Editörler :
03 Aralık 2016 12:37   


Hücre Aklı ve Canlılık

Canlıların yaşamasını sağlayan hücrelerdir.Bu tartışmaya mahal bırakmayacak kadar açık ve nettir.İşin ilginç tarafı hücrelerin neden bunu yaptığıdır.

Canlıların beslenmeye ihtiyaç duyması aslında hücrelerin hayatta kalmaları için gerek duydukları enerjidir.

Hücreler bunu yaparak hem kendilerine enerji sağlıyorlar hem de kendileri dışında da bir canlının hayatta kalmasını sağlayan hayati organelleri düzenliyorlar.Hücre kendisini yaşatırken aslında canlılığı da yaşatıyor bu durumda.

Şimdi işin ilginç tarafı hücrelerin bunu nasıl yapabildiğidir.Bunu insanoğluna örneklersek;İnsanların içinde yaşadığı Dünyayı görmeden kendi yaşamlarına göre uygun bir biçimde düzenlemesi gibidir.Yani Evrenin içinde yer alan Dünyayı Evrenin yasalarından habersiz bir şekilde Dünyaya kendi yaşamını sürdürmesini sağlayan hamleler de bulunarak ona şekil vermesidir bu..

Bu durumda İnsan bunu yapamayacaksa ve bunu yapabilmesi imkansızsa o halde canlı bedeninde yaşayan hücrelerin de bunu başarabilmesi imkansız olmalıdır.Ama baktığımızda hücreler bunu yapabiliyor.Dikkat ederseniz canlılık varlığını hep başka canlılığa bağlı şekilde yaşıyor.Canlıların canlıyla beslenmesi gibi..

O halde soru şöyle olmalıdır:

Ya hücreler üst bir akıl tarafından başından beri bu şekilde organize olarak yaratıldı

ya da

Tesadüfler bir araya gelerek önce onların var olmasını sağladı, sonrada organize olacak bir yapıya kavuşmalarında tesadüfler zinciri tesadüfen etkili bir yol izlemiş olmalı

03 Aralık 2016 12:43

remillaum
Kapalı

Sanat ve Sanatkar'ı birbirinden ayırabilmek. Bütün mesele bu, insanın ulaşabileceği en üst bilinç bu.

Toplam 1 mesaj