Editörler :
28 Kasım 2016 13:16   

Avukat Katipliği hakkında bilgi (Uyap programı)

Merhaba, aöf adalet mezunuyum(2014). Kpss sınav sonuçlarım umduğum gibi olmadı dolayısıyla özel sektördeki iş fırsatlarına yönelmeye başladım, hukuk büroları iş ilanlarında tecrübe ve özellikle UYAP programı bilme şartı arıyorlar, bu programı kendim indirip pratik yapma olanağım var mı ?

Hem programı öğrenmek hem mesleği kavramak açısından bir hukuk bürosunda gönüllü çalışmaya bile razıyım.

28 Kasım 2016 14:23

paprikari
Kapalı

hangi bölümü bitirdin? 2 yıldır nerdesin?

benim çalıştığım iş yerinde kız arkadaşım rusyada hukuk okuyordu ve kızın ruşçası bile vardı.iş bulamadı okurken o da çeşitli sektörlerde çalışmıştı (giyim mağazaları,varlık yönetim şirketleri vb)

sana tavsiyem bu konuda işkur veya ismek'e git.kursları varmış mı bi sor veya araştır.

ayrıca işkur vasıtasıyla iep ve istihdam garantili kurslarına giderek kafanı bi yerlere sokmaya bak (yani stajyer olsa da bi avukatlık bürosunda işe başla)

28 Kasım 2016 14:36

paprikari
Kapalı

bölüm yazıyormuş sorry :))

30 Kasım 2016 16:11

cihancihan01
Aday Memur

Avukat katibi arkadaşlar keşke konuya cevap yazsaymış daha net bilgi için.

Uyap programı bildiğim kadarıyla dışarıdan indiriemiyor. Eğer bu alanda uzmanlaşmak istiyorsanız. Sekreterlik bile için bile olsa hukuk bürosu ilanlarına başvuru yapın en azından sektöre küçük bir adım atmış olursunuz. İşkurda sadece '' açık iş ilanları'' ve 'iep,mek kursları'' nda istediğiniz pozisyon varsa başvuru yapabilirsiniz, gidipte ben hukuk bürosunda iş arıyorum bana bu sektörede iş bulun demek olmuyor işverene bağlı tüm bunlar. Hakkınızda hayırlısı olsun :)

01 Aralık 2016 15:12

paprikari
Kapalı

Avukat katibi arkadaşlar keşke konuya cevap yazsaymış daha net bilgi için.

Uyap programı bildiğim kadarıyla dışarıdan indiriemiyor. Eğer bu alanda uzmanlaşmak istiyorsanız. Sekreterlik bile için bile olsa hukuk bürosu ilanlarına başvuru yapın en azından sektöre küçük bir adım atmış olursunuz. İşkurda sadece '' açık iş ilanları'' ve 'iep,mek kursları'' nda istediğiniz pozisyon varsa başvuru yapabilirsiniz, gidipte ben hukuk bürosunda iş arıyorum bana bu sektörede iş bulun demek olmuyor işverene bağlı tüm bunlar. Hakkınızda hayırlısı olsun :)

cihancihan01, 3 yıl önce - Alıntıya git

önünüzde saygıyla eğiliyorum hocamm :))

Toplam 4 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?