibi. e-devlet hitap hizmet dökümünde emeklilik hakedişi 08.11.2019 görünüyor. Bugün yeni bir hitap hizmet dökümü aldım ve kontrol ettiğimde "EMEKLİLİ OLABİLİR" yazmaktadır. SGK Kamu Hizmetlerine bu yıl Şubat ayında gönderdiğim bir dilekçeye cevap olarak 08.01.2020 itibariyle emekliliğe tabi olacağım yazmaktaydı. e-devlet hitap hizmet dökümünde bugün aldığım yeni belgede "EMEKLİ OLABİLİR" yazması nedeniyle dilekçe göndermeyi düşünüyorum. özelden e-posta adresimi yazdım. sizden ricam emeklilik talep dilekçesi gönderebilir misiniz? Bizlere yaptığınız açıklamalar, gösterdiğiniz yol ve bilgiler nedeniyle şahsım adına bende teşekkür ederim.

14 Kasım 2019 01:08

dilekçe.uzmanı
Daire Başkanı

Merhaba @dilekçe uzmanı (Zeki bey). Benim durumumda üstte yazan arkadaş gibi. e-devlet hitap hizmet dökümünde emeklilik hakedişi 08.11.2019 görünüyor. Bugün yeni bir hitap hizmet dökümü aldım ve kontrol ettiğimde "EMEKLİLİ OLABİLİR" yazmaktadır. SGK Kamu Hizmetlerine bu yıl Şubat ayında gönderdiğim bir dilekçeye cevap olarak 08.01.2020 itibariyle emekliliğe tabi olacağım yazmaktaydı. e-devlet hitap hizmet dökümünde bugün aldığım yeni belgede "EMEKLİ OLABİLİR" yazması nedeniyle dilekçe göndermeyi düşünüyorum. özelden e-posta adresimi yazdım. sizden ricam emeklilik talep dilekçesi gönderebilir misiniz? Bizlere yaptığınız açıklamalar, gösterdiğiniz yol ve bilgiler nedeniyle şahsım adına bende teşekkür ederim.

155polis155, 6 gün önce - Alıntıya git

Aynı iletiyi özelden de yazmışsınız oradan yanıtladım ve verdiğiniz adrese istediğiniz dilekçeyi gönderdim..

14 Kasım 2019 09:18

155polis155
Aday Memur

Aynı iletiyi özelden de yazmışsınız oradan yanıtladım ve verdiğiniz adrese istediğiniz dilekçeyi gönderdim..

dilekçe.uzmanı, 5 gün önce - Alıntıya git

isminizi yanlış yazdığım için çok özür dilerim.

15 Kasım 2019 20:34

karpedo
Aday Memur

Uyapta yaptığım sorgulama sonucu 12.11.2019 tarihinde verilen karar sonucu 18 nisanda ikramiye ile ilgili açtığım davayı kazandım. Bu süreçte katkılarından dolayı dilekçe uzmanı ve arkadaşına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Allah razı olsun

16 Kasım 2019 21:03

Aslanbey1453
Daire Başkanı
16 Aralık Emeklilik Dilekçesi versek 2020 Ocak zammını alabiliyor muyuz, bilen arkadaş var mı?
17 Kasım 2019 11:30

dilekçe.uzmanı
Daire Başkanı
16 Aralık Emeklilik Dilekçesi versek 2020 Ocak zammını alabiliyor muyuz, bilen arkadaş var mı?
Aslanbey1453, 3 gün önce - Alıntıya git

Aralık ayı içerisinde vereceğiniz dilekçe sizi 01.01.2020 tarihi itibariyle emekli edeceği için Ocak katsayısından yararlanacaksınız..!

17 Kasım 2019 11:32

dilekçe.uzmanı
Daire Başkanı

Uyapta yaptığım sorgulama sonucu 12.11.2019 tarihinde verilen karar sonucu 18 nisanda ikramiye ile ilgili açtığım davayı kazandım. Bu süreçte katkılarından dolayı dilekçe uzmanı ve arkadaşına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Allah razı olsun

karpedo, 4 gün önce - Alıntıya git

Hayırlı olsun..

18 Kasım 2019 13:18

Sakır36
Deneme
18 Kasım 2019 20:54

Aslanbey1453
Daire Başkanı

Aralık ayı içerisinde vereceğiniz dilekçe sizi 01.01.2020 tarihi itibariyle emekli edeceği için Ocak katsayısından yararlanacaksınız..!

dilekçe.uzmanı, 2 gün önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim uzman devrem. Açıktan Dilekçe ile emekli olan personelin maaş kaybı olmaz değil mi hocam. İkramiye onayı gelene kadar 1-2ay biriken maaşları toplu mu ödüyorlar?
19 Kasım 2019 00:29

ibo.2626
Aday Memur

Sayın dilekçe uzmanı 701 khk ile ihraç oldum . emekli oldum ikramiyemide mahkeme yolu ile 1 yıl sonra aldım. Fakat ikramiyeyı aldıktan sonra ssk lı süre(560 gün) emekli olduğum süreden düşüldü. 30 yıl 6 aydan emekli olmuştum bu süre 29 yıla düşürüldü. Bundan dolayı maaşımda 70 liralık bir azalma oldu. SGK ya bu konuyla ilgili bir dilekçe yazdim fakat açıklayıcı bir cevap vermediler. Sizden ricam bununla ilgili ne yapabilirim .Yardımcı olursanız çok sevinirim . şimdiden teşekkür ederim.

19 Kasım 2019 01:28

dilekçe.uzmanı
Daire Başkanı

Sayın dilekçe uzmanı 701 khk ile ihraç oldum . emekli oldum ikramiyemide mahkeme yolu ile 1 yıl sonra aldım. Fakat ikramiyeyı aldıktan sonra ssk lı süre(560 gün) emekli olduğum süreden düşüldü. 30 yıl 6 aydan emekli olmuştum bu süre 29 yıla düşürüldü. Bundan dolayı maaşımda 70 liralık bir azalma oldu. SGK ya bu konuyla ilgili bir dilekçe yazdim fakat açıklayıcı bir cevap vermediler. Sizden ricam bununla ilgili ne yapabilirim .Yardımcı olursanız çok sevinirim . şimdiden teşekkür ederim.

ibo.2626, Bugün - Alıntıya git

SGK nun yaptığı hukuksuz tenzil işlemi mağdurlarından olmuşsunuz. dava açmanız gerekiyor..

Özelden yazdım.

Toplam 3760 mesaj
«176177178179180181182183184185186187188

ANKET
Şehir Üniversitesinin, borçlarından dolayı, Halkbank yoluyla kapatılmak istenmesini doğru buluyor musunuz?