Editörler : nayzen
04 Aralık 2016 22:27   

Maaşlarda adalet istiyoruz. !

17 yıllık (meb) gih memuruyum 3.üniversiteyi okuyorum. Halen 2560 tl maaş alıyorum. Bu zamana kadar iyi kötü ekstra işler yaptık. ayakta kaldık. Ama artık gitmiyor. Kimsenin maaşında gözüm yok.. Devletimiz diğer kamu personeline cömert davranıyor bize gelince kıstıkça kısıyor...

İşçi - memur arasında ,memur-memur arasındaki ve kurum -kurum arasındaki maaş farkları artık yeter dedirttiriyor.

Kimseden pozitif ayrım istemiyoruz.... sadece Adalet istiyoruz adalet!!!!!!!!

17 Ağustos 2018 20:26

çekoçeko
Aday Memur

sana sonuna kadar katılıyorum

28 Ağustos 2018 21:16

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü

Adalet istiyoruz lakin hep aynı kişilerin maaşları ve hakları iyileştiriliyor gerisini düşünen yok

06 Eylül 2018 16:34

ercan5411
Kapalı

biraz şükür etmeyi bilmek lazım

08 Eylül 2018 11:27

_DeserTEagLe_
Memur

Düşünün ki şu adaletsizliği maaşı yüksek olana yapılan zam bile daha yüksek oluyor.2500 tl ye çalışan gih memuru ile 3000 tl ye başka bir yerde çalışan gih memuruna yapılan yüzde 5 lik zam aynı değil ilk önce burdan başlamak lazım.

10 Eylül 2018 08:16

civanmert7
Memur

finlandiyada işsizlik maaşını araştırırsanız ülkenin ne durumda olduğuna dair kanaat bildirirsiniz.

10 Eylül 2018 08:18

civanmert7
Memur

Finlandiya işsiz vatandaşlarına aylık 560 euro (yaklaşık 4.153TL) 'asgari vatandaşlık maaşı' bağlayan ilk Avrupa ülkesi oldu. Pilot uygulama olarak başlatılan proje ile işsizliğin önüne geçilmek isteniyor.

Finlandiya işsiz vatandaşlarına aylık asgari maaş uygulamasını başlattı.

Başbakan Juha Sipila'nın merkez sağ hükümeti pilot uygulama olarak başlayan radikal proje ile ülkedeki işsizliğin ve yoksulluğun önüne geçmek ayrıca ulusal harcamaları kısmak ve bürokrasiyi azaltmak amaçlanıyor.

10 Eylül 2018 13:12

TARKAN ÖZBEK
Aday Memur

bu konuyu 2 yıl önce açmıştım. "maaşlarda adalet istiyoruz" derken sadece maaş değil diğer ek ödemelerde de çok büyük sıkıntı var. gi̇h (meb) harici diğer bütün kamu personeli̇ni̇n maaştan çok fazla ek ödeme alan memurlar- işçiler mevcut. buna maaş değilde geli̇rlerde adalet i̇sti̇yoruz desek daha doğru olur. örnek ben 22 yıllık memurum maaştan başka bir ek ödeme almadım. ama bir kadrolu kamu işçisi, öğretmen , polis, asker,imam, ebe ,hemşire vs. gibi gi̇h sınıfı (düz memurlar) hariç diğer bütün çalışanlar maaşından çok ek ödeme almaktadırlar. buda uzun vadede çok büyük ekonomik uçurumlar oluşturmaktadır. en acısı da bu hatanın dahada tekrarlanmasıdır. 3600 ek gösterge vb gibi . bu konu artık kronikleşmiştir. yapılacak tek şey kamu personeli̇ maaşlari,geli̇rleri̇,ücretleri̇ vs sil baştan düzenlenmelidir.

10 Eylül 2018 21:55

Enformasyonx
Aday Memur

evet. Aynı şekilde teknik sınıfta da fazla ödeme var. Bizde yok.

26 Ekim 2018 13:24

hassret
Aday Memur

Bu adaletsizliğe bir son verilmesini bende istiyorum yıllardır öğretmene hemşireye imama ayrıcalıklar tanınıyor düz bir memurun aldığı maaş ortada daha çok çalışıp daha az maaş almak haksızlık günah...umarım birisi çıkar ve bu haksızlığa son verir...

23 Kasım 2018 13:58

memur-035
Aday Memur

imzamı dolma kalemle atarım bu başlığın altına

24 Kasım 2018 13:16

berfin01
Memur
Arkadaşlar 3600 ek gösterge ile ilgili işlem yapacak meclis çalışma komisyonuna İnternet üzerindeki haber yorumlarına yazınız ki birileri sesinizi duysun. Benim şahsen yazdığım metin bu;Tüm kamu çalışanlarına eğitim durumuna göre özel hizmet tazminatı ve ek gösterge düzenlemesi yapılmadığı sürece bi taraf sevinip bir taraf üzülüp bu yasayı çıkaranlara beddua edecektir. Herkes için adalet. Yoksa adalet ne yapsın bu millet. Erinmeyin yazın yazdırın. Ağlamayana meme yok. Çoğu siyasi bundan habersiz. Sendikalarınızın yönetimine dilekçe verin çözülmediği tagdir de istifa edeceğiz deyin. Kamuda yardımcı hizmetler ve genel idari hizmetler hariç herkes ağlıyor alacağını alıyor biz ise ücra köşelerde anca birbirimize yazıp duruyoruz.
Toplam 11 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?