Editörler :
30 Kasım 2016 09:45   

evlilik kader mi kendi elinde mi?

Öncelikle lütfen yanlış anlamayın amacım burdan evlilik teklifi almak değil sadece aktif bir ortam dert yanmak istiyorum!

35 yaşında bir bayanım ve yaklaşık 10 yıldan beri evlenmek istememe rağmen bir türlü olmuyor. görüntüde eli yüzü düzgün konuşması hitabı cok iyi derler. merhametliyim kimseye bir zararım dokunmaz yardım etmeyi severim ve çok sık olmasa da dua ederim. ama tanıştığımı görüştüğüm kimseyle olmaz alttan alsam da olmaz, almasam da olmaz, herşey mükemmel gider tamam derim sudan sebepten biter, bir çok kadına göre minimum düzeyde kapris yaparım yine olmaz illa bir pürüz çıkar. insanlar artık bu duruma cok şaşırıyor, suç bende mi diye sorarım herkes artık bendeki duruma kader der.

dini yönü kuvvetli arkadaşlara soruyorum evlilik gerçekten kader mi, kaderse açılması için napmalıyım hangi dualar olmalı. ben dua ediyorum ama olmuyor. hacı hoca işe yarar mı, yararsa nerde hangi hoca gerçekten cok bunaldım artık insanlara açıklama yapmaktan. neden olmadığını söylemekten.

30 Kasım 2016 14:06

erciyesspor
Aday Memur

Hacı hocaya değil Allah'a müracaat edeceksiniz. Ben de bekarım ama nasip bu işler. Nasipte varsa gelir yelden yemenden nasipte yoksa ne gelir elden demiş atalarımız. Dua mü'minin ilacı, dua başımızın tacı. Siz dua etmeye devam edin. Olmuyorsa da vardır bir hayır deyin. İnanıyorum ki Allah bir kapı açar bir gönüle düşürür sizi.

30 Kasım 2016 15:10

Ayşe yolcu
Aday Memur

çok bunaldığım anda yazdığım yazıdır bu; inanın çok dua ederim, dua alırım, hayırlısı derim, nasip derim sabrederim ama ötesi nedir bilmem olmuyosa daha fazlasını yapmam mı gerekir bilemiyorum.

30 Kasım 2016 15:58

liebestraum
Şef

Kıssadan hisse bir hikaye geldi aklıma. Çok alakalı olmasa da anlatmak isterim. Umarım laubalilik ettiğimi düşünmezsiniz. Kudüs'te ağlama duvarı vardır bilirsiniz. Günün birinde bir gazeteci burda dua eden bir adamın yanına yaklaşıp sohbet etmeye başlamış. Adama ne için dua ediyorsunuz diye sormuş. Adam da ben 30 yıldır her gün gelirim buraya ortadoğuya barış gelmesi insanların artık huzur içinde yaşaması için dua ederim demiş. Peki 30 yıl sonra ne hissediyorsunuz diye sormuş gazeteci. Adam üzgün bi şekilde 'bazen duvara konuşuyormuşum gibi geliyor' demiş..

Siz gönlünüzü ferah tutun. Ben eminim evlenmek isteseniz çoktan evlenirdiniz. Hayatta herşeyin hayırlısı için dua edin. Ama kaderci olup içinize kapanarak teslim olmayın. Sizin gibi hisseden, dünyaya aynı pencereden bakan bir insan mutlaka vardır. O yüzden sizin gibi insanların olduğu ortamlarda bulunmaya sosyalleşmeye çalışın. Günü televizyonun önünde geçirmeyin. Evleneceğiniz kişi kapıyı çalıp ben geldim demeyecek.

01 Aralık 2016 11:01

Ayşe yolcu
Aday Memur

"Siz gönlünüzü ferah tutun. Ben eminim evlenmek isteseniz çoktan evlenirdiniz. Hayatta herşeyin hayırlısı için dua edin. Ama kaderci olup içinize kapanarak teslim olmayın. Sizin gibi hisseden, dünyaya aynı pencereden bakan bir insan mutlaka vardır. O yüzden sizin gibi insanların olduğu ortamlarda bulunmaya sosyalleşmeye çalışın. Günü televizyonun önünde geçirmeyin. Evleneceğiniz kişi kapıyı çalıp ben geldim demeyecek"

yani her insansın kendine göre kriterleri var elbet, tabiki her şeyin hayırlısı ama kırılma noktası oluyor. burası da dini konu olduğu için buraya içimi dökmek istedim.

02 Aralık 2016 02:47

cvlstudnt.1
Müsteşar Yardımcısı

35 yaş evlilik için geç değil, mutlu ve sağlıklı bir hayat için evlilik şart değil..

bir şeyin peşinde çok koşarsan ve o şeyi hayatında "olmazsa olmaz" kategorisine sokarsan nedendir bilinmez ama genellikle o iş hiçbir zaman istenilen ölçülerde vucud bulmaz.. hep bir eksiği gediği olur.

evlilik insan yaşamının bir rengi ama o renk dışında insan yaşamı milyonlarca farklı rengi de içerisinde barındırır. bu milyonlarca diğer renge karşılık bir rengin eksikliği veya o rengin gecikiyor olmasının seni huzursuz edip yıpratmasına izin verme.

02 Aralık 2016 10:48

Ayşe yolcu
Aday Memur

cvlstudnt.1 keşke etrafımdaki herkes senin gibi düşünse insanların sorularından bunaldım artık, aslında hayatımda son 1 yıl hariç olmazsa olmaz kategorisinde olmadı hiç; ama yine olmadı:)

her zaman mutluluk ve huzur ön planda zaten huzurun bozulduğu anlaşıldığı an bitiveriyor, sorun da orda işte, neden o huzur bir yuva ile kurulamıyo. bayan olunca, bir süre sonra sosyal hayat ve ailevi hayatında herkes evlenince yalnızlık daha belirgin hale geliyor.

teşekkür ederim tüm arkadaşlar makul cevaplarınız için

02 Aralık 2016 11:45

başexper21
Aday Memur

Sana samimi içten ve tabiki ileriye dönük olması dileğiylen MERHABA diliyorum.Eğer sende bu mesajı aynı samimiyet duygusunu hissettiysen mesaj gönder ki bu mesajlar büyüyüp ikimizin istediği bir arkadaşlık ve ilişkiye dönüşsün mü ne dersin?

Amacım arkadaşlıkla başlayacak istikrarlı tutarlı emin adımlarla yürüyecek sevgi saygı ve sadakat temelinde ömürlük bir mutluluğun anahtarı olacak evlilik kapısını güleryüzle açacak sürecin başlangıcı için tanımak ve tanışmak.

Öncelikle kendimi tanıtayım ismim İsmail 38 yaş 182 boy 80 kilo ela göz Kocaeli iktisat mezunu aslen Diyarbakırlı ve aynı ilde Türkiye petrolleri anonim ortaklığı adlı kamu kurumunda üretim operatör yardımcısı unvanıyla görev yapıyorum.iletişim bilgilerim sky pe ve Facebook amed262008@hotmail.com telefon numaram 05068895279 gönderdiğim bu mesajla ilgilicevabınızı merakla beklediğimi belirtiyorum

Bu mesajla sana mesaj attım sanırım Antalya olmayınca tanıma gereği bile duymadın bazen de insana fırsat gelir ama kendi ideallerimiz engel olur yani Antalya dışında yaşamam anlayışı nedeniyle cevap vermedin sanırım

Toplam 7 mesaj